Jak to działa
0 0 231 0
07.07.2017

KoGaMa - prawie jak Roblox

KoGaMa jest grą MMORPG stworzoną w 2011 roku przez Michala Bendtesna, wiele osób uważa ją za kopię Robloxa, chociaż nie jest to potwierdzone iż twórcy wzorowali się na tej grze. KoGaMa opiera się głownie na tworzeniu gier i udostępniania ich społeczności, oraz graniu w gry stworzone przez społeczność. W KoGaMie mamy również możliwość stworzenia własnej postaci, a nawet kilku ponieważ za walutę w grze można dokupić nowe postaci, które również można edytować. Przy tworzeniu postaci jedyną granicą jest wyobraźnia, [Oraz czasami budżet] ponieważ można tam modelować "bloki" w postaci które za wirtualną walutę można dokupić. Po sprzedaniu postać można opublikować w markecie, a następnie inne osoby mogą kupić tą postać. Można również dokupić różne akcesoria do postaci. Od prostego dymu lecącego ci spod nóg, po królewską koronę i gwiazdki wylatujące ci dosłownie spod nóg jak dym.

Pod spodem widać to, że wystarczy trochę wyobraźni i doświadczenia w grze aby stworzyć coś niesamowitego;
Co do budowania gier jest podobnie. Można rozbudować projekty gier tak, jak nam pozwala wyobraźnia a następnie opublikować je społeczności. W KoGaMie jest również możliwość tworzenia modeli, które po opublikowaniu do marketu mogą być kupowane za wirtualną walutę Złoto. Jednak aby stworzyć dobrą postać lub dobrą grę, trzeba mieć sporo doświadczenia. W KoGaMie można również zapraszać innych graczy do "Znajomych", a następnie razem z nimi tworzyć gry, lub w nie grać. Dużym, moim zdaniem największym plusem w tej grze jest to, że co tydzień, najczęściej w środę administracja gry wybiera "Highlights of the week". Polega to na tym, że można dostać nagrodę w postaci odznaki dekorującej profil użytkownika za Najczęściej sprzedający się model w tym tygodniu, najlepiej sprzedająca się postać oraz najpopularniejsza gra tygodnia.

Pod spodem przykładowe "Highlights of the week";
Ogólnie gra może się spodobać nawet na kilka miesięcy, ja gram w tą grę już ponad 3 lata i nadal mi się nie znudziła, lecz podczas grania można spotkać wielu cheaterów, oraz osób które po prostu się wzajemnie wyzywają. Te obie rzeczy są strasznie irytujące podczas gry, lecz administracja KoGaMa ma niedługo zająć się problemem cheaterów oraz hejterów. Jednak czasami w grze można spotkać miłe osoby, z którymi jak to się mówi można nawet konie kraść. W KoGaMę można grać poprzez internet grając z zainstalowaną wtyczką Unity Web Player oraz pobrać launcher KoGaMy i na nim grać. Moja opinia o tej grze jest tak całkiem całkiem, jest parę rzeczy które trzeba poprawić, między innymi to że jest za dużo multikont, i trzeba wprowadzić obowiązkowe potwierdzenie adresu e-mail aby móc grać zalogowanym na koncie, ale ogólnie społeczności bardzo się podoba ta gra, więc może nawet warto jest w nią zagrać.
KoGaMa - prawie jak Roblox 0.0 0
0 0
Art napisany przez Jedisol

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jak zarabiać na pisaniu?

Poradnik Natalia280
2

Roblox Warto grać w Roblox'a?

Recenzja Kubsoon243
3

TOP 5 gier z otwartym światem

Recenzja Doxor
4

Jak dojść od 20 zł do GTA 5?

Tutorial Pink Sheep Lololololololo
5

Don't starve jak dożyć i przeżyć zimę i parę ciekawostek

Tutorial Hubert2017
6

Top 5 gier RPG wszech czasów

Recenzja Doxor
7

CSGO (B2P) Jak zdobyć skiny do CS:GO bez hazardu ?

Poradnik Mikros06
8

Team Fortress 2 Team Fortress 2 Najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem (RECENZJA)

Recenzja DROBOT
9

Grand Theft Auto V (B2P) Grand Theft Auto V - Gra warta pięni

Recenzja Czdziek
10

Karty w Clash Royale - Arrows

Poradnik TheMaślak