Jak to działa
5.0 1 1204 0
15.02.2022

Disney Magic Kingdoms - kilka słów wstępu

Cześć! Oto bardzo krótki wstęp do serii poradników, które zamierzam opracować o grze Disney Magic Kingdoms. Wiem, że nie jest to gra zbyt popularna, ale mam nadzieję, że ktoś się nią zainteresuje. Na początek poruszę trzy odstawowe wątki, by potem podzielić się z Wami innymi zagadnieniami i podpowiedziami, które wypracowałam przez długi czas gry.


Disney Magic Kingdoms (w skrócie DMK) to gra, która działa na urządzeniach z Androidem, iOSem oraz systemem Windows. Produkcja wydana została przez Gameloft w dniu 16 marca 2016 r.


Na czym polega ta gra?

Na początku rozgrywki dowiadujemy się o klątwie, która została rzucona na Disneyowski park, a zadaniem gracza, wraz z pomocą kultowych już bohaterów, jest głównie przywrócenie szczęścia (ale nie tylko!). Po przejściu krótkiego samouczka, w miarę postępów fabuły odblokowywane są kolejne funkcje, które prowadzą nasz do jak najlepszego odrestaurowania parku rozrywki. Wykonując zadania fabularne, odblokowujemy nowe postacie, krainy i atrakcje. Jest też wiele zadań pobocznych i postaci, a także wydarzeń czasowych, które pomagają nam zdobyć „surowce” i rozbudowywać nasz park rozrywki.


Zadania w grze

Główne zadania fabularne – to one poruszają fabułę gry, wyróżnia je złote tło ikony, a także mały symbol zamku w górnym prawy rogu. Aby rozwijać fabułę i odblokowywać nowe postacie/krainy, należy wykonywać te zadania.

Zadania poboczne – wyróżnia je miętowe tło ikony, a także mały symbol rozgałęzionych strzałek w prawym górnym rogu. Nie mam konieczności ich wykonywania, jednak zawsze to dodatkowe dialogi i bliższe poznanie naszych bohaterów. Jest to też możliwość zdobycia dodatkowej magii i punktów doświadczenia, a co na pewno jest sporym ułatwieniem w rozwoju królestwa.


W trakcie tymczasowych eventów pojawiają się zadania związane stricte z tym wydarzeniem, ich oznaczenie jest różnorodne – zwykle nawiązujące do głównego tematu.


Zadania, które należy wykonać bardzo łatwo znaleźć w menu postaci – są one odpowiednio wyróżnione (zgodnie z powyższym opisem), a także wyświetlane na górze.Waluty, które są używane w grze:

Magia jest reprezentowana przez małą niebieską ikonę fiolki z miksturami i jest podstawową walutą w grze. Magia jest przyznawana po wykonaniu zadań. Atrakcje i stoiska również generują określoną ilość magii w regularnych odstępach czasu. Magię można zdobyć za darmo podczas gry lub można ją kupić za gotówkę.

Klejnoty są reprezentowane przez ikonę małego różowego diamentu i są walutą premium w grze. Są one dość rzadkie i trudniejsze do zdobycia za darmo. Jednak jest kilka możliwości ich zdobycia - parada, nagrody za zdobywanie poziomów lub levelowanie postaci, nagroda w mini-eventach czy wydarzeniach czasowych, zarabiane przez oglądanie reklam (maksymalnie 2 dziennie), odbierane z kalendarza za codzienne logowanie lub mogą również zostać doładowane za prawdziwą gotówkę.

Każdy event ma również swoją gotówkę, którą generują postacie z głównego wątku fabularnego czy (już w późniejszym czasie) postacie dodane w tym wydarzeniu.

Jakich bohaterów spotkamy w grze?


Krótko mówiąc, wielu, ale nie wszyscy będą dostępni od razu. Wielu bohaterów pojawia się tylko w eventach czasowych i możliwość ich odblokowania pojawia się jedynie wtedy. Warto wtedy wypatrywać promocji, gdy bohaterowie wracają na określony czas i pojawia się możliwość ich zakupu w limitowanych skrzynkach.


Wątki fabularne, które poznamy w obrębie głównej fabuły:

 • Mickey i przyjaciele
 • Kacze opowieści
 • Toy Story
 • Kopciuszek
 • Gwiezdne Wojny
 • Piotruś Pan
 • Piraci z Karaibów
 • Potwory i spółka
 • Wall-e
 • Zaplątani
 • Śpiąca Królewna
 • Zwierzogród
 • Bambi
 • Księga Dżungli
 • Zakochany Kundel
 • Dumbo
 • Pocahontas
 • Nowe szaty króla
 • Ratatouille


Oczywiście w obrębie każdej kategorii znajdują się także postacie premium. Ich zakupu trzeba dokonać za pomocą klejnotów, a nie jak w przypadku innych postaci - samej magii.


Oczywiście gra jest aktualizowana praktycznie w każdym miesiącu, przez co pula postaci rozszerza się o nowe wątki do głównej fabuły czy możliwość zdobycia kolejnych bohaterów z zadań czasowych.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Persefonaa

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Minecraft Jak stworzyć własny TEXTUREPACK do Minecraft'a?

Tutorial WalcQ
2

Naruto Online Jak dobrze zacząć grę

Poradnik garden08
3

Cuphead - Recenzja + Moja Ocena

Recenzja Kacper12361838
4

Brawl Stars Zadymiarze i Brawl Stars

Poradnik Michałnii
5

Life is a Game-Ciekawa Symulacja Życia

Recenzja Pawełki.PL
6

CSGO Prime (B2P) Potęga Nowych Światów cz 2

Video DEADSHUTFIRE
7

4Story 4Story - Poradnik Gry

Poradnik Gasior15
8

The Elder Scrolls V : Skyrim - Falmerska zbroja

Poradnik ChceBanana
9

Minecraft Poradnik do gry Minecraft

Poradnik forza harizon4
10

Team Fortress 2 Team Fortress 2-Czyli gra z bogatą historią.

Recenzja Myszu PL
Chat