Jak to działa
Przejdź do gry Ikariam
Ikariam
0 0 253 0
11.06.2017

Jak stawiać pierwsze kroki?

Jako wieloletni koneser produkcji pt 'Ikariam' znam parę sposobów na szybki i łatwy rozwój. W poradniku tym postaram przybliżyć się Ci, co warto budować jako pierwsze, w co inwestować i czego unikać.

Okej, także pierwszym krokiem będzie postawienie akademii, co jest dość oczywistym wyborem. Co tak naprawdę daje nam akademia? Powiem wprost, bez niej nie jesteś w stanie rozwinąć swojej wioski. Dzięki badaniom możesz zlecać nowe badania, na nowe jednostki, nowe budynki itd. Na start możesz przypisać do niej 8-10 naukowców. Niech Cię nie zdziwi, że masz wtedy ujemny przychód złota. To normalne, ponieważ masz za małą liczbę mieszkańców. Zajmiemy się tym później.

Następnym posunięciem będzie udanie się do widoku wyspy(domyślnie ikona wyspy u góry ekranu), następnie udanie się do tartaku i zwiększenie produkcji drewna, w ilości 30-50. Warto pamiętać, że czas w grze jest czasem rzeczywistym.

Kolejno możesz udać się do akademii i rozwijać badania w dziedzinie nauka. Co to da? Już Ci mówię! Po pierwsze (i najważniejsze) ogromny bonus do badania 'studnia'. Badanie to z bonusem przyznaje Ci około 50 zadowolenia (które w późniejszej fazie gry ma duże znaczenie) oraz 50 do maksymalnej populacji.

Grając w tę grę możesz zdobyć 360 Graj

Następnie na czas przyznanej Ci ochrony zaczynasz badania w dziedzinie ekonomia. Pierwszym do zbadania będzie wielokrążek i dobrobyt. Dwa te czynniki szybko pomogą Ci rozwinąć swoje miasto. Warto zbudować również koszary i port handlowy. Dlaczego? Kiedy zlecisz budowę/badanie danego budynku i nie masz już co robić, zawsze możesz zlecić w koszarach produkcję jednostek. Jest to bardzo korzystne podczas trwającej ochrony, ponieważ wielu graczy postawionych wysoko w rankingu stara zniszczyć się nowe wioski tuż po zakończeniu ich ochrony. Dlatego przed każdym wyłączeniem gry, warto sprawdzić ile stacjonujących jednostek aktualnie posiadasz. Port handlowy pozwoli Ci w późniejszej fazie na rozwój i handel z innymi graczami. Jest on również przydatny podczas atakowania innych wiosek. Bez statków nie dasz rady transportować zdobytych surowców.

Kolejnym krokiem będzie rozbudowa ratusza, dzięki której zwiększysz populacje swojej wioski.
Warto również udać się do widoku wyspy i wysłać paru chłopów do kamieniołomu. Kolejnym krokiem będzie przekazanie darowizny na rzecz tartaku i kamieniołomu. Po osiągnięciu wymaganej liczby ich poziom wzrasta, co przyczynia się do pozyskiwania większej ilości surowców w krótszym odstępie czasu.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 370 Graj

Ostatnią radą ode mnie będzie wybudowanie muru. Jeżeli zauważysz, że Twoja ochrona dobiega końca warto zainwestować w mur ochronny i szybko go rozwinąć. Możesz również robić to we wcześniej fazie gry, by potem nie mieć z tym kłopotów. Mur jest istotną rzeczą podczas ochrony miasta - tego chyba nie muszę tłumaczyć.

Myślę, że warto dodać również to, żeby wybrać sobię drogę - chcę zostać wojownikiem czy badaczem? Odnosząc się do tego wyboru sam zdecydujesz czy chcesz iść w rozbudowę miasta pod kątem armii - nowe jednostki, lepszy mur, statki bitewne czy też chcesz rozwijać ją pod kątem edukacji - spędzanie większej ilości czasu nad badaniami.

Reszta zależy od Ciebie, pamiętaj, że to jaką drogę wybierzesz będzie miało konsekwencje! Swojego fatum nie unikniesz! Powodzenia dowódco!

Jak stawiać pierwsze kroki? 0.0 0
0 0
Art napisany przez dejfise bambise

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO (B2P) Dostępna nowa waluta w CS GO

Poradnik Merion
2

Minecraft Jak zrobić serwer minecraft za DARMO!

Poradnik Fragorski
3

Minecraft Czy minecraft nadal jest fajny/popularny - moja własna recenzja na temat minecraft'a ?

Recenzja Trolox13
4

DOTA 2 Recenzja gry: Dota 2

Recenzja Czdziek
5

Metin2 Metin2 - Jak zarabiać ?

Poradnik PoProstuFreo
6

Dlaczego warto być na bananki.pl?

Poradnik Boomboxpl
7

NosTale Od zera do bohatera - Nostale: F2P MMO

Recenzja Rockney
8

Paladins Paladins- Darmowa gra która wciąga na długie godziny. Recenzja popularnej produkcji Hi-Rez Studios

Recenzja DupciaBlada
9

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
10

4Story 4Story - Recenzja gry!

Recenzja Malfour