Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 650 0
25.03.2020

JAK ZBUDWAĆ PIERWSZĄ BAZĘ W MINECRAFT?

Cześć! Dziś jako wieloletni gracz Minecrafta, postanowiłam podzielić się z Wami moimi pomysłami i radami odnośnie budowy pierwszej bazy tej grze. Zapraszam d czytania :D


1.DOM


➤ Dom jest sercem naszej bazy i najważniejszym budynkiem, który się na nią składa. Jest to nasza główna siedziba, gdzie trzymamy swoje przedmioty i nocujemy, co za tym idzie - jest to nasz spawn. Jego wygląd, rozmiar i design jest indywidualnym wyborem każdego gracza, natomiast na pierwszy domek nada się średniego rozmiaru chatka, najlepiej z drewna. W domu gracza powinny znajdować się takie pokoje jak: sypialnia, kuchnia, pokój alchemiczny i magazyn (najlepiej podziemny). Możesz dodać także kilka innych niezbędnych dla ciebie pomieszczeń!


2. MAGAZYN


➤ Magazyn jest także bardzo ważną częścią bazy. To tam trzymamy nasze przedmioty, uporządkowane w skrzyniach, lub shulker boxach, Osobiście preferuję i polecam magazyny podziemne łączące się korytarzami z farmami, kopalnią, czy innymi bazami w naszej grze. W magazynie, oprócz skrzyń, przydadzą się także: przepalarka, system produkcji cobla oraz przejście do kopalni z kolejką.Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

3. PLANTACJE


➤ Plantacje różnych roślin mogą przydać się nam do różnych celów: alchemii, hodowli zwierząt, czy produkcji żywności. W grze występuje wiele różnych roślin, które możemy uprawiać, jednakże ja polecam na start zacząć uprawy od: pszenicy, ziemniaków, marchwi. Pola, na których będziemy uprawiać nasze rośliny na start, powinny mieć rozmiar minimalnie 10 bloków.


4. FARMY ZWIERZĄT


➤ Farmy zwierząt są równie ważnym elementem naszej bazy, co plantacje. Krótko mówiąc - hodowla zwierząt. Na wełnę, mleko, skóry, mięso, czy składniki alchemiczne (np.królicze łapki :D). Możecie hodować je w zagrodach, jednak ja osobiście preferuję przeznaczenie na zwierzaki osobnego budynku. Na start przydatnymi zwierzętami będą: świnie, krowy, owce, kury. Najlepiej jest złapać po trzy sztuki z każdego gatunku (lub jaja u kurczaków) i rozmnażać przy pomocy roślin.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

5. KOPALNIA


W naszej kopalni będziemy wydobywać różne rodzaje kamienia, węgiel, żelazo, w późniejszym czasie diamenty, redstone, czy lapis. Istnieje wiele możliwości zrobienia kopalni. Mogą być od wielkich i zaawansowanych, po małe wejścia "do ziemi". Ja w mojej bazie jak widać nieco poszalałam :D


6. CZĘŚĆ REKREACYJNO-OZDOBNA


➤ Nie jest to część obowiązkowa, jednakże dodaje naszej bazie klimatu i ożywia to miejsce - ja zdecydowałam się na małe jeziorko, huśtawkę między drzewami, latarenki i nieco roślin w postaci drzew oraz kwiatów. Istnieje wiele opcji udoskonalenia wyglądu naszej bazy.


Tak ja buduję startowe bazy i mam nadzieję, że zainspirujecie się moimi wskazówkami i dołączonymi obrazami. Jeśli jesteście początkującymi graczami Minecraft, myślę, że tego typu baza wystarczy Wam na stabilizację i ułatwi grę.


Miłego budowania!

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Lesbiss

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Hearthstone talie - TEMPO DEMON HUNTER

Poradnik Porarzo
2

Zoo 2 - Animal Park Jak rozpocząć grę w Zoo 2 - Animal Park?

Poradnik KingaTiger
3

Animal Jam Animal Jam - recenzja gry/projektu !

Recenzja Malfour
4

Hero Zero Jak zbierać oponki w Hero Zero?

Poradnik MaxxY
5

Star Stable Konie Andaluzyjskie | Recenzja

Recenzja pytelcnie990
6

Najlepsze modyfikacje do ETS 2 [ Euro Truck Simulator 2 ]

Recenzja OSKKKKAAAARRRRR
7

MovieStarPlanet MSP Jak szybko zarobić starcoins?

Poradnik cocoa123853
8

Najlepsze internetowe ubieranki

Recenzja TheMaślak
9

Bleach Online Bleach Online- darmowa gra na którą warto spojrzeć

Recenzja XWikTosiaX
10

Travian Travian - którą nację wybrać?

Poradnik eld
Chat