Jak to działa
0 0 27 0
29.06.2017

The Binding of Isaac jako propozycja czegoś innego.

The Binding of Isaac jest grą typu dungeon crawl, stworzoną przez Edmunda McMilena. Gra jest w sporej części inspirowana motywami biblijnymi. Opowiada o tym jak młody chłopak imieniem Isaac, próbuje się uchować przed matką, której Bóg kazał zamordować syna, jako że niby rozwija się w nim zło. W grze sterujemy tradycyjnie - za pomocą strzałek i WSAD. Gra polega na przechodzeniu z pomieszczenia do pomieszczenia w celu schodzenia coraz niżej aby uchować się przed gniewem matki - poczynając od piwnicy aż do coraz dalszych pomieszczeń. Po drodze spotykamy dużą ilość przeciwników, a na końcu każdej mapy bossa piętra, którego musimy pokonać aby przejść dalej. To co ciekawego oferuje ta gra, to to że wszystkie pomieszczenia, przeciwnicy, przedmioty które można zdobyć i cała reszta, z każdą nową rozgrywką ustalane są zupełnie losowo.

Sprawia to że gra się nie nudzi, a wręcz zachęca do dalszego próbowania i rozgrywania jej na nowo w grach którą nazywa się tu "run'ami". Podczas walki gra wymaga od nas wielkiego nakładu skupienia, oraz posiadania refleksu, jako że pociski i ataki wrogów często są bardzo trudne do przewidzenia, co powoduje bardzo krótki czas na wykonanie reakcji. Podczas gry spotykamy wiele ukrytych pomieszczeń, specjalnych kamieni w których znaleźć możemy przydatne przedmioty, pokojów z przedmiotami do kupienia, oraz pokojów z wszelakimi możliwościami hazardu. Gra wywiera na nas odpowiedzialność podejmowania decyzji. Daje nam możliwość handlu własnym życiem w postaci serduszek, na korzyść zyskania nowych przedmiotów lub monet. Nie jest jednak grą wybaczającą, jeśli pozbędziemy się zbyt dużo serc a nie mamy zbyt dobrego refleksu, już w następnym pomieszczeniu może czekać na nas śmierć.

W grze znajduję się bardzo duża pula przedmiotów które mogą zostać wygenerowane i na sam koniec chciałbym przytoczyć efekt ich działania na naszą postać. Pamiętacie Diablo 3 i to jak zestawienie konkretnych przedmiotów zmieniało styl gry naszą postacią oraz nasze ataki i umiejętności? W tej grze jest podobnie. Zdobywając różne przedmioty, możemy dostać całkiem ciekawy efekt zmiany zachowania naszej postaci: np. zbierając przedmiot dzięki któremu możemy przeprowadzać laserowe ataki, a następnie przedmiot umożliwiający zatruwanie przeciwnika, powstaje zielony laser który zatruwa przeciwników. Uważam że The Binding of Isaac jest dość ciekawą propozycją dla każdego z grona społeczności graczy, oraz że jest warty chociażby sprawdzenia jako swego rodzaju gra dla zabicia czasu. Mam nadzieję że chociaż części z was spodobała się wam ta gra, ponieważ ja odbieram ją całkiem pozytywnie.

The Binding of Isaac jako propozycja czegoś innego. 0.0 0
0 0
Art napisany przez evengace

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO (B2P) Kilka przydatnych rzeczy dla niższych jak i wyższych rang!

Tutorial OSKKKKAAAARRRRR
2

League of Legends Na 90% tego nie wiedziałeś !

Poradnik LeeCoper
3

Jak napisać dobry artykuł na banankach? :>

Tutorial toya_xd
4

Najciekawsze premiery gier do końca 2017 roku!

Recenzja toya_xd
5

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik GN0M3K
6

Najpopularniejsze polskie gry w historii!

Recenzja toya_xd
7

Unturned Unturned czy to minecraft ?

Poradnik OSKKKKAAAARRRRR
8

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja GN0M3K
9

Minecraft Najlepsze polskie serwery survival? [ MINECRAFT ]

Recenzja OSKKKKAAAARRRRR
10

Ciekawostki na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - [1#]

Poradnik GN0M3K