Jak to działa
0 0 24 0
30.08.2017

Spellforce -> Wszystko o rasach

Siemka! W Spellforce występuje 6 ras i właśnie to o nich postaram się dzisiaj opowiedzieć w tym artykule. Dzielą się one na stronę światła, do której należą ludzie, elfy i krasnoludy oraz na stronę mroku, której przedstawicielami są orkowie, trolle oraz mroczne elfy. Każda rasa wyróżnia się różnymi jednostkami, które posiadają specjalne umiejętności, surowcami potrzebnymi do rozbudowy bazy oraz budynkami.

Ludzie- najłatwiejsza oraz najczęściej spotykana rasa podczas gry. Nie wymaga ona praktycznie żadnych umiejętności, dostępna jest już na starcie gry. Surowce są tutaj bardzo łatwo dostępne, wyjątkiem jest tylko Aria, której bardzo często brakuje. Ludzie posługują się 5 surowcami – drewno, żelazo, Kamień, aria, żywność. Rasa ta ma bardzo duże zróżnicowanie w wojsku. Znajdują się tu wojownicy z bronią białą np rekruci, czy zbrojny, postacie dystansowe np strzelec oraz magowie np mentat.

Elfy- jedyna rasa, która potrafi sądzić drzewa. To właśnie jest ich główny, a zarazem jedyny surowiec budowlany. Do wojska potrzebna jest lenya, żywność oraz żelazo. Jednostki elfów występują tylko w postaci płci pięknej. Posiadają bardzo słabą obronę, lecz najlepiej władają magią (w szczególności zimna) oraz są mistrzyniami łucznictwa.

Krasnoludy- rasa ta cechuje się niezwykłą siłą oraz niesamowitymi budynkami. Ich głównymi surowcami jest Kamień, żelazo, księżycowe srebro oraz żywność. Z takimi atutami wiadomo, że krasnoludy świetnie radzą sobie w walce wręcz, a zdecydowanie gorzej w walce dystansowej. Ponad to jest tu tylko jedna jednostka, która posiada leczenie, a jest ono bardzo słabe. Za każdego zabitego przeciwnika, krasnolud awansuje jeden poziom wyżej, maksymalnie do 5.

Ork- przechodzimy do rasy mroku, która jest jedną z trudniejszych do gry. Orkowie posiadają słaby pancerz, brak leczenia oraz fatalne budynki. Do wybudowania ich potrzebne jest drewno, które jest ciężkie do zdobycia. Oprócz niego potrzebne jest również żelazo, lenya oraz żywność. Świetnymi jednostkami są ogniomistrze oraz szamani, które posiadają bardzo silne zajęcia. Gdy ork posiada mniej niż 25% życia, włącza mu się tryb ucieczki.

Troll- rasa, która skupia się głównie na obrażeniach poprzez walkę wręcz, lecz również bardzo dobrze sprawuje się w walce dystansowej. Budynki są tutaj fatalne. Żelazo trzeba zanosić bezpośrednio do monumentu. Oprócz niego przydaje się Kamień, drewno oraz żywność. Kiedy troll ma mniej niż 50% swojego życia wpada w szał i zadaje o wiele większe obrażenia.

Mroczne elfy- najsilniejsza rasa w całej grze. Potężna militarnie jak i gospodarczo, a to wszystko przez wspaniałe wieże, które zadają ogromne obrażenia od czarnej magii. Mroczne elfy bardzo dobrze radzą sobie w walce wręcz oraz w magii. Potrzebne surowce to kamień, żelazo, żywność, księżycowe srebro oraz aria. Niestety nie mają żadnych jednostek posługujących się łucznictwem. Każdy wróg, który zostaje zabity przez mrocznego elfa w nocy staje się szkieletem, który walczy po stronie właśnie tej rasy. Niestety autorzy gry nie zapewnili mam zbyt długiej rozgrywki tej rasą, a pomaga nam ona w naszej przygodzie tylko pod koniec kampanii.

Spellforce -> Wszystko o rasach 0.0 0
0 0
Art napisany przez Quaresma

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Margonem Dlaczego warto grać w Margonem?

Recenzja Quaresma
2

Paladins Lista zmian aktualizacji 58 otwartej bety

Poradnik Quaresma
3

Margonem Prawie 3000 dni w Margonem, czyli co zmieniło się w Margonem oczami starego gracza

Recenzja Deya
4

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
5

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
6

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik JestemKacper
7

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
8

World of Tanks Pz.Kpfw. II Ausf. J - Najbardziej OP pojazd

Recenzja HansOmen
9

Jak napisać dobry artykuł na banankach? :>

Tutorial toya_xd
10

The Pride of Taern Taern - Wiedźmiński klimat w przeglądarkowym MMO?

Recenzja Vegir