Jak to działa
0 0 70 0
15.06.2017

Dark Souls - nowy gatunek gry, który dane nam było zauważyć

Dark Souls. Pierwsze skojarzenia? Nie żyjesz. Gra w której się zakochałem od środka. A dokładniej od Dark Souls II Sholar of Firts Sin. Wtedy jeszcze nie słyszałem legend o tej grze. Po prostu był przecena ,a klimat tej gry skusił mnie gry ją zakupić. Pierwszy szok to brak poziomu trudności. Już kiedy trafiłem do Majuli zrozumiałem, czego mi tak naprawdę brakuje. Brakuje mapki i dziennika zadań. W tym momencie rozpocząłem szkuanie pomocy. I dowiedziałem się ,że From software tworzy nowy gatunek gry.
Potem szło już z górki około 30 śmierci przeszedłem 1 NG. W między czasie Gaben zmusił mnie do kupienia pierwszej części swoją letnią promocją. Następnie zdobyłem Dark souls 3. Miliardy ester egg'ów z jedynki. W pewnym momencie zrozumiałem ,że dark souls traci pomysł na siebie. Twórcy skupili się na Bloodborne, a piękne tajemnicze uniwersum zatrzymało się. Jednak nie zostawiłem tej gry. W 1 i 2 zdobyłem wszystkie możliwe osiągnięcia. Do teraz oglądam filmiki Pruld'a z zaciekawieniem i chęcią dalszej gry.

Co właściwie sprawia ,że Dark Souls tak wciąga? Odpowiedź jest prosta. Dostajemy grę w ,której jesteśmy non-stop online. Nie ma podziału singleplayer i multiplayer. Każda nasz decyzja skutkuje ułatwieniem bądź utrudnieniem dalszej rozgrywki. Czasami nawet jednocześnie utrudnia i ułatwia.
Jeśli gramy łotrzykiem jesteśmy dostosowani do tego ,by nie musieć używać tarczy. Trudniej jest nam walczyć z bossami, jednak zyskujemy przy starciach PvP. Natomiast ciężki wojownik jest w stanie pokonać 90% bossów bez zmęczenia. Jednak kiedy zaatakuje nas mrocznych duch to wyzywamy go od oszustów ,ponieważ nasz młot nie trafia, miecz jest parowany, a tarcza odtrącana przez co przy braku opanowania przegrywamy w wręcz spektakularny sposób.
Jednak nie dla samej walki żyje gracz. Jest jeszcze coś co wyróżnia tą grę. Fabuła. Można powiedzieć ,że dobra fabuła to 60% sukcesu jak w Pillars of Ethernity. Jedank twórcy nie karmią nas gotowym towarem. Dają nam po trochu zasmakować przez co marzymy jak wspaniałe jest jeszcze ukryte w kuchni danie. Przez co osiągnięciem stało się napisać artykuł w którym przedstawiamy naszą wizje połączeń między wątkami.

Są to powody dla których twórcy tworzą gry na podstawie Souls'ów.
Demon's Souls-> Dark Souls->Bloodborne= Souls-like
Trend ten wyszedł nawet poza firmę From software. Pokazały się takie gry jak Lords of the Fallen czy the Surge. Jednak czegoś w tych grach brakuje. Twórcy nie chcą podrabiać czyjejś pracy, a tym bardziej kopiować. Każdy dodaje coś od siebie. Usuwa to co jego zdaniem zbędne. Dzięki temu nie mamy tak jak w przypadku Diablo miliardów odbić tej samej gry gdzie dobrego hack'n'slash trudno znaleźć.
Jednak moim zdaniem brakuje tego co jest w Dark Souls. Lords of the Fallen bije grafiką i klimatem. Jednak dziennik zadań, brak respawn'ów wrogów podczas korzystania z odłamka (odpowiednik ogniska) pozostawia niedosyt. Zastąpienie wolnego rozwoju postaci do maga przypisaniem magii każdej klasie ,a tej ,która na niej polega danie tylko osłabiających zaklęć było moim zdaniem błędem. Miało dodać coś innowacyjnego ,a tak jakby oskubało system z piórek.
Miejmy nadzieje ,że to tylko start, że Lords of the Fallen 2 będzie lepsze. Mam wciąż nadziej w The Surge ,ponieważ jeszcze nie grałem(oglądałem tylko gamplay'e). Trzymajcie się i do następnego Souls-like

Dark Souls - nowy gatunek gry, który dane nam było zauważyć 0.0 0
0 0
Art napisany przez Boomboxpl

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO (B2P) Dostępna nowa waluta w CS GO

Poradnik Merion
2

Minecraft Jak zrobić serwer minecraft za DARMO!

Poradnik Fragorski
3

Minecraft Czy minecraft nadal jest fajny/popularny - moja własna recenzja na temat minecraft'a ?

Recenzja Trolox13
4

DOTA 2 Recenzja gry: Dota 2

Recenzja Czdziek
5

Metin2 Metin2 - Jak zarabiać ?

Poradnik PoProstuFreo
6

Paladins Paladins- Darmowa gra która wciąga na długie godziny. Recenzja popularnej produkcji Hi-Rez Studios

Recenzja DupciaBlada
7

Dlaczego warto być na bananki.pl?

Poradnik Boomboxpl
8

NosTale Od zera do bohatera - Nostale: F2P MMO

Recenzja Rockney
9

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
10

MovieStarPlanet Mój sposób na dużo Star Coins!

Poradnik HorseQ