Jak to działa
0 0 75 0
20.08.2017

The Forest - czyli horror z otwartym światem!

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Ja jestem Bartek i przedstawię wam pare informacji i moją opinię o grze The Forest.

Data premiery(alpha): 30 maja 2014
Studio: SKS Games
Silnik gry: Unity 4
Patch na dzień 19.08.2017: 0.65b

Akcja rozpoczyna się w samolocie. Po czasie samolot zaczyna wpadać w turbulencje i w końcu się rozbija. Głównymi bohaterami są ojciec i syn. Po ocknięciu się zauważamy, że jakiś "dziwny" człowiek zabiera nasze dziecko. Dalej znowu tracimy przytomność i budzimy się jakiś czas później. Wtedy gra nabiera uroku. Naszym głównym zadaniem jest przeżyć i odnaleść syna. Szybko się okazuje, że na dużej, bezludnej wyspie nie jesteśmy jednak sami. Prawie na każdym kroku możemy natknąć się na tutejszych kanibali. Aby przetrwać w dziczy musimy zadbać o jedzenie, picie i bezpieczne miejsca, które najczęściej budujemy z drewna, patyków, kamienia, liści i lin.

W grze możemy znaleść różnego rodzaju bronie, zaczynając od pistoletu na flary kończąc na pile do drewna. Bohater również sam może stworzyć np. łuk, koktajle mołotowa, siekiery czy bomby.
Budynków do budowy także nie brakuje. Możemy zrobić skromny domek na drzewie z ogrodzeniem, a możemy również zbudować wielką fortyfikację na pól wyspy! :D
Nasz bohater do życia potrzebuje pożywienia, wody pitnej i źródła wody do przemywania zakażeń.
Na naszej drodze możemy napotkać się na wioski tubylców. Jedne są większe, drugie mniejsze. Gorszą rzeczą od wiosek są jaskinie. To tam najczęściej możemy spotkać ciała reszty pasażerów samolotu. Oprócz zwykłych kanibali są też mutanty. Są o wiele gorsze i silniejsze od zwykłych tubylców. Najpopularniejszymi są Octopus i Spider Mutant. Jeżeli na początku gry zdecydujesz się unikać tubylców to jest większa szansa, że ich nie spotkasz.

Moim zdaniem gra The Forest jest dobra. Jak w każdej grze wczesnego dostępu są jakieś tam błędy. Twórcy średnio co 20 dni wydają aktualizacje w których dodają nowe rzeczy, ale co najważniejsze poprawiają niedoskonałośći. Dzięki temu gra staje się coraz lepsza i bardziej grywalna. Silnik Unity 4 pokazuje nam ładną oprawę graficzną, ale optymalizację można by udoskonalić. Podoba mi się system budowania. Możemy stworzyć coś ręcznie lub skorzystać z gotowych szablonów. Sztuczna inteligancja przeciwników jest dobra. System chowania się w krzakach itp. działa wyśmienicie. Oznacza to, że jeżeli jakimś cudem nie natkniecie się na patrol to będziecie mieli spokój! :D
Szkoda tylko, że gra która zaczynała w 2014 roku wciąż posiada niedociągnięcia. Jednal należy pamiętać o tym, że twórców tej gry jest zaledwie garść.
Dziękuję i zapraszam do lasu! :D

The Forest - czyli horror z otwartym światem! 0.0 0
0 0
Art napisany przez barto1k

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Minecraft Tylko klocki czy wielka produkcja - MINECRAFT wymyślony przez MOJANG, a teraz prowadzony przez MICROSOFT

Recenzja Seb0L03
2

League of Legends Jak grać żeby zostać w brązie?

Poradnik xrey69
3

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
4

Goodgame Empire Goodgame Empire- Jak zdobyć wioski produkcyjne i posterunki.

Poradnik Banankowiec2453
5

Jak szybko zdobywać bananki

Poradnik LubiePlacki :)
6

Roblox Gdy dochodzisz do momentu, że jest Ci wszystko jedno.

Recenzja KlejnotNilu
7

MovieStarPlanet Moje wspomnienia z gry

Recenzja Weronikamis
8

Warface Warface co to za gra ?

Poradnik RySTiaN
9

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
10

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper