Jak to działa
1 0 100 0
22.06.2017

Far Cry 3 - recenzja Marcina

Far Cry 3 – gra akcji, stworzona przez studio Ubisoft Montreal. Jest kontynuacją serii Far Cry. Jej premiera odbyła się 29 listopada 2012 roku. Gra ukazała się w edycji na komputery osobiste oraz konsole Xbox 360 a także PlayStation 3. W grze wcielamy się w Jasona Brody'ego. Jest to zwyczajny człowiek, który wraz z paczką przyjaciół planuje spędzić wakacje w tropikach. Niestety, długo wyczekiwana podróż szybko przeistacza się w koszmar, gdy nasz główny bohater wraz z przyjaciółmi zostają porwani przez lokalnego watażkę, niejakiego Vaasa. Jasonowi natomiast udaje się zbiec z obozu przestępców. Po ucieczce przyłącza się do ugrupowania walczącego z ludźmi Vaasa. Far Cry 3 jest grą niezwykle rozbudowaną. Mimo, że jest to typowa strzelanka, nie zabrakło tu także elementów przetrwania, skradania i craftingu.
Najciekawszym elementem gry, według mnie jest dowolność. Gra oferuje nam niezwykle wiele możliwości wykonania zadania. W zależności od naszych upodobań, możemy na przykład wykorzystać wyrzutnie rakiet i karabiny maszynowe posiłkując się kamizelkami kuloodpornymi i miksturami by siać w śród naszych wrogów zamęt, lub wręcz przeciwnie, niczym James Bond prześlizgiwać się za ich plecami i eliminować ich z ukrycia za pomocą pistoletów z tłumikami, noży lub karabinów snajperskich.
Kolejną niepodważalną zaletą produkcji, jest jej rozbudowany system rozwoju postaci. Za różne czynności w grze uzyskujemy punkty doświadczenia, które później możemy wymienić na umiejętności, ułatwiające nam walkę, skradanie lub przetrwanie w dziczy. Podczas gry zbieramy rośliny oraz skóry upolowanych zwierząt. Dzięki temu możemy wytwarzać mikstury ułatwiające dalszą grę lub plecaki, kabury, torby czy portfele pozwalające nam nosić większe ilości poszczególnych przedmiotów.
Fabuła nie pozostawia nic do życzenia. Jest ciekawa i wciągająca a od gry ciężko się oderwać. W grze przyjdzie nam walczyć, skradać się jeździć autami, pływać skuterami wodnymi czy latać lotniami. Ogromna różnorodność odblokowywanego uzbrojenia sprawia, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Mi przejście głównej kampanii zajęło około dwadzieścia godzin, ale ogromna ilość znajdziek, misji pobocznych czy posterunków do przejęcia, sprawia, że w grze można spędzić co najmniej drugie tyle. Warto wspomnieć również, że gra posiada także tryb multiplayer oraz coop dla 3 graczy, więc można bawić się także z przyjaciółmi. Przyjemna grafika cieszy nasze oczy.

Podsumowanie:
Far Cry 3 to niezwykle ciekawa produkcja oferująca wiele ciekawych misji, różnorodność broni czy przedmiotów kraftowanych. Gra zapewni wiele godzin dobrej zabawy także z przyjaciółmi. Fabuła, grafika oraz ścieżka dźwiękowa nie budzi zastrzeżeń. Polecam każdemu. Zuwix
Far Cry 3 - recenzja Marcina 5.0 1
1 0
Art napisany przez Zuwix

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Warto grać w Roblox'a?

Recenzja Kubsoon243
2

Jak dojść od 20 zł do GTA 5?

Tutorial Pink Sheep Lololololololo
3

Jak zarabiać na pisaniu?

Poradnik Natalia280
4

Don't starve jak dożyć i przeżyć zimę i parę ciekawostek

Tutorial Hubert2017
5

BATTLEFIELD 1 VS CALL OF DUTY WW 2

Poradnik MLYNARZ FPS
6

CSGO (B2P) Jak zdobyć skiny do CS:GO bez hazardu ?

Poradnik Mikros06
7

Top 5 gier RPG wszech czasów

Recenzja Doxor
8

Team Fortress 2 Team Fortress 2 Najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem (RECENZJA)

Recenzja DROBOT
9

Karty w Clash Royale - Arrows

Poradnik TheMaślak
10

TOP 5 gier z otwartym światem

Recenzja Doxor