Jak to działa
0 0 74 0
01.07.2017

Recenzja gry Titan Quest.

W tym artykule chciałbym przedstawić grę w którą kiedyś grałem całymi dniami. Titan Quest to gra gatunku hack and slash autorstwa Iron Lore Entertainment, wydana w roku 2006. Dość stara już ta gra, zyskała nie tak dawno wydanie w odświeżonej wersji, pomyślałem więc że warto komuś kto się zastanawia nad spróbowaniem w niej swoich możliwośći, przybliżyć choć trochę jej ogół, mechanikę oraz zarys fabularny. Titan Quest jest grą bardzo mocno osadzoną w mitologii greckiej. Spotykamy to mitologiczne stworzenia, potwory, siły a sama gra przesiąknięta jest greckim motywem. Jeśli ktoś lubi mitologię, ta gra powinna przypaść mu do gustu. Sterujemy bohaterem, do którego Bogowie, po ucieczce bardzo złego tytana z więzienia bogów, zwracają się z misją uratowania świata powstrzymując uciekiniera. Bohater posłusznie więc, przemierza świat gry, spotykając po drodze coraz silniejszych przeciwników.

Jak to w każdej grze gatunku hack and slash, widok gry ustawiony jest z góry, postacią kierujemy myszką a klawiszy używamy do używania przypisanych do nich różnorakich umiejętności. Przechodząc przez kolejne stadia gry, rozgrywka polega na siekaniu hordy przeciwników i zbieraniu przedmiotów które z nich wylatują w celu ulepszenia swojej postaci. Gra posiada ciekawy system drzewka umiejętności, po zainstalowaniu dodatku The Immortal Throne, do wyboru mamy 9 drzewek umiejętności: Duch, Sen, Łotrostwo, Łowy, Natura, Obrona, Burza, ZIemia, Wojna. Na poziomie piątym wybieramy jedną specjalizację, lecz na poziomie 10 naszej postaci odblokowujemy możliwość doboru kolejnej jednej, co sprawia że możemy komponować ze sobą umiejętności z dwóch różnych kategorii, a klasa naszej postaci zostaje różnie nazwana zależnie od dobranych specjalizacji: np. Natura+Wojna= Czempion.

Gra posiada wciągający tryb rozgrywki, praktycznie w ogóle się nie nudzi, a przyjemna dla oka grafika, miejscami przyjazna i łagodna w innych potrafiąca okazać chaos wywołany przez zło, uprzyjemnia nam grę. Po ukończeniu głównej linii fabularnej z podstawki gry, możemy kontynuować nasze przygody w dodatku The Immortal Throne, w którym przyjdzie nam udać się do Tartaru, oraz walczyć z samym Hadesem. Gra wybacza błędy popełniane przez gracza, jednak walki z bossami są dość wymagające i oczekują refleksu oraz rozsądnie rozwiniętej postaci. To co mi najbardziej przypadło do gustu, to wspomniany własnie wcześniej klimat osadzony w świecie mitologii greckiej. Zawsze lubiłem mity greckie i postacie w nich występujące, więc jeśli darzysz je podobną sympatią powinieneś koniecznie spróbować zagrać w Titan Quest.

Recenzja gry Titan Quest. 0.0 0
0 0
Art napisany przez evengace

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO (B2P) Dostępna nowa waluta w CS GO

Poradnik Merion
2

Metin2 Metin2 - Jak zarabiać ?

Poradnik PoProstuFreo
3

Paladins Paladins- Darmowa gra która wciąga na długie godziny. Recenzja popularnej produkcji Hi-Rez Studios

Recenzja DupciaBlada
4

DOTA 2 Recenzja gry: Dota 2

Recenzja Czdziek
5

Minecraft Jak zrobić serwer minecraft za DARMO!

Poradnik Fragorski
6

MovieStarPlanet Mój sposób na dużo Star Coins!

Poradnik HorseQ
7

NosTale Od zera do bohatera - Nostale: F2P MMO

Recenzja Rockney
8

4Story 4Story - Recenzja gry!

Recenzja Malfour
9

Minecraft Czy minecraft nadal jest fajny/popularny - moja własna recenzja na temat minecraft'a ?

Recenzja Trolox13
10

Goodgame Empire Najlepsza strategia czy maszynka do robienia piniędzy

Recenzja milosz szwal