Jak to działa
1 0 81 0
15.08.2017

Słów kilka o ... Shaiya

Shaiya jest grą z gatunku MMORPG. Produkt Aeria Games ma już swoje lata, co można zauważyć po przestarzałej grafice. Mimo to gra oferuje całkiem przyjemny klimat.

Link do strony z grą: http://shaiya.aeriagames.com/

W samej grze występują dwie strony konfliktu to jest królestwo ludzi i elfów tak zwane Light, oraz ich antagoniści tak zwane Dark czyli królestwo nordeinów i vailów.

Gra oferuje tryb PvE oraz tryb PvP ale tylko na wyznaczonych terenach gry które są podzielone na odpowiednie levele na przykład mamy mapę na 1 - 15 level lub dla graczy z 80 poziomem postaci.

Produkt zachęca gracza do grania na najwyższym poziomie trudności (ULTIMATE) dodatkowymi profitami z tego płynącymi takimi jak:

- więcej punktów statystyki niż na podstawowym poziomie trudności
- możliwość korzystania ze wszystkich przedmiotów występujących w grze
- możliwość używania skilli które występują tylko w trybie ULTIMATE

Niestety granie na trybie ULTIMATE nie robi ze świata gry krainy mlekiem i miodem płynącą, gdyż wymaga od gracza pewnego rodzaju ostrożności w rozgrywce. Musimy uważać z jakim przeciwnikiem będziemy walczyć, bo jeżeli nasz protagonista zginie w walce nasz awatar zostanie po 3 minutach usunięty z gry. Trzeba wtedy pisać do Admina o przywrócenie postaci do gry. Ale nie jest też aż tak źle jak można by pomyśleć, w grze możemy zakupić Runy Wskrzeszenia które zabezpieczają naszą postać przed skasowaniem po śmierci. Musimy pamiętać że są one czasowe i co jakiś czas dokupywać je i "odpalać". Innym przykładem na to że tryb ULTIMATE jest bardziej wymagający jest wyższe wymaganie punktów doświadczenia na poszczególne poziomy postaci. Ale i na to jest sposób, można zakupić kamienie doświadczenia które zwiększają ilość zdobywanego doświadczenia na określony czas na przykład 24 godziny, lub najdroższe i najbardziej pożądane miesięczne kamienie expa.

Sporym udogodnieniem dla graczy są darmowe skrzynki na stronie z grą. Można tam wygrać na przykład Kamień Expa 24h, lub Runę Odnowienia która zmienia statystyki wybranego przedmiotu. Gra oferuje małą pomoc dla nowych graczy, mianowicie krótki instruktaż na początku grania postacią który daje wyposażenie. Poza tym poradnikiem dostajemy paczkę z wyposażeniem (zbroja, broń) którą możemy otwierać posiadając odpowiedni poziom naszego protagonisty. W grze zaimplementowano system ulepszania broni taki jak:
- Podnoszenie parametrów ataku (broń) i obrony (elementy zbroi) enchantem do którego potrzebujemy Lapizji Broni lub Obrony
- Zwiększanie statystyk takich jak siła, zręczność zwiększanie punktów życia/staminy/many odpowiednimi Lapisami. Co ciekawe Lapisy mają swoje poziomy, przykładowo lapis siły poziomu 1 dodaje 3 siły, a lapis siły 6 poziomu 25 siły
- poza zwykłymi lapisami mamy też lapisy specjalne na przykład Sonic lapis lvl1/2 zwiększy prędkość biegania, lapisy żywiołów (4 podstawowe żywioły) lvl1/2 zwiększają obrażenia np. atakując moba z Wind bronią z Fire zadamy mu większe obrażenia niż bronią bez tego lapisu.

Kończąc tą recenzję muszę powiedzieć że gra mimo iż jest stara zapewnia graczowi bardzo dużo rozrywki. Przydała by się lekka zmiana oprawy audiowizualnej i usunięcie niektórych bugów, lecz mimo tego wracam do tej gry z pewną dozą sentymentu, gram w nią od kilku lat, i mimo iż nie wszystko mi się w tym tytule podoba, to ma w sobie pewną magię która ciągnie mnie do tej gry. Jest to coś co rzadko można spotkać w nowych tytułach. Z czystym sumieniem daję tej grze 9/10 bo mimo iż jestem w niej zakochany, to nie mogę przymknąć oka na pewne niedociągnięcia i zaniedbania producenta, ale liczę jako wierny fan tego tytułu że twórcy zaczną na nowo interesować się własnym "dzieckiem".

Słów kilka o ... Shaiya 5.0 1
1 0
Art napisany przez Klavres

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO (B2P) Dostępna nowa waluta w CS GO

Poradnik Merion
2

Łowcy Zombi 10 najbardziej niezbędnych przedmiotów podczas apokalipsy zombi

Poradnik JestemKacper
3

DOTA 2 18. Jak grać? #Legion Commander

Poradnik DomaC
4

Hero Zero Od zera aż do bohatera

Poradnik Julcia1
5

DOTA 2 Najtrudniejsze postacie - MEEPO (THE GEOMANCER)

Poradnik Zarabianiewinternecie
6

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
7

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
8

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
9

Margonem Wszystko o reputacji

Poradnik Quaq
10

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik JestemKacper