Jak to działa
0 0 17 0
25.08.2017

Pokemon GO - Był pokeSTOP to teraz czas na pokeGYM?

Czytając poprzedni artykuł czy też artykuł z doświadczeniem jak i z oszczędzaniem energii zauważyłeś, że wspomniałem o gymie? Tak.. O tym będzie dzisiaj poradnik.. Gym nie służy tylko do nabijania doświadczenia.. Zapraszam do czytania kolejnego artykułu na temat pokemonów!

Gym jest jedną z rzeczy, które podbijamy w naszej smartfonowej gierce. Posiadając pokemony możemy odbijać gymy, zdobywać czy też przejęte gymy bronić!
Od czego powinniśmy zacząć?
Aby zdobyć nieprzejętego gyma musimy go najpierw odnaleźć.. Może to być ciężkie do zrobienia, ponieważ gra ma już ponad rok, więc większość gymow będzie już przejęta z jednych z trzech drużyn.
Początek wygląda tak samo jak z pokestopem.. Żeby dostać się do gymu musimy najpierw do niego podejść, dopiero wtedy klikamy naszym palcem na niego i wchodzimy w gym.

Gym nieprzejęty bedzie oznaczony kolorem szarym. Aby go przejąć musimy wygrać walkę z "obstawą" gymu. Jak już uda nam się wygrać tą walkę to do gymu wkładamy naszego pokemona i on od tej pory broni gymu.

Jak utrzymać gym przed atakującymi przeciwnymi drużynami?
Gymy posiadają prestiż.. Jeśli uda się odeprzeć atak wroga z innego teamu to wtedy prestiż nam wzrasta a my możemy wrzucić do gymu więcej pokemonow..
Prestiż 1 - 1 pokemon
Prestiż 2 - 2 pokemony i tak dalej aż do piątego prestiżu.
Jednak jeśli mamy np. 5 prestiż a drużyna przeciwna wygra to wtedy spada nam prestiż do 4 poziomu.. Jest to chyba zrozumiałe dla każdego..
Z gymów możemy także zdobywać pokecoinsy, które zdobywamy sobie odbierając je z gymu, ale też pokecoiny możemy zakupić poprzez aplikację. Im więcej pokemonow w gymie tym więcej otrzymamy pokecoinsów!

Oblężenie przejętego gymu poprzez drużynę przeciwną!
Jeśli chcemy przejąć jakiś gym musimy posiadać silne pokemony, które posiadają więcej CP niż w drużynie przeciwnej. Jeśli chcemy zwiększyć przewagę to najlepiej jak pójdziemy w kilka osób na takiego gyma. Wtedy możemy w tym samym czasie atakować gym, przez co mamy większą szansę przejąć ten gym. Jeśli czytałeś poprzednie moje artykuły z pokemon go, to powinieneś wiedzieć, żeby nie wkładać ognistego pokemona kontra wodnego.. Nawiązywałem do tego grę przeglądarkową "Ogień i woda".. Woda ugasi ogień :) Pamiętaj, że możesz dogadać się z przeciwnikiem z innej drużyny, np. gym jest przejęty przez drużynę żółtych to Ty jak należysz do niebieskiej a on do czerwonej to możecie atakować wspólnie ten gym:)

Pamiętaj, że jak przegrasz walkę a Twój pokemon zginie to Ty go nie tracisz.. Musisz na nim użyć "revive" czyli ożywienia, a po ożywieniu musisz na regenerować mu życie potionami ;)

Pokemon GO - Był pokeSTOP to teraz czas na pokeGYM? 0.0 0
0 0
Art napisany przez OSKKKKAAAARRRRR

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Margonem Dlaczego warto grać w Margonem?

Recenzja Quaresma
2

Margonem Ciekawostki w Margonem, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia!

Tutorial Banankowy01
3

Paladins Lista zmian aktualizacji 58 otwartej bety

Poradnik Quaresma
4

Margonem Wszystko o reputacji

Poradnik Quaq
5

Margonem Margonem Jaką klasę wybrać?

Poradnik Banankowy01
6

Gry z lat 80, które warto znać!

Recenzja Dawid035
7

Margonem Prawie 3000 dni w Margonem, czyli co zmieniło się w Margonem oczami starego gracza

Recenzja Deya
8

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
9

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
10

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik JestemKacper