Jak to działa
1 0 29 0
15.08.2017

Spis najczęsciej modyfikowanych gier

Każdy z nas zna to uczucie kiedy gra wydaje się już zbyt ,,płytka". Początkowe funkcje są już tak opanowane, że nawet nie musimy się starać by wygrać. Jedni w tym momencie porzucają tą grę. Inni za to widzą w niej potencjał i nie pozwalają jej umrzeć. Ci ludzie to moderzy. Potrafią wyciągnąć z silnika gry tyle ile się da, a nawet więcej. W tym artykule przedstawię gry, które uzyskały największą liczbę modyfikacji. Pewne gry ,takie jak Portal 2, celowo pomijam, ponieważ są dostosowane do modyfikacji w takim stopniu, że sami twórcy wiedzieli, że przewyższy to grę.
Poza główną klasyfikacją i pominiętymi, honorowe miejsca należą się grze Minecraft. Liczba modyfikacji jest najpewniej rekordowa, lecz nie mają wsparcia żadnej strony poza tymi wyspecjalizowanymi. Ciężko policzyć jak dużo jest modyfikacji, ponieważ niektóre pochodzą od tego samego autora, ale znajdują się na różnych stronach. Dzięki prostocie języka Java i pikselowej grafice nawet dzieci mogły robić proste modyfikacje dodające przedmioty. Przez co mody są inne, ale na pierwszy rzut oka wszystko wygląda jak jedna wielka kopia

4. GTA: Seria Grand Theft Auto zawsze była znana z dużej ilości modyfikacji. Mimo wciąż rosnącej liczby modów do GTA V to wspominane z nostalgią San Andreas uzyskało tutaj najlepszy wynik około 3000 modów. W rzeczywistości jest ich trochę mniej, ponieważ niektóre się nakładają. Jest to stara gra, dlatego rozstrzał w miejscach udostępniania jest dość duży, jednak mniejsza ilość niż w przypadku Minecraft pozwala większość z nich skupić w paru miejscach.
3. Fallout: Tutaj seria gier ma dość podobne wyniki- łącznie ponad 50 tyś modyfikacji. Niektóre z New Vegas i Fallout 3 pokrywają się. Otwartość świata w tych grach pozwoliła moderom na rozwijanie każdego aspektu. Nie tylko tworzenie dodatkowych broni i przedmiotów, ale także wykorzystywanie pustek w mapie. Tworzyli tam dodatkowe poziomy lub po prostu dzieła sztuki z ich przepełnionej wyobraźni. Silnik gry cierpiał, jednak przez to. Właśnie tutaj pierwszy raz zaczęto głośniej mówić o "wywalaniu do pulpitu" z powodu zbyt dużej ilości modyfikacji.

2.Counter-Strike: Global Offensive. Jest to jedyna gra z tego zestawienia, która 99% swoich modów ma w jednym miejscu. Wszystko dzięki ogromnemu wsparciu Steam dla swojej dochodowej produkcji. Liczba modyfikacji bije po oczach, ponieważ jest to około 190 tyś map i trybów gry. Do tego dochodzi średnio 4 tyś modyfikacji na każdą broń (broń posiada najmniej 1000 modyfikacji, a najwięcej 18 tyś).
1.The Elder Scrolls: Skryrim -około 130 tysięcy przy założeniu, że część modów z Warsztatu Steam i Nexus pokrywa się. Sam Oblivion, który nie tylko jest starszą grą, ale i nie otrzymał wsparcia Steam posiada około 30 tyś plików z modami. Pokazuje to z przykładem Counter-Strike: Global Offensive jak potężne jest narzędzie stworzone przez Steam. Jakość modów jest różna. Mamy tutaj mody kosmetyczne, mody zabawne, mody użyteczne, ale także pełno modów, których używanie jest praktycznie bezsensowne, jeśli nie niemożliwe. Każdy mod ma mody z ,którymi jest zgodny, ale też takie z którymi kolizja niszczy grę. Nie możemy wgrać modu zastępującego smoki na szkielety smoków, jednocześnie z modem zastępującym te same smoki na bohatera bajki ,,Tomek i przyjaciele". Nie sprawi to, że zobaczymy kości pociągu, tylko okienko z kodem błędu. Różnorodność i złożoność modyfikacji spowodowała powstanie modyfikacji kontrolujących mody. W Skyrim Special Edition twórcy byli już przygotowani i sami zaaplikowali to rozwiązanie do swojej produkcji

Spis najczęsciej modyfikowanych gier 5.0 1
1 0
Art napisany przez Boomboxpl

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Margonem Dlaczego warto grać w Margonem?

Recenzja Quaresma
2

Paladins Lista zmian aktualizacji 58 otwartej bety

Poradnik Quaresma
3

Margonem Łowca - c(Z)o z tą profą?

Poradnik Person Shadow
4

Margonem Prawie 3000 dni w Margonem, czyli co zmieniło się w Margonem oczami starego gracza

Recenzja Deya
5

Margonem Poradnik - 9 sprawdzonych sposobów na zarobek w Margonem

Poradnik Icebeam
6

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
7

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
8

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik JestemKacper
9

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
10

World of Tanks Pz.Kpfw. II Ausf. J - Najbardziej OP pojazd

Recenzja HansOmen