Jak to działa
2 0 42 0
20.06.2017

Don't Starve - postacie

Wilson

Jest to postać, którą dostajemy na początku gry. Wilson jest naukowcem. Jego atrybutem jest jego broda, która rośnie z każdym dniem naszej gry. Po szesnastu dniach broda osiąga swoją najdłuższą postać. Warto jej nie golić ponieważ daje ona dokładnie 135 sekund ochrony przed zimnem. Ta cecha daje możliwość dłuższego przebywania na zimnie bez efektu zamrożenia. Broda może zostać ścięta i wykorzystana do wykonania mięsnej kukły. Zgolenie brody dodaje Wilsonowi 10 punktów poczytalności.

Statystyki:
Poczytalność: 200
Zdrowie: 150
Głód: 150


Willow

Willow możemy odblokować po 8 przeżytych dniach w grze. Nie jest powiedziane, kim dokładnie jest Willow. Wiadomo jedynie, że najprawdopodobniej jest piromanką. Dziewczyna jest odporna na ogień, co oznacza, że ten nie zadaje jej żadnych obrażeń. Ogień zwiększa jej poczytalność. Jej atrybutem jest jej zapalniczka, która nigdy się nie kończy. Daje ona bardzo mało światła, jednak wystarczająco dużo, by w nocy móc uchronić się przed atakiem Grue. Jeśli poziom poczytalności Willow spadnie poniżej 60 punktów, zacznie ona losowo wzniecać ogień, co może prowadzić do dużych strat jeśli podpali np. las.

Statystyki:
Poczytalność: 120
Zdrowie: 150
Głód: 150

Wolfgang

Możemy go odblokować po 16 dniach przeżytych w grze. Prawdopodobnie przed pojawieniem się w świecie don’t starve występował w cyrku jako siłacz. Jego wypowiedzi wskazują na to, że pochodzi z Francji. Jego specjalną cechą jest to, że im bardziej najedzony jest, tym większą ma siłę. Posiada on trzy formy, które przybiera w zależności od stopnia napełnienia żołądka. Grając nim musimy nastawić się na ciągłe poszukiwanie pożywienia, więc warto grając nim jak najszybciej stworzyć garnek.

Statystyki:
Poczytalność: 200
Zdrowie: 200
Głód: 300


Wendy

Wendy możemy odblokować po 32 dniach przeżytych w grze. Jedyne co o niej wiadomo to, że ma siostrę bliźniaczkę która nie żyje. Po jej wypowiedziach możemy wnioskować, że jest pogrążona w żałobie po siostrze. Dziewczyna posiada kwiat, przez który może przywoływać ducha swojej zmarłej siostry- Abigail. By przywołać jej ducha, musi przy jej kwiecie złożyć ofiarę. Wendy czuje się komfortowo w ciemności, co znaczy, że wolniej spada jej poczytalność w nocy. Ta cecha nie chroni jej jednak przed atakami Grue. Wendy zadaje mało obrażeń, jednak może korzystać z pomocy swojej siostry, która pomaga jej w walce.

Statystyki:
Poczytalność: 200
Zdrowie: 150
Głód: 150

WX- 78

WX-78 możemy odblokować po 48 dniach przeżytych w grze. WX-78 jest robotem. Jego specjalnym atrybutem jest fakt, że może on ulepszać się przekładniami, jedząc je. Każda przekładnia zwiększa jego statystyki. Robot jest uzależniony od panującej pogody, ponieważ deszcz zadaje mu obrażenia. W jego przypadku ważne jest by jak najszybciej wybudować deszczomierz, który pozwoli przewidzieć nam kiedy spadnie następny deszcz. Będziemy mieli wtedy czas by się do deszczu przygotować np. poprzez zrobienie parasola. WX-78 po uderzeniu piorunem może mieć przeciążenie systemu. Podczas przeciążenia sytemu jego zdrowie się odnawia, jednak poczytalność spada. Emituje on wtedy światło przez 8 minut oraz jest odporny na mróz. Przydatną jego cechą jest to, ze nie jest wybredny jeśli chodzi o jedzenie. Może on jeść zepsute jedzenie bez negatywnych skutków w postaci utraty poczytalności.

Statystyki:
Poczytalność: 100-300
Zdrowie: 100-400
Głód: 100-200

Zobacz nasze gry familijne

Don't Starve - postacie 5.0 2
2 0
Art napisany przez rzulty

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO (B2P) Kilka przydatnych rzeczy dla niższych jak i wyższych rang!

Tutorial OSKKKKAAAARRRRR
2

League of Legends Na 90% tego nie wiedziałeś !

Poradnik LeeCoper
3

Jak napisać dobry artykuł na banankach? :>

Tutorial toya_xd
4

Najpopularniejsze polskie gry w historii!

Recenzja toya_xd
5

Najciekawsze premiery gier do końca 2017 roku!

Recenzja toya_xd
6

Unturned Unturned czy to minecraft ?

Poradnik OSKKKKAAAARRRRR
7

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik GN0M3K
8

Minecraft Najlepsze polskie serwery survival? [ MINECRAFT ]

Recenzja OSKKKKAAAARRRRR
9

Ciekawostki na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - [1#]

Poradnik GN0M3K
10

Minecraft Ciekawostki, o których nie wiedziałeś o Minecraft! - [1#]

Poradnik GN0M3K