Jak to działa
Fortnite

Fortnite

 • Bananapedia 100 100
  Napisz artykuł lub nagraj video

  Przygotuj dla nas film video lub napisz artykuł dla tej gry.
  Może to być recenzja, poradnik, tutorial... więcej

  Nagraj film Wyślij
  Napisz artykuł Wyślij

Opis Fortnite

Survival akcji w wyjątkowym wydaniu? Fortnite to bezapelacyjnie jedna z najgłośniejszych produkcji 2017 roku, która gwarantuje ogromną dawkę dobrej zabawy. Mimo postapokaliptycznego wątku fabularnego całość prezentuje oryginalną, przyjemną dla oka oprawę graficzną, gdzie nie uświadczysz hektolitrów krwi, czy rozbebeszonych przeciwników.

Apokalipsa będąca następstwem "Sztormu" sprawiła, że 98% populacji nagle zniknęło z powierzchni ziemi, a reszta ocalałych musi stawić czoła przypominającym zombie stworom. Wydawać by się mogło, że beznadzieja sytuacja, w której znaleźli się bohaterowie nie wróży im wygranej w zaciętej walce... nic bardziej złudnego. Wraz z odkryciem specjalnych barier chroniących bazy przed efektem "Sztormu" ludzkość zaczyna odzyskiwać nadzieję... Twoim zadaniem będzie stanąć na czele jednego z ostatnich bastionów, a co za tym idzie zbieraj surowce, pomóż w przetrwaniu innym ocalałym oraz stań do walki z przeobrażonymi kreaturami.

Fortnite oferuje kilka trybów rozgrywki, co z pewnością przypadnie do gustu bardziej wymagającym graczom MMO. Mimo płatnych pakietów twórcy udostępnili wszystkim użytkownikom tryb Battle Royale (PvP) całkowicie za darmo! W potyczkach na arenach może wziąć udział nawet do 100 graczy jednocześnie. Płatne pakiety dla najzagorzalszych fanów zawierają masę dodatków premium oraz dostęp do trybu PvE.

Mechanika gry to kolejny smaczek godny zauważenia. Twórca Fortnite określił swoje dzieło jako produkcję, w której "Minecraft spotyka się z Left4Dead". Nietrudno zauważyć masę podobieństw, ale i masę nowości. Pokaźny arsenał broni, różnorodność przeciwników, możliwość tworzenia różnego rodzaju pułapek lub nawet całych baz, system skilli, levelling, loot boxy, skórki, to tylko niektóre z niespodzianek przygotowanych dla graczy.

pełny opis gry
Screeny
Fortnite screenshot1 Fortnite screenshot2 Fortnite screenshot3 Fortnite screenshot4 Fortnite screenshot5 Fortnite screenshot6 Fortnite screenshot7 Fortnite screenshot8 Fortnite screenshot9 Fortnite screenshot10
Video
Podobne gry
Discord