Jak to działa
2 0 47 0
21.06.2017

Enigmatis The Ghosts of Maple Creek to hit czy kit?

Enigmatis The Ghosts of Maple Creek lub jak kto woli Enigmstis Duchy Maple Creek to gra typu Hidden Object Puzzle Adventure (HOPA) wydana we wrześniu a dokładniej 9 września 2011 roku zatem ta gra ma już swoje lata. Enigmatis została wydana i wyprodukowana przez nasze Polskie studio Artifex Mundi w siedzibą w Katowicach. W naszej grze wcielamy się w rolę prywatnego detektywa, który przyjechał do miasteczka zwanego "Maple Creek" aby znaleźć zaginioną dziewczynę. Zatrzymujemy się w hotelu, by zbierać tam wszystkie dowody dotyczące sprawy. W trakcie śledztwa naszego prywatnego detektywa nagle rozpoczyna się burza nad miasteczkiem. Po burzy calutkie miasto wygląda jak po jakimś tornado i budzimy się nieopodal hotelu po burzy, w którym zaczyna się cała nasza rozgrywka. Niestety nie pamiętamy zbyt wiele.

Cała nasza rozgrywka zaczyna się w mieście Maple Creek nieopodal hotelu. Budzimy się o wielkiej burzy. Nie pamiętamy praktycznie nic, tylko to, że spotkaliśmy chłopaka naszej zaginionej dziewczyny dającego nam dokumenty, które mogą pomóc nam w naszym śledztwie. W próbowaniu w znalezieniu pomocy idziemy do hotelu. Niestety na nasze nieszczęście nikogo tam nie znaleźliśmy. Wchodzimy do naszego pokoju, co wcześniej wynajeliśmy. Po zobaczeniu ściany dowodów przypominamy sobie cząstkę pamięci. Gdy podejdziemy do stołu nagle do naszego pokoju wejdzie opętany człowiek. Zabiera nam ze stołu specjalny nóż. Po wyjściu z naszego hotelu idziemy na ulicę przed hotelem. Znajdujemy na niej nasz samochód rozbity przez drzewo, w które wjechaliśmy. Zauważamy grupę ludzi idących z pochodniami. Idąc za grupką ludzi natrafiamy na skrzyżowanie z kościołem i drogą do lasu.

Po kilkudziesięciu minutach grania w tą grę możemy zebrać potrzebne do otworzenia bramy kościoła elementy. Po ukończeniu minigry z elementami bramy kościoła będziemy mogli ją otworzyć. Wtedy pojawi nam się okno aby kupić grę (Jeżeli gracie w wersje demo). Jeżeli nie, waszym oczom ukaże się kościół. Całą grę można ukończyć w dobre 2-3 godziny. Gra kosztuje ponad 8 euro na platformie gier Steam. Warto jednak przeznaczyć tak niewielką kwotę na tak świetną grę. Ja oceniam tą grę pozytywnie za piękną grafikę, detektywistyczną muzykę oraz za samą fabułę gry. Ja osobiście przeszedłem całą tą grę i to nie raz. Gra jest kolekcjonerska czyli po przejściu głównej przygody (całej gry) mamy w dodatkach kolejną krótszą dodatkową przygodę, tapety na pulpit, muzykę, szkice oraz Przewodnik przejścia gry. Ja oceniam tą grę na 9.5/10. Pozdrawiam Szymon.

Enigmatis The Ghosts of Maple Creek to hit czy kit? 5.0 2
2 0
Art napisany przez _SkyLone

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

League of Legends Na 90% tego nie wiedziałeś !

Poradnik LeeCoper
2

CSGO (B2P) Kilka przydatnych rzeczy dla niższych jak i wyższych rang!

Tutorial OSKKKKAAAARRRRR
3

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik GN0M3K
4

Minecraft Jak zrobić własny serwer? Najważniejsze pluginy!

Poradnik OSKKKKAAAARRRRR
5

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
6

Najpopularniejsze polskie gry w historii!

Recenzja toya_xd
7

Najciekawsze premiery gier do końca 2017 roku!

Recenzja toya_xd
8

Unturned Unturned czy to minecraft ?

Poradnik OSKKKKAAAARRRRR
9

Minecraft Ciekawostki, o których nie wiedziałeś o Minecraft! - [1#]

Poradnik GN0M3K
10

Roblox Roblox - Event Universe

Poradnik Fragorski