Jak to działa

League of Legends

 • Bananapedia 100 100
  Napisz artykuł lub nagraj video

  Przygotuj dla nas film video lub napisz artykuł dla tej gry.
  Może to być recenzja, poradnik, tutorial... więcej

  Nagraj film Wyślij
  Napisz artykuł Wyślij

Opis League of Legends

Tego tytułu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, ale jeśli jeszcze nie znasz League of Legends, to najwyższy czas to zmienić. Ta gra typu MOBA totalnie zrewolucjonizowała rynek e-sportu i zaszczepiła nową jakość dla swojego gatunku. Fields of Justice głodne są nowych przywoływaczy – dasz się skusić?

W LoL dostaniesz do wyboru 127 postaci (stan na dzień dzisiejszy), z których każda różni się pod względem stylu gry. Możesz wejść w rolę wsparcia, zostać niezłomnym obrońcą, wcielić się w zabójcę, leśnika, bądź siać spustoszenie z dystansu jako wyrafinowany strzelec.

W League of Legends dostępne są trzy mapy – jedna z nich, ta najpopularniejsza, na której rozgrywają się największe turnieje, to Summoner’s Rift, w której dwie pięcioosobowe drużyny stają do walki na śmierć i życie, a głównym celem jest zniszczenie bazy przeciwnika. Po drodze, na każdą z drużyn czekają wieże i inhibitory, które trzeba zrównać z ziemią, aby osiągnąć ostateczny cel. Mapa „Howling Abyss” obejmuje typowy „Death Match”, gdzie wszyscy gracze walczą ze sobą na środkowej alei. „Twisted Treeline” to z kolei mapa podzielona na dwie aleje, w której gracze otrzymują dużo więcej złota, niż na innych polach, co skutkuje szybszymi i częstszymi walkami drużynowymi.

Podczas pojedynczego meczu możesz osiągnąć maksymalnie 18 poziom, a złoto, które do tego czasu zbierzesz dzięki wykonywaniu zadań i pokonywaniu stworów, wykorzystasz do kompletowania ekwipunku, który z kolei pozwoli Ci poprowadzić Twoją drużynę do zwycięstwa.
W tej najpopularniejszej grze MOBA możesz awansować do rozmaitych lig i dywizji, począwszy od niesławnego Bronze, a skończywszy na upragnionym przez wszystkich „Challenger”.

Rzuć wyzwanie innym przywoływaczom i stań w szranki o podbój Summoner’s Rift w najpopularniejszej grze online wszechczasów!

pełny opis gry
Screeny
League of Legends screenshot1 League of Legends screenshot2 League of Legends screenshot3 League of Legends screenshot4 League of Legends screenshot5 League of Legends screenshot6 League of Legends screenshot7 League of Legends screenshot8 League of Legends screenshot9 League of Legends screenshot10
Video

League of Legends wymagania

 • Windows XP/Vista/7/8.1/10 (32-bit or 64-bit)
 • 2 GHz or higher
 • 1 GB
 • 512 MB VRAM or more
 • Broadband Internet connection / 1 Mb/s
Podobne gry
Chat