Jak to działa
4 0 75 0
22.06.2017

Minecraft - recenzja po wielu godzinach gry

Minecraft jest grą z prostą grafiką, bardzo dużym światem. Została wydana w 2009 roku przez Markusa Perssona, czyli Notcha. Następnie rozwijana była przez studio Mojang, a w roku 2014 gra została kupiona przez firmę Microsoft za kwotę 2,5 mld dolarów amerykańskich. Gra ta posiada różne tryby rozgrywki. Początkowo dzieli się to na multiplayer i singleplayer. O tym pierwszym trochę później, ale opowiem teraz o singleplayer. Mamy tam do wyboru 4 tryby rozgrywki + jeden tryb, który jest tylko rozbudowaniem jednego z czterech wymienionych niżej. A są to:
- survival, czyli przetrwanie - gracz sam zbiera materiały, zabija potwory i wytwarza potrzebne mu rzeczy
- adventure, czyli przygoda - gracz również zbiera sam materiały, ale bloki można niszczyć tylko przeznaczonymi do tego narzędziami(np. drewno tylko siekierą)
- creative, czyli kreatywny - gracz ma nieskończoną liczbę surowców, materiałów, może latać, jest nieśmiertelny
- spectator, czyli obserwator - gracz może obserwować świat z perspektywy mobów czy też latać i oglądać mapę, ale wyłączona jest wtedy interakcja ze światem

Wspomniałem też o rozwinięciu jednego z trybów. Chodziło mi tutaj o tryb hardcore, który jest rozwinięciem trybu survival. Tak samo gracz zbiera sam materiały i zabija potwory, ale w przypadku śmierci bohatera świat zostaje usunięty. Gra jest tam postawiona na wysokim poziomie trudności.
Ale przejdźmy do multiplayer. Tam możemy rywalizować z innymi graczami, bawić się na minigrach itd. To jest to, co napędziło tą grę, czyli możliwość modyfikowania jej. Minecraft sam w sobie nie jest jakąś super ciekawą grą, ale ze znajomymi można się już naprawdę świetnie bawić. Dodatkowo możemy wgrywać różne modyfikacje czy pluginy, co doda nam wiele nowych opcji np. nowe itemy czy większa ilość mobów. Niestety minusem jest obecna społeczność, gdyż gra na serwerach dużo ludzi, którzy nie są zbyt kulturalni i również jest wielu młodych graczy, którzy nie rozumieją niektórych rzeczy, przez co rozgrywka z nimi nie jest taka łatwa, bo trudniej z nimi się współpracuje.

W tej grze można spędzić wiele czasu, ale według mnie najlepiej gra się w nią ze znajomymi na różnych trybach na serwerach. Gra jest już na tyle popularna, że spokojnie znajdziemy wiele serwerów czy też modyfikacji, które nas interesują. A jeżeli nie to trzeba napisać je samemu :) Jeszcze co do singleplayer to celem gry jest zabicie smoka, ale na serwerach najczęściej smok jest wyłączony i przez to możemy rywalizować z graczami np. walcząc o gildie czy też o surowce. Gra nie ma jakiejś bardzo fajnej grafiki, ale to właśnie przez jej prostotę możemy uruchomić ją na prawie każdym komputerze i w nią sobie pograć. Myślę, że jeżeli gra ma takie możliwości modyfikowania jej to grafikę można "wybaczyć" :)
Podsumowując - gra ta jest bardzo fajna, ale najprzyjemniej gra się ze znajomymi na serwerach. Zyskała ona popularność przez jej prostotę oraz to, że można ją bardzo mocno modyfikować.

Minecraft - recenzja po wielu godzinach gry 5.0 4
4 0
Art napisany przez wzarek

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Gry z lat 70, które warto znać!

Recenzja Dawid035
2

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik JestemKacper
3

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
4

Najpopularniejsze polskie gry w historii!

Recenzja toya_xd
5

Cuphead - Gra wzorowana na kreskówkach?

Recenzja TurboBagiety
6

CSGO (B2P) Jak założyć drużynę w CS GO

Poradnik Zuwix
7

Clash Royale - Kilka rad dla początkujących #1

Poradnik TheMaślak
8

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
9

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
10

Margonem Wszystko o reputacji

Poradnik Quaq