Jak to działa
0 0 389 0
25.08.2017

NPC w grze i ich funkcje - Enter the Gungeon

Mój pierwszy tutorial do EtG, z powodu, iż to o czym jest artykuł (w tym wypadku o NPC) nie mogę skategoryzować jako poradnik.
W grze mamy obecnie 27 NPC (licząc pary NPC jako 1), każdy z nich pełni inną funkcję. Postaram się wymienić wszystkie NPC (pamiętajmy też, że większość z nich najpierw musimy odblokować).

Bello - Jest to sklepikarz sprzedający bronie i przedmioty, występujący do Kuźni (ma ona osobnego sklepikarza, a niższe piętro, Piekło Pocisków, nie ma w ogóle sklepów). Jeśli strzelisz jakąkolwiek bronią w sklepie, sklepikarz da ci groźbę. Następny strzał spowoduje podwyższenie cen oraz wyciągnięcie broni przez Bello, a trzeci strzał kończy się atakiem, po którym sprzedawca znika i nie pojawia się już do końca podejścia.

Wół i Kadencja (ang. Ex and Cadence) - Jest to para NPC, znajdująca się w Wyłomie, która odblokowuje nam bronie i przedmioty za Kredyty Hegemonii. Jeśli Wołowi przyniesie się nową rekę (jest on robotem), która znajduje się w Kuźni oraz ją przetransportujesz, dostaniesz w nagrodę przedmiot "Klon".

Pijak (Drunkard) - NPC w Wyłomie, który może dać swoje komentarze o twoich pokonanych bossach (wyjątkiem jest Pełzacz Kopalniany) i na temat paru NPC, czyli
nie ma takowego celu.

Tailor (w tym wypadku wolałem zostawić nazwę oryginalną) - pozwala nam odblokować skróty naprawiając windy, czyli zamiast startować z pierwszej komory, możemy z 2 itp. Oczywiście musimy przynieść mu materiały (w końcu z niczego nam tego nie zrobi).
Za odblokowanie skrótu do drugiej komory odkrywamy Giwerobuty, trzeciej R2G2, czwartej Strzelnika, a jak dostaniemy skrót do piątej odblokowujemy AKEY-47 oraz Boss Rush. Możemy go znaleźć podczas podejść w windach (a dokładniej w ich dziurach) oraz w Wyłomie, gdzie możemy skorzystać ze skrótów.

Frifle i Szary Mauser (Frifle and the Grey Mauser) - znajdują się w Wyłomie. Od nich możemy dostać zlecenia, które polegają na zabiciu przeciwników ileś tam razy, za co dostajemy nagrody, w postaci przedmiotów lub broni.

Winchester - Tego NPC możemy spotkać podczas podejść jak i Wyłomie, jednak w "Hubie" nie robi nic nadzwyczajnego, możemy z nim tam po prostu pogadać. Podczas podejść możemy natrafić na jego konkurs strzelecki, za który możemy dostać skrzynie różnej jakości, w zależności od tego, ile celów trafimy. Jeśli uda nam się trzy razy wygrać konkurs bez pudła, jeśli porozmawiamy z nim w Wyłomie dostaniemy siedmiolistną konicznę.
Król Rewolwerowiec i Sługusław (Gunsling King and Manservantes) - Para NPC, która pojawia się podczas podejść. Jeśli ją spotkamy, możemy założyć się z Rewolwerowcem i wykonać wyzwanie od niego, za które dostajemy przedmiot albo broń. Oczywiście pobiera nam za to opłatę, a jeśli przegramy, nic nie dostaniemy. Są trzy rodzaje wyzwań:
1. Nie otrzymaj obrażeń (w zaznaczonym pokoju na mapie).
2. Nie używaj uniku z przewrotem.
3. Wyczyść pokój używając konkretnej broni.
Za wygranie 10 zakładów możemy od nich w Wyłomie odebrać Sowę.

Ser Manuel - Jest to NPC duch, który wprowadza nas w podstawowe mechaniki gry w poziomie 0 - "Sala Wiedzy". Jeśli znajdziemy na tym piętrze sekretny pokój i zbierzemy stamtąd przedmioty od martwego ciała, gdy pokonamy Ser Manuela on da nam zadanie ,aby znaleźć i zgładzić osobę, która go zdradziła i zabiła, Blocknera. Za wykonanie tego "zlecenia" dostajemy broń, Tarczę Zdrajcy oraz przedmiot, Odznakę.

Blockner - Alternatywny boss 3 komory. Jeśli go pokonamy, jego duch pojawi się w Wyłomie, a my będziemy mogli odblokować w zamian Tarczę Zdrajcy i Odznakę od Manuela.

Sell Creep - Może pojawić się w sklepach. U niego możemy sprzedać przedmioty i bronie w zamian za Monety.

Zagubiony Poszukiwacz Przygód (The Lost Adventurer) - Najpierw pojawia się głównie w podejściach. Jeśli go spotkamy zaproponuje nam nagrodę w zamian za uzupełnienie mapy. Nagrodą jest albo broń albo przedmiot. Jeśli do każdego "nie sekretnego" piętra zrobimy dla niego mapę, pojawi się w Wyłomie i da nam prezent w postaci broni "Excaliber". W Wyłomie jeśli z nim pogadamy może dać nam hinty jak dostać się do sekretnych pięter.

Ledge Goblin - NPC w Wyłomie, która pojawia się w Wyłomie jak ją uwolnimy z więzienia (tak jest prawie z każdym NPC, nie licząc sklepikarzy i paru wyjątków). W Wyłomie możemy mieć interakcję z jej hełmem, który możemy jej zrzucić na niższe piętro. Przez to znowu pojawia się więzieniu. Jak uratujemy ją 4 razy dostaniemy Hełm sapera i już nigdy nie będziemy mogli zrzucić jej hełmu.

Kowal (Blacksmith) - Jest to specjalna sprzedawczyni dla Kuźni (komora 5). Możemy od niej dostać rękę dla Woła oraz stworzyć pocisk, który potrafi zabić przeszłość, czyli możemy niejako dzięki niej zrobić specjalne zakończenie dla danej postaci. Może ona także odblokować robota jeśli dostarczymy jej telewizor znajdujący się w drugiej komorze.
Zaradny Szczur (Resourceful Rat) - NPC, który kradnie nam bronie i przedmioty jeśli zostawimy je na podłodze i nie zbierzemy (wyjątkiem z przedmiotów są tylko Mistrzowskie Naboje i Super Gorący Zegarek, każdą broń zabiera). Jeśli odblokujemy skrót do 3 komory i z niego skorzystamy, ZS pojawi się nam w windzie i zaoferuje darmowe bronie.

Profesor Goopton (Professor Goopton) - Sprzedawca, którego możemy spotkać w Wyłomie i podczas podejść. W tym pierwszym miejscu możemy odblokować przedmioty i bronie mogące pojawić się podczas podejść. Podczas rozgrywki możemy natrafić na jego sklep (sprzedaje on rzeczy powiązane z trucizną i różnymi cieczami, są od tego jednak wyjątki). Mówi dość specyficznym językiem, jest do odniesienie do serialu Futurama, gdzie kosmici mieli swój własny język. Jeśli będziesz posiadać gąbkę będzie mówił w normalnym języku.

Trorc - Kolejny sprzedawca. Tym razem sprzedaje przedmioty i bronie w kategorii wojskowej i współczesnej. W Wyłomie możemy rzeczy od niego odblokować, a podczas podejścia, kupić. Wyglądem przypomina trolla i orka.

Old Red - Ślepy nabojak, który sprzedaje przedmioty powiązane ze ślepakami. Jedyną bronią, którą możemy od niego kupić jest Łowca. NPC ten nie pojawia się w Wyłomie.

Cursula - Sprzedawczyni, która sprzedaje przedmioty i bronie za 2,5 punktów klątwy. Sprzedaje je także znacznie taniej niż inni.

Flynt - Wyjątkowy sprzedawca, któremu zamiast płacić w monetach, płacimy kluczami.

Doug - Sprzedawca pojawiający się w Wyłomie. Od niego można odblokować bronie i przedmioty dodane w Supply Drop Update (SDU). Po wykupieniu wszystkiego co posiada odblokowujemy Pozłacane Pociski.

Czarodziejka (Sorceress) - Pojawia się w Wyłomie. Za 6 kredytów Hegemonii może nałożyć błogosławieństwo broni, które sprawia, że co jakiś czas będzie ci się zmieniać automatycznie broń na dowolną losową. Za przejście gry z błogosławieństwem odblokowujemy Bronisława.

Daisuke - znajduje się w Wyłomie. Za 6 kredytów Hegemonii możemy u niego aktywować Challenge Mode. Za przejście gry na tym trybie, albo za próbowanie przejścia jej na nim 30 razy dostajemy Naboje Chaosu.

Patches i Mendy - Pojawiają się podczas podejść. Całkowicie leczą postać jeśli nie jest Robotem. Robot w tym przypadku dostaje 1 pancerz.

Wiedźmy (Witches) - Są to rzadkie NPC, które pozwalają wymienić broń za klątwę.
Broń może być tej samej jakości lub o większa od broni danej Wiedźmom.

Stary Człowiek (Old Man) - Jest to także rzadki NPC. Jeśli go spotkamy podczas podejścia i porozmawiamy z nim, dostaniemy darmowy przedmiot lub broń. Nie można tego zrobić kiedy grasz ze znajomym.

Brat Albern (Brother Albern) - rzadki NPC pojawiający się w sekretnych pokojach (tak jak dwoje powyższych). Pojawia się tylko w lokacji "Opactwo Prawdziwej Giwery". Zadaje pytanie, za które możemy otrzymać broń, przedmiot lub dowolny pickup.

Przycisk Zapisu (Save Button) - Pojawia się w windzie pod koniec poziomu i pozwala nam zapisać grę, wyrzucając nas do głównego menu i możliwością dokończenia gry później.
NPC w grze i ich funkcje - Enter the Gungeon 0.0 0
0 0
Art napisany przez Dawid035

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jak zarabiać na pisaniu?

Poradnik Natalia280
2

TOP 5 gier z otwartym światem

Recenzja Doxor
3

Don't starve jak dożyć i przeżyć zimę i parę ciekawostek

Tutorial Hubert2017
4

Jak dojść od 20 zł do GTA 5?

Tutorial Pink Sheep Lololololololo
5

Pozytywne skutki gier.

Recenzja wegorz08
6

Top 5 gier RPG wszech czasów

Recenzja Doxor
7

Grand Theft Auto V (B2P) Grand Theft Auto V - Gra warta pięni

Recenzja Czdziek
8

Jak lepiej grać w Fortnite

Poradnik TaLiAreA_Yt
9

Roblox Warto grać w Roblox'a?

Recenzja Kubsoon243
10

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper