Jak to działa
1 0 73 0
16.07.2017

Dragon Age II - największy crap uniwersum?

Dragon Age to aktualnie trylogia gier stworzonych przez studio BioWare odpowiedzialne również za produkcje między innymi Mass Effect'a. Druga część serii Dragon Age zazwyczaj jest krytykowana najbardziej z uniwersum. Dzisiaj chciałbym poruszyć ten temat i odpowiedzieć na pytania - czy gra jest oskarżana słusznie i czy warto w nią grać?

Zacząć chciałbym od tego, że jednocześnie jakimś zawziętym fanboyem Dragon Age II nie jestem, ale przegrałem w niego więcej (mam pewnie blisko 200 godzin) niż w jedynkę, nie mówiąc o Inkwizycji, której nie posiadam. Moja opinia (choć subiektywna) będzie jednak oparta na sporym doświadczeniu w tej produkcji.

Na sam początek pod lupę weźmy wytykane grze wady. Wśród nich znajdują się między innymi: ograniczenia świata, powtarzające się lokacje, kółko dialogowe, czy też płycizna samej gry - tzn. brak żadnych innowacji, ograniczanie gatunku.
Zajmijmy się wszystkim po kolei. Dragon Age II nie posiada otwartego świata, jest to jednak rzecz, którą zrozumieć można. Niezaprzeczalną wadą jest jednak fakt, że nie możmy wchodzić w interakcje (np. wskakiwać) na beczki, drzewa, czy całe otoczenie.

Kolejnym problemem, z którym nie radzi sobie produkcja są powtarzające się lokacje - w ciągu godziny kilkakrotnie widzimy tą samą jaskinie, czy pustynie, tylko, że pod inną nazwą. Smutne i bolesne.

Kółko dialogowe jest do bólu ułatwiające grę. Widzimy, która odpowiedź da zadowalający efekt, a która zdenerwuje go. Uproszczenie jest zbyt duże i odbiera uczucie interkacji z innymi postaciami.

Gra swoimi mechanikami nie wprowadza do świata gier RPG również nic nowego. Stoi na stosunkowo niskim poziomie jeśli chodzi o fakt swojego rozwinięcia wśród gatunkowych braci.

To było w dużym skrócie o wadach, teraz plusy.

Fabuła na pewno jest sensowna i moim zdaniem lepsza niż w pierwszej części.
Zwykle postacie mnie nie ciekawiły - pojawiał się jednak na przykład niesamowity wątek Varricka, czy Isabeli.
System walki jest dość niewygodny, ale interesujący.
Czy więc Dragon Age II jest dobrą grą? Otóż mimo jego wad i często spotykających gracza bugów jest produkt niesamowicie przyjemny w odbiorze. Nie uważam, żeby było to RPG z półki sagi o Wiedźminie, ale nie jest to też crap niewarty dania szansy. I świadczyć o tym może chociażby ilość przegranych przeze mnie godzin w grę studia BioWare.

Fabuła momentami łapie zadyszkę, staje się okropnie głupia i monotonna. Warto jednak przebijać się przez takie momenty, by dotrwać na przykład do epickiego wątku z potężną i niebezpieczną rasą Qunari. Jeśli RPG broni się klimatem, to wybaczyć można my praktycznie wszystkie błędy. I to ratuje Dragon Age II.

Chętnie zobaczyłbym zremasterowaną wersję tej gry. Byłby to mój faworyt do gry roku. Aktualnie Dragon Age II to tyruł zasługujący na jakieś 6/10 (DLA MNIE TO WYSOKA OCENA, WIĘC SIĘ NIE SPESZAĆ).

A Ty co sądzisz o Dragon Age II?
Dragon Age II - największy crap uniwersum? 5.0 1
1 0
Art napisany przez toya_xd

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Warto grać w Roblox'a?

Recenzja Kubsoon243
2

Jak dojść od 20 zł do GTA 5?

Tutorial Pink Sheep Lololololololo
3

Jak zarabiać na pisaniu?

Poradnik Natalia280
4

BATTLEFIELD 1 VS CALL OF DUTY WW 2

Poradnik MLYNARZ FPS
5

CSGO (B2P) Jak zdobyć skiny do CS:GO bez hazardu ?

Poradnik Mikros06
6

Top 5 gier RPG wszech czasów

Recenzja Doxor
7

Jak tworzyć decki w Clash Royale?

Tutorial Gerluk
8

Karty w Clash Royale - Arrows

Poradnik TheMaślak
9

TOP 5 gier z otwartym światem

Recenzja Doxor
10

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper