Jak to działa

Minecraft

 • Bananapedia 100 100
  Napisz artykuł lub nagraj video

  Przygotuj dla nas film video lub napisz artykuł dla tej gry.
  Może to być recenzja, poradnik, tutorial... więcej

  Nagraj film Wyślij
  Napisz artykuł Wyślij

Opis Minecraft

Stwórz swój świat od podstaw – dlaczego Minecrafta pokochały miliony?

Każdy z nas narzeka czasem na otaczającą rzeczywistość – niewiele możemy poradzić jednak na to, że świat jest urządzony tak, a nie inaczej. Jedynym rozwiązaniem zdaje się… stworzenie go od nowa! Tę opcję zapewnia właśnie kultowa już gra Minecraft!

Zbudujmy sobie życie

Chyba żaden z zamieszczonych w Internecie opisów tej gry nie oddaje do końca jej możliwości i nie tłumaczy, dlaczego pokochały ją miliony ludzi na całym świecie. Ograniczmy więc surowy opis do minimum: jest to gra dziejąca się w otwartym świecie, w którym gracze mogą tworzyć (oraz niszczyć) różne obiekty. Głównym tworzywem są charakterystyczne sześcienne klocki. Wokół naszej budowli czai się wiele rozmaitych stworzeń: niektóre z nich są do nas nastawione przyjaźnie, inne – dybią na nasze życie. Warto jednak rozwinąć myśl o możliwości tworzenia „różnych obiektów” – „różne” w przypadku tej gry oznacza właściwie wszelakie. Możemy wybudować komputer, zamek, samochód, odtworzyć najbardziej znane budowle świata lub… zostać autorami wielkiego chaosu. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia!

Przepis na bestseller

Minecraft doczekał się dziesiątek „potomków”, czyli gier inspirowanych nim bądź zwyczajnych podróbek. Oryginał jest jednak tylko jeden – wielość opcji, jaką znajdziemy tutaj, nie występuje nigdzie indziej! Nie da się też zaprzeczyć temu, że twórcy tej niezwykłej gry jako pierwsi „zaufali” graczowi i zamiast zmuszać go do poruszania się po stworzonym przez siebie świecie, pozwolili mu tworzyć co tylko chce. Co ciekawe, w niektórych krajach Europy Zachodniej dzieci grają w Minecrafta… w godzinach nauki. Ma to pomóc rozwijać ich kreatywność oraz pobudzać do samodzielności i wychodzenia poza utarte schematy. Minecraft jest także doskonałą rozrywką dla całej rodziny, która na pewno nie spowszednieje dzieciom i nie zanudzi ich rodziców.

Chcesz poczuć się naprawdę wolny, grając w grę? A może masz w sobie coś z artysty i chciałbyś stworzyć coś niezwykłego? Spraw sobie prezent i… zacznij grać w Minecrafta!

pełny opis gry
Screeny
Minecraft screenshot1 Minecraft screenshot2 Minecraft screenshot3 Minecraft screenshot4 Minecraft screenshot5 Minecraft screenshot6 Minecraft screenshot7 Minecraft screenshot8 Minecraft screenshot9 Minecraft screenshot10
Video

Minecraft wymagania

 • Windows 7/8.1/10 (32-bit or 64-bit)
 • Intel Core i3-3210 3.2 GHz / AMD A8-7600 APU 3.1 GHz
 • 4 GB
 • GeForce 400 Series or AMD Radeon HD 7000 series
 • 1 GB
 • 1 Mb/s
Podobne gry
Chat