Jak to działa
5.0 1 858 0
24.08.2018

"Detroit: Become Human"- Gra, czy może nasza przyszłość?

25 maja 2018 roku swoją premierę miała gra "Detroit: Become Human"
Detroit jest grą, która od kilku miesięcy spodobała mi się najbardziej. Gra zabiera nas na przygodę po tytułowym mieście Detroit, w którym technologia Cyber Life wyrywa się z pod kontroli. Technologią Cyber Life są androidy, które do złudzenia przypominają ludzi. Androidy mają pomagać w pracach domowych, czy sprawować opiekę nad osobami starszymi. Powstał również model testowy, którego zadaniem jest pomagać policji w Detroit. W grze wcielamy się w trzy androidy. Ich imiona to: Kara (pomoc domowa), Connor (pomoc w policji) i Markus (pomoc osobom starszym). Gra stawia gracza przed naprawdę ciężkimi wyborami. Gracz musi wybierać myśląc o konsekwencjach, ponieważ nawet na początku gry możemy doprowadzić do śmierci naszego androida.
Mamy rok 2038. Ludzie w Detroit zostali zmuszeni do żebrania, ponieważ androidy zajęły nawet wszystkie stanowiska pracy, i ludzie nie mają z czego żyć. Niektórzy nienawidzą androidów, a niektórzy je uwielbiają. Zdecydowaną większość stanowi właśnie grupa nienawidząca ich. Gra nie daje nam wytchnienia nawet podczas cut scenek ponieważ w nieoczekiwanym momencie może pojawić się quick time event ( naciśnięcie podanych przycisków w określonym czasie). Gra czasami doprowadzała mnie do wzruszenia, ponieważ nasi bohaterowie nie są dobrze traktowani. Podczas przygody bardzo mocno zżyłem się z wszystkimi trzema bohaterami. W pewnym momencie gry dochodzi nawet do tego, że wszyscy trzej bohaterowie spotykają się w jednym miejscu. Gra spodobała mi się pod wieloma względami, między innymi swoją piękną oprawą graficzną, ścieżką dźwiękową, dubbingiem, oraz niektórymi tekstami.
Gra osadzona jest w realiach science- fiction. Kamera jest z perspektywy trzeciej osoby. Detroit jest grą przygodową z elementami zręcznościowymi. Gra jest twórczością francuskiego studia Quantic Dream, a jej wydawcą jest Sony Interactive Entertainment. Gra występuje również w pełnej polskiej wersji językowej (dubbing i napisy). Gra została wydana tylko i wyłącznie na platformę Play Station 4. A niżej obsada niektórych bohaterów:

Kara- Julia Kamińska
Connor- Przemysław Stippa
Markus- Mateusz Weber
Hank Anderson- Mirosław Zbrojewicz
Carl Manfred- Miłogost Reczek
Ralph- Osentowski
North- Gabriela Całun
Zlatko- Michał Konarski
Todd- Grzegorz Kwiecień
Amanda- Elżbieta Futera- Jędrzejewska
Simon- Maciej Kowalik

To tyle jeżeli chodzi o recenzje i dubbing. Moja ocena gry to 10/10. Ta gra zasługuje moim zdaniem na maksymalną ocenę. A teraz drodzy czytelnicy, zostawiam Wam przemyślenia na temat tej gry, a jeśli któryś z czytelników zastanawia się nad zagraniem, to gorąco polecam. Gra zostawiła mnie z zapytaniem "Czy za kilkadziesiąt lat świat może tak wyglądać"
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Bananel.junior1

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Brawl Stars - przedstawienie postaci

Tutorial WiktoriaBananek!
2

Smite Jedna z lepszych gier typu MOBA

Recenzja SecondDeltaclav
3

Transformice Transformice - Myszki w 2D

Recenzja Questionmark.
4

Rogue Legacy - Old-school nadal w cenie

Recenzja Red_Turtle
5

Najdziwniejsze symulatory 2

Recenzja Typowypolak nr 1
6

Star Stable Dlaczego jest warto grać w Star Stable?

Recenzja Małpka jumbo
7

Hearthstone talie - TEMPO DEMON HUNTER

Poradnik Porarzo
8

Howrse Howrse - gra idealna dla koniarzy?!

Recenzja Arines
9

F1 2019 - Recenzja - Informacje

Recenzja Golcuniuniu
10

Minecraft Minecraft Aktualizacja - 1.14

Recenzja MikibananekmikI
Chat