Jak to działa
5.0 1 347 0
23.02.2018

The Flame in The Flood

The Flame in The Flood to gra indie od studia The Molasses Flood oparta na przetrwaniu. Studio to ma w swym gronie doświadczonych developerów między innymi byłych pracowników Irrational Games, Harmonix i Bungie, którzy towarzyszyli przy produkcji Bioschock Infinite. W grze wcielamy się w dziewczynę a naszym dodatkowym towarzyszem przygód jest pies przybłęda. Z nieznanych nam powodów większość terenów jest zalana, a miejsce w którym się znajdujemy to jedna wielka rwąca rzeka, która zniszczyła wszystko na swej drodze. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest zbudowanie prowizorycznej tratwy i podróż w dół rzeki. Płyniemy dalej i dalej. Prawie można by stwierdzić iż do rzeka jest głównym bohaterem, gdyż towarzyszy nam nieustannie cały czas. Od czasu do czasu zatrzymujemy się na skrawkach lądu w poszukiwaniu jedzenia, picia, noclegu i możliwości ogrzania się.
Wyżej wymienione zasoby są niezbędne dla naszego przetrwania i cała gra skupia się właśnie na ich uzupełnianiu. Każdy z zasobów wpływa na pozostałe.

Czujesz zmęczenie? Idziesz się przespać. Jesteś głodny? Szukasz pożywienia. Prosto, ale sensownie. Cały czas musimy odpowiednio podejmować decyzję i balansować na krawędzi braku zasobów. Zła decyzja często oznacza kłopoty lub śmierć. A dobra pomaga w dalszym przetrwaniu .

Aby zdobyć nasze upragnione zasoby, twórcy dali nam trzy narzędzia: zbieractwo, crafting i polowanie. I tutaj ponownie nie obędzie się bez podejmowania kluczowych decyzji. Czy użyć drewna do naprawy tratwy, czy też rozpalić ogień i nie marznąć. Rozpaliłeś ognisko, ale spadł deszcz. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Możesz zebrać deszczówkę do słoika i zaspokoić pragnienie.
Takich zależności w grze nie brakuje, a wszystkie są logiczne i przemyślane. Każdy problem można rozwiązać, ale by nie było tak łatwo, gra daje nam mnóstwo szans na popełnianie błędów. Dzięki temu rozgrywka się nie nudzi, a my uczymy się na błędach.

Grafika w grze jest bardzo przyjemna dla oka i nadaje jej niepowtarzalny klimat. Styl komiksowy bardzo dobrze pasuje do koncepcji gry. Oprawa audio również stoi na wysokim poziomie i ma się ochotę słuchać jej bez końca.

Jedyną rzeczą do której mógłbym się przyczepić do postać głównej bohaterki. Jest lekko niewyraźna, nie widać po niej pewnych emocji i nie czujemy z nią więzi jak to powinno mieć miejsce w tego typu grach. Podobnie jest z psem, który nie wnosi za dużo do rozgrywki. Czasami zaszczeka jeśli znajdzie coś ciekawego i to tyle.

Mimo wszystko The Flame in The Flood to najlepsza gra indie w jaką grałem. Widać że jest zrobiona z pasji, oraz że zainwestowano w nią mnóstwo czasu i pieniędzy, co widać na pierwszy rzut oka.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez TurboBagiety

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Grand Theft Auto V (B2P) JAK SZYBKO ZAROBIĆ PIENIĄDZE W GTA ONLINE!?

Poradnik ★✘нαcкεd✘★™
2

Roblox [Roblox] TOP 10 Serwerów na których warto zagrać.

Recenzja Shadow YouTube
3

DOTA 2 Poradnik dla początkujących graczy którzy nie za bardzo rozumieją DOTA 2

Poradnik marcin072
4

Aion Jak zdobyć lepszy ekwipunek?

Poradnik JestemKacper
5

League of Legends Bardzo fajna gierka polecam zagrać!

Recenzja menelica123
6

CSGO Prime (B2P) Przed nami MAJOR w Krakowie, a wcześniej kwalifikacje.

Poradnik lynnSSky
7

Rocket League (B2P) Rocket League - Jak zacząć zarabiać ?

Poradnik CreaMper
8

League of Legends League of Legends - Teemo

Poradnik LeeCoper
9

Drakensang Online Co nowego? - update 192

Recenzja Tomaszor
10

Jak powstał Counter Strike?

Tutorial BLAZEJ1
Chat