Jak to działa
5.0 1 1525 0
11.12.2018

Gaunter o'Dim - kim właściwie jest? Wiedźmin 3.

Witam, w moim pierwszym artykule postaram wam się przybliżyć antagonistę z gry Wiedźmin 3: Serca z Kamienia. Szklany Człowiek, Pan Lusterko - pod takimi pseudonimami jest znany demon, kochający bawić się czasem i ludźmi. Ale od początku - postać tą poznajemy już na początku podstawowej wersji gry, w Białym Sadzie. Zna Geralta i Yennefer z ballad Jaskra. Nie podejrzewał, że Wiedźmin zakochał się w tej czarodziejce. Pomaga on w zlokalizowaniu Yennefer. Oczywiście nie za darmo. Został jego dłużnikiem. I więcej go w podstawowej grze nie spotykamy. Z początku ta postać nie wygląda na taką, która może robić rzeczy, które opiszę w następnych częściach tego artykułu. No bo w końcu, jak groźny może być sprzedawca luster...? Grając, szybko o tej postaci zapomniałem (o ile nie od razu).
Teraz przejdźmy do dodatku "Serca z Kamienia". Gaunter o'Dim pojawia się w ofirskim statku. gdzie Geralt był uwięziony. Uratował go, pod warunkiem, że w przyszłości mu się odwdzięczy. Wypalił mu znamię na twarzy, aby nie zapomniał o długu. Poprosił on o spełnienie trzech życzeń, aby móc zabrać duszę Olgierda von Evereca. Geraltowi się udało - dalsze losy Olgierda zależą od naszych wyborów na koniec gry. Premetycjusz Szezlock, oxenfurcki profesor, na zlecenie Olgierda zaczął pogłębiać wiedzę na temat Szklanego Człowieka. Od studiowania ksiąg oślepł, jednakże udało mu się dowiedzieć parę informacji na temat Pana Lusterko. Spełniał on każde życzenie człowieka, a następnie niszczył ludziom życie. Nawet dzieci śpiewały o nim:
" [..] Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi.
Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi.
W pęta Cię weźmie, zabierze bogactwo.
Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną."
Gaunter o'Dim to uosobienie największego zła, wg profesora na świecie jest znany pod wieloma nazwami. W przeszłości tylko jednej osobie udało się wygrać z demonem, jednak nic o niej nie wiadomo, a drugą osobą może być Geralt, jeśli się do tego doprowadzi.
Postać ta momentami przyprawiała mnie o dreszcze. Jego manipulacje czasem były dla mnie straszne. Mówi się, że Gaunter o'Dim to krzywe zwierciadło Boga - pierwsze litery imienia tworzą słowo GOD (ang. Bóg) , zatem GOD z pseudonim Pan Lusterko - przeciwieństwo Boga, wcielenie zła, demon. Podsumowując - Szklany Człowiek to synonim wszystkiego co złe, czerpiący przyjemność z krzywdzenia innych ludzi, który spełnia każdą prośbę człowieka; dzieci śpiewały:
"Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą.
Czarci ten pomiot z naturą nieczystą.
Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą.
Da Ci brylanty i srebro, i złoto."
a następnie powoduje cierpienia.
Jeśli chcesz więcej artykułów o postaciach z uniwersum Wiedźmina, napisz w komentarzu. Oczekuję też na porady oraz konstruktywną krytykę. Piszcie co zmienić, dzięki za czytanie :)
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez rudolphx12

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Jak bezpiecznie zdobyć Robuxy?

Poradnik Mivi51
2

W jakie darmowe gry na steam warto zagrać ?

Poradnik polikkkk
3

BlockStarPlanet BSP - Najlepsze sposoby na dużą ilość coinsów i XP

Poradnik BiałyBananek
4

Jak zdobywać bananki i exp?

Poradnik lol troll
5

Tom Clancy's Rainbow Six Siege (B2P) Rainbow Six Siege czyli najlepsza taktyczna strzelanka ostatnich lat

Recenzja BLAZEJ1
6

League of Legends Mechaniczny potwór - Urgot

Recenzja LeeCoper
7

CSGO Prime (B2P) Najlepsze tricki! [1#] - Mirage

Poradnik JestemKacper
8

Dream Room Makeover czyli de ja vu moich oczu

Recenzja Unganana
9

League of Legends League of Legends - jak stać się pro?

Poradnik Davey
10

Grand Theft Auto V (B2P) Franklin - dwudziestoparoletni kryminalista pochodzenia afroamerykańskiego

Recenzja OSKKKKAAAARRRRR
Chat