Jak to działa
0 0 28 0
22.08.2017

BATTLEFIELD 1 VS CALL OF DUTY WW 2

Battlefield 1 czy Call of Duty WW 2 ? To pytanie zadaję sobie wiele osób. Obie gry mają swoje plusy oraz minusy, usytuowane są w podobnych czasach (BF 1 w czasach I wojny światowej, COD WW2 w czasach II wojny światowej), jednak właściwie na tym podobieństwa się kończą. Która z gier jest lepsza ? Który z wydawców okaże się wygranym EA czy Activision ?
Battlefield 1 miało już swoją premierę w 2016 roku, Call of Duty WW2 natomiast będzie mieć swoją premierę w listopadzie tego roku. W sieci można znaleźć wiele artykułów na temat wspomnianych gier, filmy prezentujące rozgrywkę z obu produkcji. Dzięki nim można dojść do pewnych wniosków i stwierdzeń dosyć oczywistych pod względem atutów i wad Battlefield 1 i Call Of Duty WW 2.
Postaram się przedstawić mój punkt widzenia na obie serie oraz na te konkretne gry i w dosyć krótki i zwięzły sposób je zaprezentować w formie krótkich opisów.

Battlefield 1 - gra szwedzkiego studia Dice, osadzona w realiach I wojny światowej. Produkcja oprócz multiplayer'a posiada tryb single player, w którym poznajemy historię różnych żołnierzy. Przejście trybu dla pojedynczego gracza zajmuję kilka godzin. Jednak ta gra została stworzona głównie dla trybu wieloosobowego. Oferuję on, wielkie, otwarte mapy z trybami gry do 64 graczy. Budynki oraz infrastruktura podatne są na ostrzał, ładunki wybuchowe i destrukcję. Mapy są prawdziwie zróżnicowane, zlokalizowane są zarówno na pustyni, jak i na śnieżnym froncie wschodnim. W przeciwieństwie do Call of Duty, gdzie są tzw. "killstreaki", czyli za określoną liczbę zabić bez śmierci własnej, dostajemy jakiś bonus np. ostrzał śmigłowca, w Battlefield 1 natomiast sami jesteśmi "killstreakami", sami sterujemy czołgiem, samolotem czy innym pojazdem.

Call of Duty WW 2 jest grą z kategorii odgrzewany kotlet z buraczkami. A dlaczego ? Już wyjaśniam. Mechanika rozgrywki jest praktycznie identyczna jak w poprzednich częściach od Call of Duty Ghosts i wzwyż. Idąc dalej na podstawie dostępnych nagrać wideo z najnowszego CODa widać identyczne animację przeładowania broni co w poprzednich częściach, nie wspominając już o grafice, która praktycznie rzecz biorąc od czasów Call of Duty Modern Warfare 2 nieuległa zmianie.
Multi w COD WW2 przeznaczone będzie dla osób lubiących szybką i dynamiczną rozgrywkę, które jednocześnie nie są wymagające w stosunku do grafiki i lubią jeść kotlety z mikorfalówki z buraczkami. Niewątpliwie pozytywnym aspektem tej gry będzie dodatkowy tryb zombie, oraz pełna "cutscenek" kampania dla pojedynczego gracza.

Co więc wybrać ? COD WW2 CZY BF 1 ? Ja osobiście ze względu na piękną grafikę i możliwość rozgrywki na wielkich mapach z 63 graczami wybrałbym BF 1 ! Jednak każdy ma inne preferencję :)

BATTLEFIELD 1 VS CALL OF DUTY WW 2 0.0 0
0 0
Art napisany przez MLYNARZ FPS

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Margonem Dlaczego warto grać w Margonem?

Recenzja Quaresma
2

Paladins Lista zmian aktualizacji 58 otwartej bety

Poradnik Quaresma
3

Margonem Prawie 3000 dni w Margonem, czyli co zmieniło się w Margonem oczami starego gracza

Recenzja Deya
4

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
5

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
6

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik JestemKacper
7

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
8

World of Tanks Pz.Kpfw. II Ausf. J - Najbardziej OP pojazd

Recenzja HansOmen
9

Jak napisać dobry artykuł na banankach? :>

Tutorial toya_xd
10

The Pride of Taern Taern - Wiedźmiński klimat w przeglądarkowym MMO?

Recenzja Vegir