Jak to działa
4 0 155 0
23.06.2017

Pro Cycling Manager 2015 - moja opinia o grze.

Witam, w tym artykule będę chciał wam przedstawić moje spostrzeżenia co do gry, produkowanej przez francuskie studio Cyanide. Gra miała swoją premierę 18 czerwca 2015 r, a kilka dni temu pojawiła się wersja z 2017 roku. W tej grze spędziłem już ponad 100 godzin, najwięcej poświęcając na tryb kariery, o którym wspomnę w następnym akapicie, a także trochę czasu grałem w nowo powstały tryb - ProCyclist, gdzie możemy stworzyć wybranego przez siebie kolarza i z biegiem czasu rozwijać jego umiejętności, aż w końcu zawalczyć o zwycięstwa w najważniejszych wyścigach kolarskich, czy też o tęczową koszulkę, czyli mistrzostwo świata. Oprócz wymienionych wyżej trybów gra oferuje graczom możliwość spróbowania swoich sił na velodromie, gdzie możemy walczyć o wygraną w wielu dyscyplinach kolarstwa torowego od wyścigu punktowego po wyścig eliminacyjny.
Teraz chciałbym wspomnieć o trybie gry, na który poświęciłem najwięcej czasu, czyli o trybie kariery. Na początku przed rozpoczęciem gry czeka nas wybór, który wpłynie na cały naszą dalszą przygodę z trybem menadżera. Czy zdecydujemy się na próbę swoich sił w najwyższej zawodowej grupie drużyn, czyli World Tourze, czy też spróbujemy zbudować drużynę od podstaw zaczynając w najniższym szczeblu czyli Continental, a może zbudujemy drużynę marzeń tworząc własny zespół. To wszystko przełoży się na to, w jakich wyścigach nasza drużyna będzie mogła brać udział, jaki otrzymamy budżet i wynagrodzenia od sponsorów a także jakie otrzymamy cele, które powinniśmy realizować aby utrzymać ich zaufanie. Czy chcemy w pierwszym sezonie od razu powalczyć o dobre lokaty w Tour de France, czy może najpierw powalczymy o dobre wyniki w krajowych albo zagranicznych niskiej rangi zawodach.
U mnie akurat wybór był różny, raz zakładałem własny team, jednak już w pierwszym sezonie zdobywałem praktycznie wszystko, więc następnie zdecydowałem się na podjęcie pracy jako menadżer w prawdziwej drużynie z zawodowego peletonu. Gra sama w sobie jest ciekawa, możemy decydować o wielu aspektach w grze, wysyłając swoich zawodników na obozy treningowe, aby podszlifować ich umiejętności, czy też dobierając odpowiedniego trenera i układając jak najlepszy plan treningowy. Podczas gry mamy wpływ na wiele czynników, od jazdy po bidony aż po możliwość ochrony swojego lidera. Musimy dobrze zarządzać energią zawodników, aby udało im się zdobyć jak najlepsze miejsca na etapie, a także próbować swoich sił w ucieczkach czy też pracując na jej usunięcie poprzez wysłanie pomocników na czub peletonu. Gra sama w sobie jest grą, która bardzo wciąga. Jest polska wersja językowa, co jest dużym plusem. Gra sama w sobie ma wiele błędów, np. podczas mistrzostw krajowych można zaatakować i okazuje się że odbywają się dwa wyścigi, jeden o zwycięstwo ucieczki a drugi ze stratom kilkudziesięciu minut - peletonu, który nie kwapi się do pracy na rzecz zniwelowania straty do uciekających zawodników. Także nie ma licencji na prawdziwe nazwiska wielu zawodników, ale wystarczy jeden plik z database i wszystko dobrze funkcjonuje. Mimo wszystko gra jest warta polecenia wszystkim fanom gier kolarskich, czy też osobą, które taki typ gry zainteresuje. Na rynku mamy wersję z 2016 i 2017, ale nie były przeze mnie testowane, więc co do nich się nie wypowiem.
Pro Cycling Manager 2015 - moja opinia o grze. 5.0 4
4 0
Art napisany przez lynnSSky

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Warto grać w Roblox'a?

Recenzja Kubsoon243
2

Jak dojść od 20 zł do GTA 5?

Tutorial Pink Sheep Lololololololo
3

Jak zarabiać na pisaniu?

Poradnik Natalia280
4

Don't starve jak dożyć i przeżyć zimę i parę ciekawostek

Tutorial Hubert2017
5

BATTLEFIELD 1 VS CALL OF DUTY WW 2

Poradnik MLYNARZ FPS
6

CSGO (B2P) Jak zdobyć skiny do CS:GO bez hazardu ?

Poradnik Mikros06
7

Top 5 gier RPG wszech czasów

Recenzja Doxor
8

Team Fortress 2 Team Fortress 2 Najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem (RECENZJA)

Recenzja DROBOT
9

Karty w Clash Royale - Arrows

Poradnik TheMaślak
10

TOP 5 gier z otwartym światem

Recenzja Doxor