Jak to działa
Przejdź do gry Tibia
Tibia
5.0 3 458 0
14.02.2018

Tibia - Milczący świat Tibii

Gdybym miał ci powiedzieć, że istnieje zachodnia gra MMO, która jest tak stara jak Ultima Online, a mimo to ma pół miliona graczy, uwierzyłabyś mi? Heck, nie uwierzyłbym, nawet gdybym wrócił z przyszłości, pisząc ten artykuł, by porozmawiać z poprzednią wersją mnie, która jeszcze nie zaczęła! Ale to dla ciebie Tibia : dziwaczna słabsza gra MMO, która krąży pod radarami większości graczy przez ponad dziesięć lat.

Od swojego początku jako projekt studencki, Tibiaskoczył w nieodkrytych wodach wczesnej epoki MMO i pies wiosłował dla całej swojej wartości. Ten 17-letni tytuł pozostaje jedną z niewielu aktywnych gier MMO z lat 90. i jedną z niewielu, które uparcie trzymały się formatu grafiki 2-D, nawet gdy 3-D zmiotła gatunek gier. I uwierzcie mi, nie są to nawet najciekawsze fakty na ten temat!
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Witamy w 1997 roku

Dziewiętnaście dziewięćdziesiąt siedem: Rok, w którym pojawiły się gry takie jak Diablo i Grand Theft Auto . MMO były prawie niesłychane w tym czasie, z wyjątkiem uwagi poświęconych maniaków. Podczas gdy niewiarygodnie popularna linia Korei wydała się w Korei, a Ultima Online rozpadła się na sześciocyfrowe populacje, nie byli jedynymi, którzy pojawili się na stronie internetowej.

Kilku studentów z niemieckiego Uniwersytetu w Regensburgu zdecydowało się stworzyć własną grę MMO w 1996 r., Projekt, który stał się Tibią, gdy oficjalnie wystartował 7 stycznia 1997 r. Pierwszy gracz spoza platformy zajmował kilka dni, aby pojawić się i odtąd powolny strumień poszukiwaczy przygód zebranych w grze.

Piszczelstale rosły w ciągu roku, a programiści zdali sobie sprawę, że niewielki serwer nie spełnia już ich potrzeb. Większy serwer powstał w 1998 roku na Uniwersytecie w Passau, a kod gry został przepisany od zera. Ta druga, ulepszona wersja Tibii uruchomiła nowy program beta w 1999 roku, a jego populacja graczy wzrosła do 150.

Tymczasem twórcy ukończyli studia i postanowili zmienić to zabawne hobby w pełnoetatową pracę. W czerwcu 2001 r. CipSoft stał się prawdziwą firmą, a zespół zrobił duży krok naprzód, prezentując Tibię jako profesjonalny projekt.

Stamtąd CipSoft i Tibiazdjął. Firma, która rozpoczęła działalność od czterech założycieli w 2001 roku, wzrosła do 30 deweloperów do roku 2006 i 70 obecnie. Tibia była jeszcze lepsza, powiększała się do setek tysięcy graczy, 72 serwerów i ponad 1,3 miliona zarejestrowanych kont. Oficjalna strona z grą chwali się, że gra ma obecnie ponad 500 000 graczy , a liczba ta jest kwestionowana przez inne roszczenia .

Kuzyn RuneScape

Dla niewtajemniczonych, Tibia jest zwykle porównywana do dwóch jej współczesnych: Ultima Online (głównie do podobnej izometrycznej grafiki 2-D) i RuneScape . Zarówno RuneScape, jaki Tibia podzieliły się pomysłami na przyszłość z wczesnych lat 2000, włącznie z modelem free-to-play, który kusił graczy z "premium" członkostwem, wyrównaniem umiejętności i niektórymi z najbardziej hojnych, łagodnych wymagań systemowych znanych ludzkość. W rzeczywistości wielesukcesów Tibii przypisywano temu, że prawie każdy mógł ją zagrać. Dziś zarówno wersja przeglądarki oparta na technologii Flasha samodzielny klient jest dostępny jako opcja dla społeczności.

Podczas gdy Tibia zaczynała się od niewielkich rozmiarów, od tego czasu zaczęła obejmować dwa kontynenty, dziesiątki wysp i 17 854 464 kwadratów . W tym świecie gracze przyjęli role jednego z czterech "powołań" (klas): Rycerzy, Paladynów, Czarowników i Druidów. Co ciekawe, wszystkie te powołania miały zdolność robienia zarówno magii, jak i walki wręcz. A jeśli uda Ci się ominąć grafikę, rzeczywiste opcje rzeczy do zrobienia w grze są tak solidne, jak te, które możesz znaleźć w nowoczesnej MMO.

Na przykład gracze mogą dostosowywać stroje, odkrywać "nieograniczone" tworzenie postaci, wchodzić w misje, dołączać do gildii, kupować domy i wchodzić w interakcje z NPC, używając staroświeckiego parsera (tzn. Musieliście pisać do NPC, aby "rozmawiać" z im). Świat Tibii był znacznie ostrzejszy niż obecnie, z surową karą śmierci, która obejmowała trupy. A ten system interakcji NPC? Kiedyś tylko jeden gracz mógł rozmawiać z NPC naraz, prowadząc do linii, gdy ludzie stali w kolejce, aby porozmawiać ze zleceniodawcą.

Oto jedna niesamowita rzecz w tej grze, która wstrząsnęła mną na piętach: Tibia nie ma dźwięku. Tak jak w przypadku, brak w nim wszystkich efektów dźwiękowych i muzyki. Fani gry bronili tego ruchu, ale nie można zaprzeczyć, że to go wyróżnia. Po zastanowieniu się, mogłem zobaczyć to jako połączenie z dawnymi dniami MUD (które, oczywiście, również nie miały dźwięku). Dźwięk w grach MMO jest względnie nowszą cechą, jeśli spojrzy się na wielki układ rzeczy.

Tak jak w przypadku każdej MMO, gracze w Tibii mogą być zarówno niesamowitymi szarpnięciami, jak i ładnymi córkami. Często zdarza się czytać historie o różnych oszustwach, których gracze stosowali przeciwko nowym rybom, a także o formie griefingu , w którym gracze zamieniają innych w obszar z meblamistał się en vogue, firma musiała wkroczyć, aby meble były łamliwe. Niektóre społeczności serwerów generowały złą reputację w tworzeniu i egzekwowaniu reguł tworzonych przez graczy, coś, co CipSoft wytrąciło między aprobowaniem i zwalczaniem.

Jednak nie wszystko było tak źle. CipSoft ustanowił i mocno promował program dla swoich opiekunów graczy, w którym doświadczeni gracze dobrowolnie przedstawiają nowicjuszom arkany. Studio przeszło również silną kampanię walki i zabrania botów, aby oczyścić środowisko gry.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Syn Tibii

Chociaż Tibia nie twierdzi, że jest najstarszą graficzną grą MMO na świecie (choć jest blisko), ma jedno roszczenie do książek historycznych: zrodziła pierwszą na świecie MMO z telefonu komórkowego.

TibiaME (Micro Edition) pojawiła się w 2003 roku i obecnie działa na dowolnej platformie telefonicznej, którą możesz wymieniać, w tym na iPhonie . Była to mniejsza wersja gry, która pozwalała graczom tylko wybrać rycerza lub czarnoksiężnika, ale do roku 2009 dobrze funkcjonowała i wzrosła do 10.000 subskrybentów .

Mimo Tibiiwygląda na to, że byłby w domu na SNES, myślę, że to trochę urocze, jak warzone w domu MMO udało się przetrwać do dziś. Przeczytałem kilka zeznań graczy, którzy twierdzą, że ten tytuł jest ich pierwszym MMO, i prawie zawsze historie te pełne są świetnych wspomnień. Trzymaj ciężarówkę, Tibię , i nie pozwól nikomu powiedzieć inaczej.
5.0 (głosów: 3)
Art napisany przez Cesere

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jak napisać artykuł na Bananapedii?

Tutorial Pink Sheep Lololololololo
2

MovieStarPlanet MSP DARMOWY VIP? TAK!!!!!!

Video Qukiseq
3

Overwatch - Po Lekkim Doświadczeniu

Video DEADSHUTFIRE
4

CSGO (B2P) Różne Światy # WARSZTATOWO

Video DEADSHUTFIRE
5

Moje najciekawsze momenty z darmowym tygodniem Overwatch

Video DEADSHUTFIRE
6

SZALONA GONITWA*ŚMIESZNE*PUBG

Video DEADSHUTFIRE
7

Fortnite Jak poprawić swoją celność

Poradnik ziom510xxx
8

Overwatch - poradnik dla początkującego Genjiego

Poradnik Porarzo
9

World of Tanks AMX 50 B - Opis francuskiego czołgu i jego krótka historia!

Poradnik JestemKacper
10

War Thunder Recenzja gry War Thunder.

Recenzja Bax04
Discord