Jak to działa
0 0 30 0
01.07.2017

Recenzja gry Titan Quest.

W tym artykule chciałbym przedstawić grę w którą kiedyś grałem całymi dniami. Titan Quest to gra gatunku hack and slash autorstwa Iron Lore Entertainment, wydana w roku 2006. Dość stara już ta gra, zyskała nie tak dawno wydanie w odświeżonej wersji, pomyślałem więc że warto komuś kto się zastanawia nad spróbowaniem w niej swoich możliwośći, przybliżyć choć trochę jej ogół, mechanikę oraz zarys fabularny. Titan Quest jest grą bardzo mocno osadzoną w mitologii greckiej. Spotykamy to mitologiczne stworzenia, potwory, siły a sama gra przesiąknięta jest greckim motywem. Jeśli ktoś lubi mitologię, ta gra powinna przypaść mu do gustu. Sterujemy bohaterem, do którego Bogowie, po ucieczce bardzo złego tytana z więzienia bogów, zwracają się z misją uratowania świata powstrzymując uciekiniera. Bohater posłusznie więc, przemierza świat gry, spotykając po drodze coraz silniejszych przeciwników.

Jak to w każdej grze gatunku hack and slash, widok gry ustawiony jest z góry, postacią kierujemy myszką a klawiszy używamy do używania przypisanych do nich różnorakich umiejętności. Przechodząc przez kolejne stadia gry, rozgrywka polega na siekaniu hordy przeciwników i zbieraniu przedmiotów które z nich wylatują w celu ulepszenia swojej postaci. Gra posiada ciekawy system drzewka umiejętności, po zainstalowaniu dodatku The Immortal Throne, do wyboru mamy 9 drzewek umiejętności: Duch, Sen, Łotrostwo, Łowy, Natura, Obrona, Burza, ZIemia, Wojna. Na poziomie piątym wybieramy jedną specjalizację, lecz na poziomie 10 naszej postaci odblokowujemy możliwość doboru kolejnej jednej, co sprawia że możemy komponować ze sobą umiejętności z dwóch różnych kategorii, a klasa naszej postaci zostaje różnie nazwana zależnie od dobranych specjalizacji: np. Natura+Wojna= Czempion.

Gra posiada wciągający tryb rozgrywki, praktycznie w ogóle się nie nudzi, a przyjemna dla oka grafika, miejscami przyjazna i łagodna w innych potrafiąca okazać chaos wywołany przez zło, uprzyjemnia nam grę. Po ukończeniu głównej linii fabularnej z podstawki gry, możemy kontynuować nasze przygody w dodatku The Immortal Throne, w którym przyjdzie nam udać się do Tartaru, oraz walczyć z samym Hadesem. Gra wybacza błędy popełniane przez gracza, jednak walki z bossami są dość wymagające i oczekują refleksu oraz rozsądnie rozwiniętej postaci. To co mi najbardziej przypadło do gustu, to wspomniany własnie wcześniej klimat osadzony w świecie mitologii greckiej. Zawsze lubiłem mity greckie i postacie w nich występujące, więc jeśli darzysz je podobną sympatią powinieneś koniecznie spróbować zagrać w Titan Quest.

Recenzja gry Titan Quest. 0.0 0
0 0
Art napisany przez evengace

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO (B2P) Kilka przydatnych rzeczy dla niższych jak i wyższych rang!

Tutorial OSKKKKAAAARRRRR
2

League of Legends Na 90% tego nie wiedziałeś !

Poradnik LeeCoper
3

Jak napisać dobry artykuł na banankach? :>

Tutorial toya_xd
4

Najciekawsze premiery gier do końca 2017 roku!

Recenzja toya_xd
5

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik GN0M3K
6

Najpopularniejsze polskie gry w historii!

Recenzja toya_xd
7

Unturned Unturned czy to minecraft ?

Poradnik OSKKKKAAAARRRRR
8

Minecraft Najlepsze polskie serwery survival? [ MINECRAFT ]

Recenzja OSKKKKAAAARRRRR
9

Ciekawostki na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - [1#]

Poradnik GN0M3K
10

Minecraft Ciekawostki, o których nie wiedziałeś o Minecraft! - [1#]

Poradnik GN0M3K