Jak to działa
Przejdź do gry Fortnite
Fortnite
5.0 1 777 0
30.08.2018

Fortnite - Gra z przyszłością

Cześć!
Zapewne większość z Was zna grę pod tytułem "Fortnite", która zawitała na rynek 25 lipca 2017 roku. Chciałbym się z Wami podzielić moją opinią na jej temat.

Osobiście swoją przygodę rozpocząłem w listopadzie 2017 roku, czyli niedługo po premierze. Z początku gra nie zdawała się jakoś zaskakiwać, pogrywałem w nią sporadycznie, w trybie Battle Royale (Solo). Kilka dni później odezwałem się do kolegi z zapytaniem czy nie zachciałby skosztować nowej produkcji - zgodził się zatem przystąpiliśmy do grania w tym samym trybie, aczkolwiek w parach. Tryb Battle Royale opiera się na walce 100 osób, wśród których mogą być pogrupowane oddziały jedno, dwu, lub czteroosobowe - zależnie od tego jaki typ gry wybierzemy. Cel jest prosty - przetrwać i wyeliminować ostatniego przeciwnika. Podczas rozgrywki natrafimy na różne budowle, zróżnicowane tereny - dosłownie w każdym zakamarku możemy odnaleźć dla Siebie broń, która także dzieli się na wiele typów (Shotgun, karabin, snajperka i wiele więcej).
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Może nadmieńmy temat Lobby - które jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez nas miejsc - to tutaj trafiamy przy każdym włączeniu gry, oraz po każdej zakończonej rozgrywce. Ukazane są w nim 4 platformy - każda przeznaczona na innego gracza - gdy mamy wolne miejsca w ekipie, a któryś z naszych znajomych jest online - z pomocą rusza czworokąt, po którego naciśnięciu zaprosimy błyskawicznie gracza do naszej poczekalni.

Z lewej strony ekranu widnieje nasz sezonowy poziom (w moim przypadku 64), pasek doświadczenia informujący o naszym postępie i brakującym XP do awansu. Ponadto poziom karnetu bojowego, który możemy zakupić za 950 V-Dolców w grze, czyli walutę nabywaną za realne pieniądze (1000 V-Dolców = 39.99zł) - jest to dość opłacalna inwestycja biorąc pod uwagę ceny skórek w grze. Za legendarną skórkę zapłacimy 2000 V-Dolców, czyli około 80zł, natomiast przy zakupionym karnecie wraz z każdym jego poziomem otrzymamy jakiś przedmiot, dostajemy dodatkowe wyzwania tygodnia umożliwiające nam szybsze zdobycie poziomu, oraz bonus doświadczenia wzrastający z każdym stopniem.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Studio Epic Games poza darmowym Trybem Battle Royale udostępnia nam również kampanię nazwaną przez nich "Ratowaniem Świata". Tryb ten jest do nabycia w 2 wersjach:
* Standardowy Pakiet Fundatora (129zł) wraz z którym otrzymujemy 4 sztandary, oraz 7 pakietów piniat.
* Pakiet Fundatora DeLuxe (199zł) gdzie wraz z zakupem otrzymamy standardowe "rzadkie" uzbrojenie, wyjątkowy pistolet fundatora, standardowy pakiet bohaterów, 33 pakiety piniat, 50 dodatkowych miejsc w skarbcu, 10 ikon sztandarów, oraz 10 wzmocnień PD dla Ciebie + 10 wzmocnień PD dla Twoich znajomych!

Kampania opiera się na odpieraniu ataku hordy zombie, oraz rozszerzaniu naszego terytorium o kolejne tereny, mamy mnóstwo zadań dziennych, sezonowych, multum wydarzeń czasowych - gra jest tak rozbudowana, że trudno zamieścić wszystko w jednym podpunkcie tego artykułu - może za jakiś czas napiszę coś na temat samej kampanii.

Sami twórcy dokładają bardzo wiele starań, aby gra była dla konsumentów jak najprzyjemniejsza - wprowadzają sporo aktualizacji, poprawiają najmniejsze błędy, oraz co najważniejsze: liczą się z zdaniem graczy. Nieraz publikowali artykuły, w których nadmieniali słowa stream'erów oraz ludzi udzielających się na forach poświęconych tej właśnie grze. W miejscu gdzie pewien gracz na filmie jednego z Youtuberów umarł z powodu błędu postawili nagrobek - niby tak mała rzecz, a naprawdę wiele mówi o twórcach - jeśli Epic Games nie przystopuje - jestem w stanie uznać, że jest to jedna z nielicznych gier, w którą będziemy mogli z uśmiechem na twarzy grać nawet i za kilka lat. ^.^
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez LisiekTV

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jak zalogować się do starego MSP??

Poradnik Porarzo
2

Jak zdobywać bananki i exp?

Poradnik lol troll
3

Apex Legends Apex Legends - Recenzja

Recenzja Gasior15
4

Minecraft Jak stworzyć własny TEXTUREPACK do Minecraft'a?

Tutorial WalcQ
5

Agar io Gra, która zyskała miliony graczy-Agar.io

Recenzja Junko Chan
6

Gry z serii "STAR WARS"

Recenzja marcin072
7

Crossout Dominacja w świecie szalonych mechaników

Recenzja szeremere
8

Imperia Online Gra wciągająca z ciekawymi rozwiązaniami

Recenzja wzarek
9

Gry na komputer - jak stały się tak popularne?

Recenzja GamerBlood
10

League of Legends Recenzja League of Legends

Recenzja Kubsterr
Chat