Jak to działa
Przejdź do gry MovieStarPlanet MSP
MovieStarPlanet MSP
5.0 2 1704 0
02.06.2020

Dlaczego MSP traci użytkowników?

Moviestarplanet to jedna z gier mojego dzieciństwa. Pamiętam, że kilka lat temu zarówno ja, jak i moje koleżanki spędzałyśmy godziny na graniu w bardzo popularną wtedy grę przeglądarkową. Dzisiaj popularność Moviestarplanet spadła, jednak nadal ma nowych użytkowników. W tym artykule postaram się Wam przybliżyć ten temat, patrząc na sprawę subiektywnie.

Zacznijmy od lat świetności owej gry. Strona założona w 2009 roku swoje najlepsze lata z pewnością ma już za sobą. Z punktu widzenia przeciętnej użytkowniczki mogę stwierdzić, że MSP na czasie było od ok. 2010 do 2016. W czasie swojej świetności Moviestarplanet przeszło pewną transformację, a mianowicie w 2011 roku strona bardzo się zmieniła pod względem wizerunku. Okres przed 2011 jest powszechnie znany jako "Stare MSP", które, według użytkowników, miało być lepsze od teraźniejszego. Do dziś znajdą się osoby, które założyły swoje konta w "tych lepszych czasach" i od czasu do czasu wejdą na stronę "powspominać".Wielu użytkowników opuściło serwery gry, nie tylko z powodu zmiany wyglądu i większości funkcji Moviestarplanet. Ale dlaczego?


Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

1. Użytkownicy dorośli.

Nie muszę chyba tłumaczyć, czym jest dorastanie, każdy z Nas kiedyś dorośnie, a co za tym idzie- znudzą Nam się gry z dzieciństwa. Od 2009 roku, czyli powstania serwerów minęło blisko 11 lat, czyli szmat czasu.

2. Moviestarplanet zrobiło się nudne.

Gra nie ewoluowała od czasu wielkiej zmiany w 2011 roku. Dopiero niedawno powstało MSP 2, będące nowszą wersją MSP, ale użytkownicy na innowacje czekali aż 9 lat! Mnóstwo użytkowników zrezygnowała z gry w ową grę przez zwykłe znudzenie, gdyż w grze nie ma wielu ciekawych funkcji, a po kilku latach nie ma co robić na stronce.

3. Niezbyt pomocna moderacja.

Wiele osób skarży się na samozwańczą "pomoc" moderatorów. Użytkownicy, zgłaszając swoje uwagi i tym samym prosząc o interwencję moderacji często są ignorowani. Na odpowiedź administratorów często czeka się zbyt długo, a ich pomoc niekiedy jest bezużyteczna. Zabezpieczenia MSP są na tyle złe, że często zdarzają się różnorakie hack'i i kradzieże kont, ubrań i StarCoins. Problem jest też z odzyskiwaniem kont po zhackowaniu, gdyż bez dowodu moderacja nie może nic zrobić.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

To trzy, główne problemy Moviestarplanet, które wpływają na mniejszą aktywność w grze przeglądarkowej. Sama nieraz borykałam się z takimi przypadkami i zdecydowanie wypisane przeze mnie argumenty odpychają mnie od gry. Czasami jednak lubię wejść na stronę i zobaczyć, co się obecnie na niej dzieje. Oczywiście, Moviestarplanet nadal posiada swoich fanów oraz coraz to nowszych użytkowników. Jestem przekonana o staraniach twórców gry do przywrócenia użytkowników, świadczą o tym m.in. najnowsze oferty gazetek, w których pojawiają się kody o coraz to większej ilości StarCoins, a nawet Diamonds, eventy Wielkanocne, Bożonarodzeniowe i Halloweenowe oraz powstanie Moviestarplanet 2.


Proszę Was o pamiętanie, że artykuł jest napisany przeze mnie z mojego punktu widzenia, jest to opinia subiektywna.

Zdjęcia użyte w artykule pochodzą z moich własnych kont (Samuela222 i fikus mikus321).

Źródłem jest moja wiedza oraz doświadczenie moje i moich koleżanek.


5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez bananowajulittka

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) Historia Proplayerów - ScreaM

Recenzja matek091
2

Don't Starve - postacie

Poradnik rzulty
3

Warface Jak poradzić sobie w Warface?

Poradnik Killeq
4

The Outpost Nine: Episode 1 Recenzja Outpost Nine: Część pierwsza

Recenzja makan2k17
5

Zula Oto 5 porad, które pomogą Ci osiągnąć sukces w grze Zula:

Poradnik Adix74
6

World of Tanks SU-100 - Wstęp do potęgi

Recenzja HansOmen
7

Grand Theft Auto V (B2P) Franklin - dwudziestoparoletni kryminalista pochodzenia afroamerykańskiego

Recenzja OSKKKKAAAARRRRR
8

DOTA 2 Dlaczego warto grać Supportem? Ale jak?

Poradnik _Szusty_
9

Diablo III (B2P) Diablo III - czyli jedna z lepszych produkcji jakie znam.

Recenzja kabev1
10

Fortnite Fortnite gra free to play oparta na mikropłatnościach ?

Recenzja Piotrekjh
Chat