Jak to działa
1 0 72 0
22.06.2017

Far Cry 3 - recenzja Marcina

Far Cry 3 – gra akcji, stworzona przez studio Ubisoft Montreal. Jest kontynuacją serii Far Cry. Jej premiera odbyła się 29 listopada 2012 roku. Gra ukazała się w edycji na komputery osobiste oraz konsole Xbox 360 a także PlayStation 3. W grze wcielamy się w Jasona Brody'ego. Jest to zwyczajny człowiek, który wraz z paczką przyjaciół planuje spędzić wakacje w tropikach. Niestety, długo wyczekiwana podróż szybko przeistacza się w koszmar, gdy nasz główny bohater wraz z przyjaciółmi zostają porwani przez lokalnego watażkę, niejakiego Vaasa. Jasonowi natomiast udaje się zbiec z obozu przestępców. Po ucieczce przyłącza się do ugrupowania walczącego z ludźmi Vaasa. Far Cry 3 jest grą niezwykle rozbudowaną. Mimo, że jest to typowa strzelanka, nie zabrakło tu także elementów przetrwania, skradania i craftingu.

Najciekawszym elementem gry, według mnie jest dowolność. Gra oferuje nam niezwykle wiele możliwości wykonania zadania. W zależności od naszych upodobań, możemy na przykład wykorzystać wyrzutnie rakiet i karabiny maszynowe posiłkując się kamizelkami kuloodpornymi i miksturami by siać w śród naszych wrogów zamęt, lub wręcz przeciwnie, niczym James Bond prześlizgiwać się za ich plecami i eliminować ich z ukrycia za pomocą pistoletów z tłumikami, noży lub karabinów snajperskich.
Kolejną niepodważalną zaletą produkcji, jest jej rozbudowany system rozwoju postaci. Za różne czynności w grze uzyskujemy punkty doświadczenia, które później możemy wymienić na umiejętności, ułatwiające nam walkę, skradanie lub przetrwanie w dziczy. Podczas gry zbieramy rośliny oraz skóry upolowanych zwierząt. Dzięki temu możemy wytwarzać mikstury ułatwiające dalszą grę lub plecaki, kabury, torby czy portfele pozwalające nam nosić większe ilości poszczególnych przedmiotów.

Fabuła nie pozostawia nic do życzenia. Jest ciekawa i wciągająca a od gry ciężko się oderwać. W grze przyjdzie nam walczyć, skradać się jeździć autami, pływać skuterami wodnymi czy latać lotniami. Ogromna różnorodność odblokowywanego uzbrojenia sprawia, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Mi przejście głównej kampanii zajęło około dwadzieścia godzin, ale ogromna ilość znajdziek, misji pobocznych czy posterunków do przejęcia, sprawia, że w grze można spędzić co najmniej drugie tyle. Warto wspomnieć również, że gra posiada także tryb multiplayer oraz coop dla 3 graczy, więc można bawić się także z przyjaciółmi. Przyjemna grafika cieszy nasze oczy.

Podsumowanie:
Far Cry 3 to niezwykle ciekawa produkcja oferująca wiele ciekawych misji, różnorodność broni czy przedmiotów kraftowanych. Gra zapewni wiele godzin dobrej zabawy także z przyjaciółmi. Fabuła, grafika oraz ścieżka dźwiękowa nie budzi zastrzeżeń. Polecam każdemu. Zuwix

Far Cry 3 - recenzja Marcina 5.0 1
1 0
Art napisany przez Zuwix

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Minecraft Jak zrobić serwer minecraft za DARMO!

Poradnik Fragorski
2

CSGO (B2P) Dostępna nowa waluta w CS GO

Poradnik Merion
3

DOTA 2 Recenzja gry: Dota 2

Recenzja Czdziek
4

Minecraft Czy minecraft nadal jest fajny/popularny - moja własna recenzja na temat minecraft'a ?

Recenzja Trolox13
5

Metin2 Metin2 - Jak zarabiać ?

Poradnik PoProstuFreo
6

Dlaczego warto być na bananki.pl?

Poradnik Boomboxpl
7

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
8

NosTale Od zera do bohatera - Nostale: F2P MMO

Recenzja Rockney
9

4Story 4Story - Recenzja gry!

Recenzja Malfour
10

League of Legends Kilka słów o League of Legends

Recenzja Julcia1