Jak to działa
Przejdź do gry ARK: Survival Evolved (B2P)
ARK: Survival Evolved (B2P)
5.0 1 15422 0
19.08.2017

Jak oswoić dinozaura?

Podstawową zaletą ARK jest możliwość oswojenia praktycznie każde dinozaura. Pomówmy o dinozaurach, ponieważ oswojenie dodo nie sprawia problemów. Oswajanie zwierząt morskich wiąże się głównie ze zmianą taktyki, bo to one w wodzie mają przewagę.
1. Przygotowanie. Przed rozpoczęciem najlepiej dokładnie zbadać co zamierzamy napaść. Co należy przygotować, aby zdobyć dinozaura? Zależnie od jego poziomu trudności musimy wziąć większą ilość karmy. Musimy wiedzieć czym żywi się nasz cel. Najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie specjalnej karmy, która znacznie przyśpieszy proces. Przy groźniejszych stworzeniach lepiej najpierw obejrzeć cel przez lunetę, żeby być pewnym powodzenia. Kolejne co potrzebujemy to dużą ilość narkoberry lub narkotyków. Ostatecznie musimy wybrać odpowiednią broń. Im szybciej pozbędziemy się zagrożenia tym lepiej, ale nie wyważajmy otwartych drzwi.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
2. Ogłuszenie. Do ogłuszenia przeciwnika potrzeba odpowiednio wcześniej przygotowanej broni.. Niektóre stworzenia można karmić bez ogłuszania. Ogłuszać możemy pięściami. Jest to nie tyle nie skuteczne co niebezpieczne i trudne. Znacznie lepiej nadaje się do tego:
- Maczuga możliwa już na niskich poziomach,
- Proca przydatna przy słabszych stworzeniach lub przy okopanych pozycjach
- Można wykorzystać łuk. Potrzeba wtedy usypiających strzał tworzonych ze zwykłych w połączeniu z narkotykiem. Przez większość gry najbardziej efektywny i szybki sposób.
- Ulepszeniem łuku jest wolniejsza ale sprawniejsza broń długa. Montujemy tam usypiające, bądź wstrząsowe pociski.
- Ulepszenie maczugi też spowalnia mimo dużej szansy na natychmiastowe uśpienie. Każdy cios wymaga ponownego jej naładowania. Grając z kolegami można w ten sposób szybko ogłuszyć nawet wielkie stwory.
- Usypiają także niektóre ataki kontrolowanych dinozaurów: Pachy (szarża), Beelzebufo (atak językiem), Skorpiony (żądło), Equus (kopnięcie), Electrophorus (użycie elektryczności).
Ogłuszyć nas może za to bardzo łatwo Troodon. Należy trzymać się od nich z daleka, bądź być blisko ogniska. Rozpoznawane przez małe świecące oczka. Polują tylko nocą. Potrafią ogłuszać zwierzęta, ale powoli. Ludzi ogłuszają natychmiast.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Wszystkie stworzenia za szybkie do złapania, należy zapędzić między skały, albo przygotować klatkę i czekać, aż tam wejdą. Z zamkniętej klatki będą miał bardzo ciężko uciec. Można wtedy spokojnie w nie wycelować. Przydatne jest to także w podpunkcie czwartym).
3. Najmniej męcząca część, chociaż troszkę nużąca. Karmienie.Musimy po prostu dać karmę do ekwipunku celu. On będzie ją jadł i się z nami powoli zaprzyjaźniał (działa to jak ,,syndrom sztokholmski"). Jeśli poziom oswajania osiągnie maksimum będziemy mieli komunikat o nadaniu zwierzęci imienia. Podanie odpowiedniego jedzenia daje szybkość na poziome zależnym od poziomu stworzenia. Gdy podamy preferowaną karmę(przygotowaną w garnku) przyśpieszamy to pięciokrotnie. Podanie złej spowolni to dwukrotnie.
4. Ostatnia czynność nie zawsze jest wymagana. W przypadkach większych stworzeń musimy pilnować by się nie obudziły przed końcem oswajania. Używamy do tego narkoberry lub narkotyków. Narkotyki są 5 razy skuteczniejsze. Mimo kosztów produkcji są skuteczniejsze, ponieważ ich efekt ma większy czas trwania, podczas którego poziom ogłuszenia oprócz wzrostu dodatkowo nie spada.
5. Ostatnie co możemy jeszcze zrobić to założyć siodło na nowego pupila albo odprowadzić go do zagrody.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Boomboxpl

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) Mapa, która poprawi twoją celność w CS:GO

Poradnik MarekV13
2

Star Stable Porady dla początkujących graczy

Poradnik rzulty
3

CSGO Prime (B2P) M4A4 vs M4A1-S - którą wybrać - porównanie!

Poradnik JestemKacper
4

League of Legends W sprawie postaci tak zwanych ''OP''

Recenzja Blachabana
5

Minecraft DeathRun - Co i jak?

Poradnik xBK20x
6

League of Legends Poradnik Jak Grać Malphite

Poradnik Rogaczovv
7

Vayne runy.

Poradnik TurboBagiety
8

CSGO Prime (B2P) Najciekawsze tryby serwerów społeczności w CS:GO

Recenzja cerakpl
9

Luigi's Mansion 3 - Recenzja

Recenzja Kacper12361838
10

CSGO Prime (B2P) Najlepsze tricki! [7#] - Vertigo

Poradnik JestemKacper
Chat