Jak to działa
5.0 1 25 0
03.09.2024

DON`T STARVE TOGETHER JAK OSWAJAĆ BIZONY?

Dzisiaj o tym, jak oswajać bizony w Don't Starve Together. Zacznijmy od tego: po co? W przeciwieństwie do broni Bizon się nie psuje i możemy nim walczyć w nieskończoność. Na dodatek przyjmuje obrażenia zamiast postaci, a ma aż 1000 punktów życia, więc walcząc z niektórymi bossami okaże się, że walczymy z nimi praktycznie za darmo. Do tego Bizon idealnie nadaje się do bicia małych mobów jak psy, pająki, pszczoły czy drzewce, bo nawet jeśli dostaniecie obrażenia to bizon odnawia sobie życie. Przydaje się on zwłaszcza, gdy gramy postaciami ze słabymi obrażeniami jak Wes czy Wendy.


Oswajanie bizona zaczynamy od pobrania moda Buffalo Status bar. Następnie wytwarzamy dzwonek. Po sparowaniu z Bizonem możemy go nazwać, a bestia będzie za Wami podążać niezależnie od tego, jak daleko odejdziecie.
Pierwszą statystyką jest posłuszeństwo bizona. Określa ono, co możemy z nim zrobić. Bizon zyskuje 10% posłuszeństwa za każdy dany mu smaczek, niezależnie od tego, czy jest to smocze ciasto, czy trucizna. Bizony zrzucają siodła,
gdy ich posłuszeństwo spada poniżej 40, przy czym nim bizon je faktycznie zrzuci, powinniście zdążyć zsiąść z bizona i przekupić go, by tego nie robił. Unikamy zrzucania siodeł, bo to je zużywa. Gdy posłuszeństwo bizona przekracza 50 procent,
pozwala się on osiodłać Więc sześć 6 patyków wystarczy, by wsiąść na bestię. Bizony tracą około 50% posłuszeństwa dziennie, 30% za wymioty z przejedzenia i 1% za każde zebrane obrazenia od mobów. Ale jak widzicie statystykę te jest łatwo odnowić,
więc to nie problem. Bizony po udomowieniu z automatu utrzymują posłuszeństwo na wysokim poziomie, więc zawsze pozwalają się ujeżdżać. Z wyjątkiem bizona wojownika, wymaga przynajmniej jednego smaczka przed jazdą.
Drugą statystyką jest udomowienie, które rośnie od zera do 100%, gdy bizon jest najedzony, bądź gdy gracz go dosiada.


Karmić najlepiej jest patykami, ale te najpierw wrzucamy do garnka, by uzyskać specjalną potrawę, która odnawia aż 100 punktów głodu bizona dziennie. Gracz niestety nie może jej zjeść. Bizon wymaga 300 punktów głodu, więc potrzebujemy 3 takie.
Jeśli karmicie go czymś innym, czekamy aż bizon wypuści powietrze. To oznacza, że osiągnął maksymalny poziom głodu. Jeśli będziecie go dalej karmić bizon będzie jadł dalej, a potem zwymiotuje, co spowoduje utratę udomowienia i posłuszeństwa.


Bizony nie jedzą mięsa, za to mogą jeść np. Wieczne ciasto, czego nie może jeść żadna inna postać w grze. Mają 1000 punktów życia i gdy spada ono poniżej 200, w dolnej części ekranu pojawia się krwista nakładka.


Aby wsiąść na bizona musimy wytworzyć siodło przy silniku alchemicznym, a następnie przekupić bestie dwoma smaczkami, by w ogóle pozwoliła wsadzić na siebie siodło. Bez tego was zaatakuje.


Najedzony bądź ujeżdżany bizon zyskuje 5% udomowienia dziennie, czyli całość zajmie Wam 20 dni. Aby skrócić ten proces, możemy wytworzyć szczotkę do szczotkowania bizonów ze stalowej wełny, która stosowana raz dziennie skróci proces do 15 dni. Polecam Wam wybrać sobie jakąś stałą porę dnia do szczotkowania, na przykład na początku każdego dnia i zawsze wozić ze sobą kilka bizonich smakołyków, by móc zejść z bizona, zająć się czymś innym i nadal zyskiwać udomowienie, karmiąc go. Gdy udomowienie osiągnie 100% futro bizona zmieni wygląd na bardziej ugłaskane oraz udomowione. Bizon będzie udomowiony do momentu, dopóki jego udomowienie nie zejdzie do zera, co zajmuje około 45 dni.



Trzecim rodzajem statystyki jest trening. Mamy 4 rodzaje bizonów i w zależności od tego, jak będziecie trenować bizona, dostaniecie taką specjalizację. Jeśli w trakcie udomowienia będziecie dużo walczyć, dostaniecie wojownika, który zadaje 16 obrażeń. Dużo podróżować to jeźdźca, który jest znacznie szybszy, ale bije gorsze obrażenia. Jeżeli będziecie go karmić, dostaniecie dużego, który odnawia wam poczytalność, a jeśli poprowadzicie pomieszany trening, dostaniecie neutralnego bizona, którego jest bardzo trudno uzyskać. Dość istotne jest też to, że dopóki nie udomowicie bizona, nie dostaniecie żadnych bonusów, niezależnie od tego, że już będzie on miał daną specjalizacje. Gdy go udomowicie do końca nie da się już zmienić specialistyki.


W grze mamy kilka siodeł. Podstawowe, które zwiększa prędkość bizona o 40%. Wojenne, które daje tylko 25% prędkości, a zwiększa obrażenia o 16 punktów. Motylkowe, którego stworzenie jest trudne, zwiększa prędkość o 55%.

W najnowszej becie pojawiło się nowe, bardzo drogie cieniste siodło. Oprócz 18 punktów planowanych obrażeń, aż 40% dodatkowej prędkości. Podmienianie siodeł ich nie psuje, więc można to robić do woli.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez pytelcnie990

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Recenzja Gry Roblox - Moja Opinia

Recenzja ktos1 napewno
2

Stardew valey. Zwykły symulator farmy?

Recenzja Macnut
3

Minecraft Top 5 zwierząt w minecraft

Recenzja Gergul
4

Portal. Świetny początek świetnej serii.

Recenzja Banankowiec2453
5

CSGO Prime (B2P) 4 Mapy do grania w 2+ osób

Poradnik Kowalski03
6

League of Legends Początki w League of Legends

Poradnik Ara
7

CSGO Prime (B2P) Wszystko o operacjach w CSGO!

Poradnik JestemKacper
8

War Thunder Recenzja gry War Thunder.

Recenzja Bax04
9

CSGO Prime (B2P) BIG - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
10

League of Legends Błędy popełniane przez graczy z niskich dywizji.

Poradnik Xevtio
Chat