Jak to działa
0 0 40 0
10.07.2017

Two Worlds II - duma narodowa

Dzisiaj pogadać chciałbym o grze Two Worlds II. O ile się nie mylę zarówno pierwsza, jak i druga część trylogii Two Worlds była do nabycia za darmo. Ja jednak przegapiłem okazje otrzymania darmowego dostępu. Produkcje polskiego studia Reality Pump Studios zdobyłem na jednej ze Steamowych promocji za, o ile dobrze pamiętam, 0.49€.

O tym tytule kilkakrotnie słyszałem jako o "polskim Gothicu". Takie wnioski wydawały mi się dość wysokoprogowe, ponieważ przynam się, że jestem fanboyem Gothica, o tym jednak porozmawiamy w innym artykule. Two Worlds II swoimi pierwszymi wrażeniami mnie nie zawiodło. Posiada niestety bardzo ubogi (ale to w końcu nie najważniejsze) system tworzenia postaci. Muzyka stoi na bardzo wysokim poziomie (chociaż uważam, że do Gothicowego soundtracka troche jej brakuje). Po krótkiej rozgrywce zobaczyłem w tej grze bez wątpienia to co chciałem - połączenie sagi o Wiedźminie i Gothica.

Wspominałem o tym, że gra jest wytworem polskiego studia? Tu niestety czeka nas zawód. W grze co prawda wyczuć możemy aż tętniący życiem słowiański świat, ale... dubbing polski w Two Worlds II jest w porównaniu z tym Gothicowym beznadziejny. Dlatego, że go nie ma. Chyba, że w jakiś sposób na niego nie trafiłem - jeśli jednak się nie mylę, to stawiam studiu Reality Pump wielki minus.

Jaka jest więc moja opinia o Two Worlds II? Mimo wad tej produkcji jestem zachwycony. Świat jest zdecydowanie większy od Gothicowego, zdaje mi się, że większy od tego z Gothica II, razem z Nocą Kruka. Muzyka jest świetna, a Gothicowo-Wiedźmiński klimat wszechobecny przez całą historie. Mechaniki tworzenia własnych mikstur, system umiejętności i magii - do tej pory nie mogę uwierzyć, że ta produkcja nie obiła się takim szumem w Europie jak jej aktualny polski odpowiednik, czyli Wiedźmin 3...

Grę można za 2-3 złote dostać na platformie G2A. Uważam, że dla fanów The Elder Scrolls, Gothica, Wiedźmina, czy też innych niesamowitych RPG-ów, a może też dla fanatyków polskich tytułów, jest to obowiązkowa produkcja. Pozbawiona wad nie jest, jendak po przymknięciu na nie oka, uważam, że stoi o klase wyżej w wielu aspektach od wcześniej wymienionych gier. Odczucie klimatu w grze jest oczywiście bardzo subiektywne dla każdego, jednak skoro powszechnie wybredni fani Gothicowego uniwersum uważają Two Worlds za produkt wysokiej jakości, uważam, że warto im zaufać.

Zapraszam wszystkich do YouTube'owych recenzji i gameplay-i, które przybliżą wam mechaniki gry. Szczegółów nie zdradzę, jednakże warto, chociażby ze względu na unikalne mechaniki, których w żadnej innej grze nie widziałem, na ten produkt zwrócić uwagę.

Two Worlds II - duma narodowa 0.0 0
0 0
Art napisany przez toya_xd

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Cuphead - Gra wzorowana na kreskówkach?

Recenzja TurboBagiety
2

Gry z lat 70, które warto znać!

Recenzja Dawid035
3

Margonem Margonem jak szybko expić

Poradnik pankwadracik1
4

Minecraft Najlepsze modyfikacje do Minecraft'a [#1] (1.10.2)

Poradnik Gerluk
5

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
6

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
7

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
8

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik JestemKacper
9

Margonem Wszystko o reputacji

Poradnik Quaq
10

World of Tanks Pz.Kpfw. II Ausf. J - Najbardziej OP pojazd

Recenzja HansOmen