Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 12 83 0
24.09.2021

Vayne - uniwersalny build

Vayne jest strzelcem, który obecnie najczęściej widywany jest na dolnej alejce. Dzięki swojej umiejętności W jest prawdziwym pogromcą tanków dzięki czemu okazyjnie można ją spotkać również na środkowej czy górnej alei. Nie wybiegajmy jednak zbyt daleko i omawianie zacznijmy standardowo od opisu umiejętności pasywnej. Jest ona bardzo prosta, ponieważ zapewnia nam dodatkowe 30 jednostek ruchu kiedy poruszamy się w stronę przeciwnika. Kolejna umiejętność Q powoduje wykonanie uniku a następny atak zada dodatkowe obrażenia. Następna jest wspomniana już wcześniej umiejętność W powodująca nakładanie ładunków na przeciwników a ich detonacja (czyli nałożenie 3 ładunków, które resetują się po zaatakowaniu innego przeciwnika) zadaje dodatkowe nieuchronne obrażenia równe procentowi zdrowia celu (im wyższy poziom tym procent jest większy). Ostatnia umiejętność E to atak za pomocą kuszy, która odpycha wrogów, nakłada na nich ładunek umiejętności W oraz ogłusza przeciwnika jeżeli ten trafi w element terenu (zadając tym samym większe obrażenia). Na samym końcu mamy jeszcze superumiejętność R, która po zapewnia premię do obrażeń od ataku, staje się niewidzialna podczas używania Q (oraz skraca czas odnowienia tej umiejętności) oraz zapewnia dodatkową premię do prędkości ruchu naszej umiejętności pasywnej.

Na koniec zaprezentuje kolejność rozwijania umiejętności: Q,W,E,W,W,R,W,Q,W,Q,R,Q,Q,E,E,R,E,E.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Następną ważną kwestią jest wybór run. Są tutaj dwie możliwości, które wymagają trochę innego podejścia do postaci, a wybór odpowiedniego zestawu zależy od naszych przeciwników oraz naszych osobistych preferencji.

Pierwszą opcją jest gra z czerwoną dominacją, a w niej runa kluczowa "nawałnica mieczy". Pierwsza linia to wybór "Smaku krwi". W drugiej linii najlepiej wybrać "kolekcję oczu". Natomiast w trzeciej linii wybieramy "krwiożerczy łowca". Drugorzędnymi drzewkami run mogą być niebieska inspiracja z runami "magiczne obuwie" oraz "dostawa ciastek". Innym wyborem jest żółta precyzja z runami "legenda: żwawość", "ostateczny cios" lub "odcięcie".

Drugą opcją jest wybór żółtej precyzji z runą kluczową "do ataku". W pierwszej linii można wybrać "przeleczenie" albo "triumf". druga linia to zdecydowanie wybór "legenda: żwawość". Natomiast w trzeciej linii mamy do wyboru "ostateczny cios" oraz "odcięcie". Przy tym zestawie run jako drugorzędne drzewko najlepiej wybrać czerwoną dominację z runami "smak krwi" oraz "krwiożerczy łowca". Jeżeli chodzi o dodatkowe statystyki to w pierwszej linii zawsze najlepiej wybrać dodatkową prędkość ataku, a w drugiej dodatkową siłę adaptacyjną. Natomiast w trzeciej linii wybieramy dodatkowy pancerz lub odporność na magię zależnie od przeciwników na linii.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Ostatnią ważną kwestią jest wybór odpowiednich przedmiotów. Zacznijmy od butów, którymi w zdecydowanej większości gier powinny być Nagolenniki Berserkera. Najlepszym przedmiotem mitycznym do Vayne jest Pogromca Krakenów. Innymi przedmiotami, które należy rozważyć podczas gry tą postacią są: widmowy Tancerz, Ostrze Gniewu Guinsoo, Ostrze Nieskończoności, Krwiopijca, Anioł Stróż, Rtęciowy Bułat, Ostrze Zniszczonego Króla, Koniec Rozumu i ewentualnie Śmiertelne Przypomnienie. To już wszystko co trzeba wiedzieć na początku przygody z postacią znaną jako Vayne. Dodam jeszcze jedno, że największym wrogiem tej postaci są efekty kontroli tłumy, a w szczególności ogłuszenia i podbicia, więc jest to mała rada na co uważać grając tą postacią oraz co jest przeciwko niej najbardziej skuteczne. Jak zawsze zachęcam do gry i testowania postaci oraz do zostawienia oceny i komentarza pod artykułem oraz odwiedzenia mojego kanału YT dostępnego pod linkiem: https://www.youtube.com/channel/UCqcKybTDEUHZSljIlEbimeQ

Do zobaczenia w grze lub na streamie :)

5.0 (głosów: 12)
Art napisany przez Gremlininio

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Jak najłatwiej zdobyć robuxy

Poradnik OnlyMyPerson
2

Roblox Jak zdobyc darmowe robuxy? [Bananki.pl] Free robux

Video Mr Gracjan
3

World of Tanks World of Tanks - Czy to najlepsza gra z tematyką wojenną?

Recenzja ★✘нαcкεd✘★™
4

CSGO Prime (B2P) Jak awansować na wyższą rangę według moich doświadczeń w CS:GO!

Tutorial barto1k
5

L.A noire czyli świat pełen tajemnic i kryminału

Recenzja impuls54
6

Roblox ROBLOX Recenzja Epic Minigames , Zombie Rush , Silent Assassin

Recenzja Dziadek_Wiesia
7

Silence is defending - o narracji w grach

Poradnik LiquidSnake
8

Crossout Crossout - MMO z możliwością zdobycia bananków

Recenzja Gremlininio
9

Panie i panowie, oto lordowie. Recenzja scenariusza Uchodźcy do Frostpunk

Recenzja Tybero
10

Akinator Dżin prawdę Ci powie

Recenzja Milisia
Chat