Jak to działa
1 0 79 0
11.07.2017

Metro 2033 REDUX - Klimat, wódka i masa potworów

Mało która gra wywarła na mnie tak wielkie wrażenie jak mój ostatni zakup na letniej promocji Steam. Produkcja w której pije się wódkę z metalowych kubków, strzela się do mutantów, a wyjście na powierzchnie bez maski przeciwgazowej to wyrok śmierci. Mowa oczywiście o "Metro 2033". Nie miałem niestety przyjemności zagrać w oryginalną wersję gry i od razu zakupiłem tą odświeżoną oznaczoną podtytułem "REDUX".

Fabuła w grze skupia się na wydarzeniach ludzi ocalałych kataklizm nuklearny z 2013 roku (cóż ja tego nie pamiętam, ale może przespałem, często mi się zdarza ;p) pochowanych w rosyjskim metrze i starających się przetrwać ciągłe ataki zmutowanych stworzeń. Gracz wciela się w postać Artema - młodego człowieka który postanawia uratować nowy dom ludzkości od tzw Cieni, przerażających wysokich postaci przez które ludzie tracą życie.

Gra posiada system wyborów moralnych, możemy więc cały czas zachowywać się jak buc dla innych i myśleć tylko o sobie, albo pomagać innym mieszkańcom metra. Warte zaznaczenia jest to, ze nasze decyzje wpływają na to jakie zakończenie gry dostaniemy po przejściu produkcji.

Grafika prezentuje bardzo wysoki poziom, nie jest to może półka Wiedźmina 3, ale daje radę i cieszy oko. Nawet jeśli występują jakieś błędy graficzne, czy też niedociągnięcia to ciężko je zauważyć z powodu częstego mroku w podziemnych tunelach (choć na zewnątrz udało mi się jeden glitch wychwycić).

Muzyka w grze to czyste arcydzieło, nadaje ona tak niepowtarzalnego klimatu opustoszenia, niebezpieczeństwa, czy też strachu, że nie jeden horror mógłby się od niej uczyć. Dzięki niej można dogłębnie się wczuć w ten nieprzyjazny dla ludzi świat.

Podsumowując, gra "Metro 2033 REDUX" to jedna z lepszych jednoosobowych strzelanek w jakie kiedykolwiek grałem. Jest to tytuł z najwyższej półki i aż ciężko uwierzyć, że budżet tej produkcji był bardzo ograniczony. Fabuła wciąga tutaj na tyle, że nawet ja jako zagorzały nieprzyjaciel wszelkich notatek w grze, przeczytałem je wszystkie, a wręcz czekałem aż moja ostać znowu coś nabazgra w swoim zeszyciku. Klimat tej gry i jej niepowtarzalność z pewnością sprawiły, że dołączyła ona do panteonu gier kultowych i klasycznych. Tytuł warty ogrania nawet po kilka razy !

Plusy :
- Przepiękna grafika
- Muzyka nadająca niepowtarzalnego klimatu
- Systemy sterujące grą dopracowane do perfekcji
- Brak jakiejkolwiek nudy
- Wciągająca fabuła
- System wyborów moralnych

Minusy :
- Brak


Grafika : 9/10
Muzyka : 10/10
Gameplay : 8/10
Klimat : 10/10
Ocena końcowa : 9,25/10

Metro 2033 REDUX - Klimat, wódka i masa potworów 5.0 1
1 0
Art napisany przez Osa1020

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Minecraft Tylko klocki czy wielka produkcja - MINECRAFT wymyślony przez MOJANG, a teraz prowadzony przez MICROSOFT

Recenzja Seb0L03
2

League of Legends Jak grać żeby zostać w brązie?

Poradnik xrey69
3

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
4

Goodgame Empire Goodgame Empire- Jak zdobyć wioski produkcyjne i posterunki.

Poradnik Banankowiec2453
5

Jak szybko zdobywać bananki

Poradnik LubiePlacki :)
6

MovieStarPlanet Moje wspomnienia z gry

Recenzja Weronikamis
7

Roblox Gdy dochodzisz do momentu, że jest Ci wszystko jedno.

Recenzja KlejnotNilu
8

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
9

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
10

Margonem Wszystko o reputacji

Poradnik Quaq