Jak to działa
0 0 69 0
21.06.2017

Worms: Armageddon - podstawowe bronie

DZIEEEŃ-DOBRY! Ja nazywam się pink szip lolololo i mam za zadanie nauczyć cały świat o robactwie. Tak właściwie to też kupić big box.

Worms: Armageddon to gra z 1999 roku, wyprodukowana przez Team17 i wydana przez MicroProse. Do dziś cieszy się ogromną popularnością, a Wormnet jest odwiedzany przez ok. 100 graczy jednocześnie. Dalej można sobie zagrać z innymi, odpocząć i pobawić się w terrorystę! Zacznijmy jednak od skróconej historii. Andy Davidson utworzył grę o robalach na konkurs. Nie wygrała ona, lecz autor się nie poddał i poszukiwał wydawcy swojego dzieła. Ostatecznie został nim producent Team17. Po niedługim czasie wydano też sequel i omawianą dziś wersję Armageddon. Po odejściu Davidsona z firmy seria prawie upadła. Na szczęście niedawno wydano Worms WMD i wygląda to co najmniej dobrze. Tak też zaczyna się nasza lista!

Bazooka = najbardziej podstawowa broń. Podstawa każdej gry i ulubione narzędzie botów. Zadaje do 50 obrażeń i ma średni zasięg zniszczeń.

Grenade = zwyczajny granat. Broń szczególnie używana przez SI. Zadaje do 50 obrażeń i ma średni zasięg zniszczeń.

Holy Hand Grenade, HHG, Holy Grenade = święty granat ręczny. Jedna z ulubionych broni graczy, wybucha 3 sekundy i na samym końcu ma "HALLELUJAH!". Zadaje do 100 obrażeń i ma duży zasięg zniszczeń.

Shotgun = broń uniwersalna. Można nią kopać tunele, usuwać wrogie cele, spychać do min, niszczyć beczki itp. Dwa strzały. Zadaje do 25 obrażeń i ma mały zasięg zniszczeń.

Fire Punch = atak. Podrzuca robala w górę. Przed zaatakowaniem robal gada i skacze. Zadaje do 30 obrażeń i ma praktycznie zerowy zasięg zniszczeń.

Prod = paaaaleeeec! Spycha robala. Szczególnie dobra do umieszczonych przy wodzie. Nie zadaje obrażeń i ma totalnie zerowy zasięg zniszczeń.

Concrete Donkey = betonowy osioł. Zdecydowanie najpotężniejsza broń na świecie. Osobiście jej nigdy nie odblokowałem, aczkolwiek średnio zadaje do 1000 obrażeń i przy jednym upadku zasięg zniszczeń jest podobny do HHG.

Armageddon = zabijarka. Też jej nigdy nie odblokowałem. Obrażenia są limitowane do 4800. Wysadza praktycznie cały świat, aczkolwiek robale w tzw. darkside (pod ziemią) mogą uniknąć przeznaczenia. Zasięg zniszczeń jest na prawie całą mapę.

Tyle o broniach... Teraz czas na narzędzia i resztę!

Skip Go = skakanka. Użycie jej pomija rundę. Podobno Chuck Norris użył Skip Go i wygrał rundę. (żart)

Surrender = sama nazwa mówi wszystko. Poddajesz się i wywieszasz białą flagę. Odpadasz. Jest to broń przydatna tylko na Wormnecie, np. w przypadku potrzeby odejścia od komputera.

Flame Thrower = miotacz płomieni. Powoduje niewielki ogień.

Super Sheep = latająca owca. Ma duży zasięg zniszczeń. Niezła do zrzucania wielu robali. Lot rozpoczynasz spacją.

Sheep = zwyczajna owca. Ma średni zasięg zniszczeń. Niezła do wybuchania w jaskiniach. Szybko chodzi. Eksplodujesz spacją.

Homing Missile = pocisk samonaprowadzający. Zadaje obrażenia porównywalne do Bazooki.

Mortar = wiele pocisków w jednym! Zadaje obrażenia na poziomie Bazooki.

Select Worm = wybierasz robala.

Banana Bomb = bomba bananowa. Rozsypuje się i zadaje bardzo duże obrażenia, nawet do 300.

Dobra, tutaj zakończę ten krótki spis. Mam nadzieję na to, że kiedyś zagracie w Worms: Armageddon. To świetna (i uniwersalna) produkcja na systemy z Windowsem od 95 do 7. Nie wymaga nawet 64 MB pamięci RAM. Odpalisz ją nawet na staruszku, ale sprzęty z 8 GB RAM też wchodzą w grę! Do zobaczenia w przyszłości.

(realny powód końca: to minimum jest chore, a też chcę bananki)

Worms: Armageddon - podstawowe bronie 0.0 0
0 0
Art napisany przez Pink Sheep Lololololololo

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Cuphead - Gra wzorowana na kreskówkach?

Recenzja TurboBagiety
2

Gry z lat 70, które warto znać!

Recenzja Dawid035
3

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik JestemKacper
4

Margonem Margonem jak szybko expić

Poradnik pankwadracik1
5

Minecraft Najlepsze modyfikacje do Minecraft'a [#1] (1.10.2)

Poradnik Gerluk
6

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
7

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
8

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
9

Margonem Wszystko o reputacji

Poradnik Quaq
10

World of Tanks Pz.Kpfw. II Ausf. J - Najbardziej OP pojazd

Recenzja HansOmen