Jak to działa
0 0 30 0
23.06.2017

The Elder Scrolls V: Skyrim - recenzja Marcina

The Elder Scrolls V: Skyrim to gra z gatunku RPG (role playing game), wydana 11 listopada 2011 roku przez Bethesda Game Studios. Gra jest piątą odsłoną popularnego cyklu "The Elder Scrolls". Akcja gry rozgrywa się 200 lat po wydarzeniach zaprezentowanych w The Elder Scrolls IV: Oblivion. W grze odwiedzamy kontynent Tamriel. Wcielamy się w Dovahkiina (smocze dziecię). Według prastarych przepowiedni, powrót rasy smoków zwiastuje nadejście Alduina, boga zniszczenia. Jedyną osobą, która może go powstrzymać i zapobiec końcu świata, jest nasz protagonista. W naszych rękach leży więc ocalenie całego świata. The Elder Scrolls V: Skyrim posiada tylko tryb jednoosobowy (singleplayer). Gra The Elder Scrolls V: Skyrim jest dostępna na platformach PC X360 PS3 a w przyszłości ma ukazać się także wersja wykorzystująca technologię wirtualnej rzeczywistości.

Skyrim to gra dysponująca ogromnym otwartym światem. Są na nim ukryte wielkie ilości dodatkowych zadań, a nawet opcjonalnych wątków fabularnych. Z tego powodu spora część graczy ignoruje główny wątek fabularny, zajmując się innymi misjami lub doskonalą swoje umiejętności w wybranym zakresie. W grze, podobnie jak w opisywanym już przeze mnie Far Cry-u 3 to gracz decyduje w jaki sposób przejść każdą z misji. Do wyboru mamy wiele broni takich jak miecze, buławy, łuki a także wiele rodzajów pancerza. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykuć także swój wymarzony oręż w pobliskiej kuźni. Gra posiada rozbudowany system krafingu, alchemii i ulepszania uzbrojenia. Gra posiada generator questów oraz dziesięć grywalnych ras postaci, oraz zaawansowany kreator bohatera co sprawia, że grę można przechodzić wiele razy zanim się nam znudzi.

Kolejną zaletą gry jest bardzo dobra optymalizacja. Sprawia to, że nawet gracze dysponujący słabszym sprzętem, mogą doskonale się tu bawić. Niewątpliwą zaletą jest także spora ilość dodatków. Wyróżniamy 3 oficjalne dlc (Dawnguard, Dragonborn oraz Heartfire) oraz masa modów tworzonych przez społeczność graczy, które możemy pobierać z Warsztatu Steam lub też z serwisu : http://www.nexusmods.com/skyrim/ . Są to mody prostsze (na przykład ładniejsze tekstury) oraz bardziej zaawansowane (dodające na przykład dodatkowe wątki fabularne). Wisienkom na torcie wydaje się być bardzo dobry polski dubbing. Usłyszymy w nim głosy znanych polskich lektorów m.in. Piotra Fronczewskiego. Wszystkie te czynniki sprawiają, że grę mogę z czystym sumieniem polecić każdemu fanowi gier RPG i nie tylko. Zuwix

The Elder Scrolls V: Skyrim - recenzja Marcina 0.0 0
0 0
Art napisany przez Zuwix

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO (B2P) Kilka przydatnych rzeczy dla niższych jak i wyższych rang!

Tutorial OSKKKKAAAARRRRR
2

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik GN0M3K
3

League of Legends Na 90% tego nie wiedziałeś !

Poradnik LeeCoper
4

Minecraft Jak zrobić własny serwer? Najważniejsze pluginy!

Poradnik OSKKKKAAAARRRRR
5

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
6

Najpopularniejsze polskie gry w historii!

Recenzja toya_xd
7

Najciekawsze premiery gier do końca 2017 roku!

Recenzja toya_xd
8

World of Tanks Type 64 - Chińczyk dobry na twierdzę

Poradnik maka12qw
9

Unturned Unturned czy to minecraft ?

Poradnik OSKKKKAAAARRRRR
10

Minecraft Ciekawostki, o których nie wiedziałeś o Minecraft! - [1#]

Poradnik GN0M3K