Jak to działa
2 0 64 0
21.06.2017

Enigmatis The Ghosts of Maple Creek to hit czy kit?

Enigmatis The Ghosts of Maple Creek lub jak kto woli Enigmstis Duchy Maple Creek to gra typu Hidden Object Puzzle Adventure (HOPA) wydana we wrześniu a dokładniej 9 września 2011 roku zatem ta gra ma już swoje lata. Enigmatis została wydana i wyprodukowana przez nasze Polskie studio Artifex Mundi w siedzibą w Katowicach. W naszej grze wcielamy się w rolę prywatnego detektywa, który przyjechał do miasteczka zwanego "Maple Creek" aby znaleźć zaginioną dziewczynę. Zatrzymujemy się w hotelu, by zbierać tam wszystkie dowody dotyczące sprawy. W trakcie śledztwa naszego prywatnego detektywa nagle rozpoczyna się burza nad miasteczkiem. Po burzy calutkie miasto wygląda jak po jakimś tornado i budzimy się nieopodal hotelu po burzy, w którym zaczyna się cała nasza rozgrywka. Niestety nie pamiętamy zbyt wiele.

Cała nasza rozgrywka zaczyna się w mieście Maple Creek nieopodal hotelu. Budzimy się o wielkiej burzy. Nie pamiętamy praktycznie nic, tylko to, że spotkaliśmy chłopaka naszej zaginionej dziewczyny dającego nam dokumenty, które mogą pomóc nam w naszym śledztwie. W próbowaniu w znalezieniu pomocy idziemy do hotelu. Niestety na nasze nieszczęście nikogo tam nie znaleźliśmy. Wchodzimy do naszego pokoju, co wcześniej wynajeliśmy. Po zobaczeniu ściany dowodów przypominamy sobie cząstkę pamięci. Gdy podejdziemy do stołu nagle do naszego pokoju wejdzie opętany człowiek. Zabiera nam ze stołu specjalny nóż. Po wyjściu z naszego hotelu idziemy na ulicę przed hotelem. Znajdujemy na niej nasz samochód rozbity przez drzewo, w które wjechaliśmy. Zauważamy grupę ludzi idących z pochodniami. Idąc za grupką ludzi natrafiamy na skrzyżowanie z kościołem i drogą do lasu.

Po kilkudziesięciu minutach grania w tą grę możemy zebrać potrzebne do otworzenia bramy kościoła elementy. Po ukończeniu minigry z elementami bramy kościoła będziemy mogli ją otworzyć. Wtedy pojawi nam się okno aby kupić grę (Jeżeli gracie w wersje demo). Jeżeli nie, waszym oczom ukaże się kościół. Całą grę można ukończyć w dobre 2-3 godziny. Gra kosztuje ponad 8 euro na platformie gier Steam. Warto jednak przeznaczyć tak niewielką kwotę na tak świetną grę. Ja oceniam tą grę pozytywnie za piękną grafikę, detektywistyczną muzykę oraz za samą fabułę gry. Ja osobiście przeszedłem całą tą grę i to nie raz. Gra jest kolekcjonerska czyli po przejściu głównej przygody (całej gry) mamy w dodatkach kolejną krótszą dodatkową przygodę, tapety na pulpit, muzykę, szkice oraz Przewodnik przejścia gry. Ja oceniam tą grę na 9.5/10. Pozdrawiam Szymon.

Enigmatis The Ghosts of Maple Creek to hit czy kit? 5.0 2
2 0
Art napisany przez _SkyLone

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Cuphead - Gra wzorowana na kreskówkach?

Recenzja TurboBagiety
2

Gry z lat 70, które warto znać!

Recenzja Dawid035
3

Margonem Margonem jak szybko expić

Poradnik pankwadracik1
4

Minecraft Najlepsze modyfikacje do Minecraft'a [#1] (1.10.2)

Poradnik Gerluk
5

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
6

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
7

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
8

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik JestemKacper
9

Margonem Wszystko o reputacji

Poradnik Quaq
10

World of Tanks Pz.Kpfw. II Ausf. J - Najbardziej OP pojazd

Recenzja HansOmen