Jak to działa
Przejdź do gry World of Tanks
World of Tanks
1 0 123 0
08.06.2017

IS-3 (jak z nim walczyć?)

Jak w paru poprzednich artykułach zostało wspomniane IS-3 jest dość trudnym czołgiem do pokonania. W rękach dobrego lub doświadczonego gracza, który zna jego słabe i mocne strony stanowi istną maszynę do zabijania (i nabijania fragów). Słabszy gracz, który przesiadł się z jego poprzednika i w dużej mierze bazuje na podobnej grze co poprzednikiem, nie znający jego parametrów, stylów ustawiania oraz nie mając w pełni udoskonalonego czołgu może mieć problem w walce z innymi graczami. Okaże się bowiem, że czołg nie spełnia oczekiwań i albo wymaga większego doświadczenia. Aby temu zapobiec należy postępować odpowiednio tak aby nie doprowadzać do sytuacji pokazanych i opisanych poniżej, natomiast jeżeli sytuacja wystąpi po przeciwnej stronie frontu należy to wykorzystywać do wyeliminowania przeciwnika.

Grając w tę grę możesz zdobyć 900 Graj

Powyższe zdjęcie pokazuje, nieprawidłowy wyjazd w celu oddania strzału (na czerwono został oznaczono policzek pancerza, o którym mowa poniżej).
Jeżeli zauważy tak wysuniętego przeciwnika, i wiemy jak stoimy z naszą penetracją pancerza przeciwnika możemy pokusić się o strzał w tak zwany policzek pancerza. Pancerz spełnia doskonale swoje zadanie jeżeli przeciwnik wyjedzie na nas centralnie na wprost. Jeżeli natomiast odpowiednio się do nas kątuje (na tzw sidescrap, celowe pokazywanie tyłu czołgu i wykorzystywanie kąta pancerza po to aby odbić lub rykoszetować pocisk), efektywność jego jednego bardziej prostopadłego płatu pancerza spada, druga natomiast wzrasta, jednak interesuje nas ta pierwsza część. Wówczas wystarczy nawet 160mm penetracji aby zadać przeciwnikowi obrażenia (wartość jest jeszcze zależna od losowania strzału w obrębie celownika, i nie wiadomo jak może zboczyć pocisk z planowanego toru lotu, oraz odległości od celu, co przy dalekiej odległości obniża penetracje pocisku).

Grając w tę grę możesz zdobyć i 950 Graj

Zdjęcie powyżej pokazuje słabą dolną płytę pancerza (110mm) oraz górną płytę wieży (20mm).
Po za tym, wiele jest weak spotów, czyli tak zwanych słabych punktów przeciwnika. IS-3 ma podniesioną dość wysoko przednią, dolną płytę pancerza, która jest bardzo słabym punktem czołgu. Korpus czołgu między gąsienicami a częścią pancerza warstwowego również jest też dosyć słaba. Słabsza wieża (tzw sockowa) posiada bardzo słabe policzki wokół kołnierza na jarzmie działa (wystarczy wówczas 200mm penetracji aby przebić się w tym miejscu). Podstawowym problemem tego czołgu jest góra wieży (tuż nad jarzmem). Pancerz posiada tam 20mm przez co działa na nim zasada trzech kalibrów (trzykrotnie większy kaliber od pancerza dokonuje penetracji pod każdym kątem). Znacząco osłabia ten czołg, i wymaga dość sprawnego operowania nim podczas walki na terenie niższym względem przeciwnika, zwłaszcza że praktycznie wszystkie pojazdy VI tieru mają kaliber powyżej 60mm.

IS-3 (jak z nim walczyć?) 5.0 1
1 0
Art napisany przez Kamilex1109

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Minecraft Tylko klocki czy wielka produkcja - MINECRAFT wymyślony przez MOJANG, a teraz prowadzony przez MICROSOFT

Recenzja Seb0L03
2

League of Legends Jak grać żeby zostać w brązie?

Poradnik xrey69
3

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
4

Goodgame Empire Goodgame Empire- Jak zdobyć wioski produkcyjne i posterunki.

Poradnik Banankowiec2453
5

Jak szybko zdobywać bananki

Poradnik LubiePlacki :)
6

MovieStarPlanet Moje wspomnienia z gry

Recenzja Weronikamis
7

Roblox Gdy dochodzisz do momentu, że jest Ci wszystko jedno.

Recenzja KlejnotNilu
8

Warface Warface co to za gra ?

Poradnik RySTiaN
9

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
10

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper