Jak to działa
2 1 71 0
15.06.2017

Don’t Starve - Podstawowe przedmioty cz. 1

W Don’t Starve mamy możliwość wytwarzania wielu przedmiotów. Skupię się jednak na tych, które są nam potrzebne, by przetrwać na samym początku rozgrywki.

1. Ognisko
Bez źródła światła nie przetrwasz tu nawet dnia – mrok nocy niesie nieuchronną śmierć dla każdego, kto nie zdąży się przed nim schować, głównie za sprawą tajemniczej postaci, która kryje się w ciemnościach. Dlatego sprawą priorytetową dla każdego powinno być zbudowanie ogniska, przy którym będziesz mógł przeczekać noc. Ogniska dzielą się na dwa typy: Zwykłe ognisko i Obudowane ognisko. Zwykłe ognisko jest jednorazowego użytku i znika, kiedy ogień w nim zgaśnie. Obudowane ognisko jest wielokrotnego użytku. By wzniecić w nim ogień wystarczy dodać trochę drewna bądź innego łatwopalnego materiału takiego jak: trawa, patyki, szyszki ,torf, węgiel drzewny itp. Jeśli chcesz wybudować zwykłe ognisko potrzebujesz trzech traw i dwóch belek drewna. Do wykonania Obudowanego ogniska potrzebujesz dwunastu kamieni i dwóch belek drewna.

2. Narzędzia
By wydobyć drewno, które potrzebne jest do zbudowania ogniska, musisz zrobić sobie siekierę. Wytworzenie jej jest banalnie proste, potrzebujesz tylko patyka i krzemienia.
Innym, równie przydatnym narzędziem jest kilof, dzięki niemu będziesz mógł zdobyć złoto, potrzebne do stworzenia maszyny nauki w dalszej części rozgrywki. W dalszej części gry możliwe będzie tworzenie narzędzi ze złota. Narzędzia te mają większą wytrzymałość od tych wykonanych z krzemienia.

3. Broń
Potrzebne będzie Ci również coś do obrony. Idealnie do tego nada się włócznia. Do stworzenia jej będziesz potrzebować jedynie dwóch patyków, liny i krzemienia. Linę możesz stworzyć z trzech traw. Do stworzeniu prototypu liny potrzebujesz wybudowanej maszyny nauki. Dla dodatkowej obrony możesz wytworzyć sobie zbroję, która będzie Cie dodatkowo broniła przed atakami nieprzyjaciela.

4. Maszyna nauki
Pozwala Ci ona na wynalezienie nowych przedmiotów z poziomu pierwszego. Bez maszyny nauki nie będziesz w stanie konstruować bardziej skomplikowanych przedmiotów, dlatego tak ważne jest skonstruowanie jej najszybciej, jak tylko jesteś w stanie. By wytworzyć tę maszynę, potrzebujesz jednego złota, czterech desek oraz czterech kamieni. W dalszej części gry będziesz mógł zbudować silnik alchemiczny, który odblokuje Ci możliwość tworzenia jeszcze większej ilości przedmiotów różnorakiego rodzaju.

5. Garnek
Po stworzeniu maszyny nauki, dostajesz możliwość wynalezienia garnka, w którym możesz tworzyć rozmaite dania. Stworzone dania przeważnie odnawiają więcej punktów głodu niż ich same składniki przed przetworzeniem. Garnek pozwala zaoszczędzić jedzenie, które podczas niektórych por roku jest trudne do zdobycia i jego ilość jest ograniczona. Do zbudowania garnka potrzebujesz sześciu węgli drzewnych, trzech rzeźbionych kamieni i sześciu patyków.

Don’t Starve - Podstawowe przedmioty cz. 1 3.7 3
2 1
Art napisany przez rzulty

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Gry z lat 70, które warto znać!

Recenzja Dawid035
2

Cuphead - Gra wzorowana na kreskówkach?

Recenzja TurboBagiety
3

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik JestemKacper
4

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
5

CSGO (B2P) Jak założyć drużynę w CS GO

Poradnik Zuwix
6

Minecraft Najlepsze modyfikacje do Minecraft'a [#1] (1.10.2)

Poradnik Gerluk
7

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
8

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
9

Margonem Wszystko o reputacji

Poradnik Quaq
10

World of Tanks Pz.Kpfw. II Ausf. J - Najbardziej OP pojazd

Recenzja HansOmen