Jak to działa
0 0 38 0
24.06.2017

9 Clues: The Secret of Serpent Creek HOPA 2014 recenzja

9 Clues The Secret of Serpent Creek to gra Hidden Object Puzzle Adventure w skrócie HOPA wydana w lipcu a dokładnie 18 2014 roku. Gra powstała we współpracy Artifex Mundi oraz Tap it Games. Gra w polskim tłumaczeniu ma tytuł 9 Poszlak: Tajemnica Serpent Creek. W grze wcielamy się w przyjaciółkę reporterki, która wyjechała do Serpent Creek w raz ze swoim wspólnikiem. Podobno w mieście dzieją się dziwne rzeczy. Gra rozpoczyna się gdy nasza przyjaciółka dzwoni do nas w sprawie przyjechania do Serpent Creek aby jej pomóc. Ponieważ jest to nasza przyjaciółka i jesteśmy prywatnym detektywem postanawiamy tam wyruszyć. Gdy już dojedziemy do Serpent Creek i przyjeżdzamy pod hotel aby się tam zatrzymać widzimy dziwną kreaturę atakującą jakiegoś człowieka. Postanawiamy nacisnąć klakson w aucie aby ją odstraszyć. Gdy już ją odstraszyliśmy idziemy na ratunek do napadniętego człowieka. Pomagamy mu.

Gdy opowiedzieliśmy mu, że zaatakowała go dziwna postać wyśmiał nas. Postanawiamy wejść z nim do hotelu wynająć pokój. Gdy pracownik hotelu pójdzie na chwilę postanawiamy przejrzeć książkę gości. Widzimy w niej nazwisko Helen Hunter oraz jej wspólnika Joe. Gdy pracownik już wróci już postanawiamy się spytać go czemu nas okłamał w sprawie Helen. Odpowiedział, że była tu lecz zamknęli ją w więzieniu z powodu włamania się do muzeum. Po wyjściu z hotelu wyszliśmy na główną ulice, jednakże były wstrząsy ziemi i ulica została przerwana. Gdy nasze umiejętności w terenie się przydały i przewróciliśmy latarnię jako most weszliśmy do magazynu gdzie doszło do krwawej bójki. Z naszych badań wynikło, że ktoś kogoś zabił. Gdy otworzyliśmy szafkę, by zobaczyć kto umarł okazało się, że to wspólnik Helen, naszej przyjaciółki.

Gdy burmistrz miasta polecił nam pójście do szeryfa w sprawie morderstwa okazało się, że szeryf zasnął a dzwonek do jego drzwi się zepsuł musieliśmy naprawić dzwonek. Przed tym jednak burmistrz miał wypadek samochodowy , w którym uratowaliśmy mu życie. Gdy naprawiliśmy dzwonek i powiadomiliśmy szeryfa o morderstwie szeryf ruszył na miejsce zbrodni a my mogliśmy przeszukać jego biuro. W następnym pokoju biura było małe więzienie, w którym spotkaliśmy naszą przyjaciółkę Helen Hunter. Mówiła coś o jej naszyjniku. Okazało się, że jej naszyjnik można było kupić na straganie u cyganki. Wykorzystaliśmy jej nieuwagę i gdy cyganka wyruszyła w poszukiwaniu kota mogliśmy w spokoju wziąść naszyjnik Helen. Po wręczeniu naszyjnika Helen, Helen zaczęła już normalnie mówić. Gdy jednak zaczęła ktoś zaatakował nas od tyłu z substancją usypiającą. Tutaj skończyła się wersja demo. (Jeżeli ktoś miał demo). Jedynym minusem gry jest brak edycji kolekcjonerskiej. Grę możemy kupić na steam, co wam polecam. Grę oceniam na 8.5/10. Pozdrawiam Szymon.

9 Clues: The Secret of Serpent Creek HOPA 2014 recenzja 0.0 0
0 0
Art napisany przez _SkyLone

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Gry z lat 70, które warto znać!

Recenzja Dawid035
2

Cuphead - Gra wzorowana na kreskówkach?

Recenzja TurboBagiety
3

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik JestemKacper
4

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
5

Najpopularniejsze polskie gry w historii!

Recenzja toya_xd
6

CSGO (B2P) Jak założyć drużynę w CS GO

Poradnik Zuwix
7

Clash Royale - Kilka rad dla początkujących #1

Poradnik TheMaślak
8

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
9

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
10

Margonem Wszystko o reputacji

Poradnik Quaq