Jak to działa
0.0 0 745 0
19.08.2017

Euro Truck Simulator 2 - opinia według mnie :)

Euro truck simulator 2 czyli poczuj się kierowcą tira.. Na samym rozpoczęciu gry widzimy dużą wręcz obszerną mapę Europy, i przy tej mapie od razu wybieramy sobie miejsce naszej firmy.. Naszą siedzibę firmy możemy wybrać zarówno w Anglii jak i w Polsce, np. w Poznaniu, Szczecinie czy też we Wrocławiu. Jeśli już wspomniałem o Anglii to tam obowiązuje ruch lewostronny jak w prawdziwym życiu :)
Po wybraniu naszego miejsca siedziby wyruszamy na krótką trasę, w której zapoznajemy się z zasadami jazdy itp. Możemy także wybrać sobie układ jazdy.. Od wyboru kierowania strzałkami do kierowania kierownicą oraz zmieniania biegów manualną skrzynią! ;) Coś świetnego prawda? Gra posiada bardzo rozbudowaną oprawę graficzną.. Woda na ULTRA ustawieniach wygląda jak z prawdziwego życia, niestety z auta nie możemy wyjść i przyjrzeć się jej bliżej.
Jednak w Euro Trucku nie jeździmy tylko jedną ciężarówką.. Robiąc różne zlecenia odkrywamy wszelakich dilerów ciężarówek.. W grze mamy takie pojazdy jak: Scanie, Volvo, Mercedesa, Renault, Iveco, Daf oraz Skode - jest to nie ciężarówka a auto osobowe.

Wiadomo, że na samym starcie nie kupimy sobie najlepszej ciężarówki, w końcu było by to bez sensu. Robiąc zlecenia zarabiamy pieniądze, za które kupujemy lepsze pojazdy czy też ulepszamy naszą aktualną ciężarówkę.
Nasze auto możemy malować na różne sposoby, nakładać różne graffiti, ulepszać opony, modyfikować silnik, klakson, światła oraz zderzak.
W grze posiadamy także poziomy, za które ulepszamy np. długodystansowca (dłuższe trasy = więcej pieniędzy za trasę), przedmioty łatwopalne (możemy przewozić właśnie takie rzeczy), ekologiczna jazda (nasz pojazd zużywa mniej paliwa przez co nie zaśmieca tak atmosfery)..
Robiąc trasę musimy pamiętać także, żeby nie przekraczać prędkości.. Na świecie mamy fotoradary, stojące policję po boku, która za przekroczoną prędkość nałoży nam mandat.. Także za przejazd na czerwonym świetle otrzymujemy mandat.. Mandaty możemy wyłączyć w ustawieniach gry i jak wyłączymy to możemy przejeżdżać normalnie przez czerwone a mandatu nie dostaniemy..

Jadąc z jakimś większym ładunkiem musimy uważać na zakrętach, ponieważ możemy wypaść z trasy, a nasza ciężarówka jak i naczepa mogą się uszkodzić, przez co musimy jechać do mechanika, a jeśli nie mamy jak za bardzo jechać do mechanika to jak dojedziemy do celu otrzymamy mniej doświadczenia oraz wynagrodzenia za przebytą trasę..

W ETS 2 możemy także grać w multiplayer.. Gra się niczym nie różni, tylko tym, że nie ma samo jeżdżących aut, tylko są inni gracze.. Niestety, jak to w każdym multiplayerze zdarzają się trolle.. Na nich trzeba najbardziej uważać ponieważ uderzą Ci w ciężarówkę, wylogują się szybko z gry a my? Zostajemy sami z rozwaloną ciężarówką.. W ustawieniach możemy ustawić sobie przycisk "szybkiego zapisywania gry", jeśli widzimy właśnie jeżdżącego trolla to najlepiej nacisnąć ten przycisk, gra nam się zapisze, a jak ten ktoś uderzy w nas, to my z powrotem wczytamy się do gry nie mając uszkodzonej ciężarówki.

Moja ocena:
Jeśli zawsze chciałeś pojeździć sobie ciężarówką, to gra jest dla Ciebie. Czeka niesamowita przygoda na trybie jednoosobowym jak i na wieloosobowym.
Ogromna mapa, długie trasy, pięknie wnętrze kabiny to coś co może się Tobie spodobać.

Plusy:
- przepiękna grafika na wysokich ustawieniach
- zabijająca świetnie czas (trasy mogą zabrać nawet do 2h realnego czasu)
- opcje modyfikowania naszej ciężarówki
- pełno DLC
Minusy:
- bardzo wymagająca
- trolle na multiplayer
- bug z szybkim zleceniem na multiplayerze

Moja ocena: 8/10
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez OSKKKKAAAARRRRR

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Najlepsze internetowe ubieranki

Recenzja TheMaślak
2

Dying Light - krótka recenzja

Recenzja wzarek
3

Terraria - Biomy i ich tajemnice

Poradnik TheMaślak
4

ETS2 Recenzja modyfikacji ,,Poland Rebuilding''

Recenzja Piotrek_WAR
5

CSGO Prime (B2P) Sekrety i ciekawostki, ukryte znaki i inne w skinach! [2#]

Poradnik JestemKacper
6

Margonem 3 najlepsze gry według Diaza!

Recenzja Felipe Diaz
7

MovieStarPlanet MSP MSP- Fame i StarCoins

Poradnik Renacia
8

Big Farm Big Farm - mieszane wrażenia

Recenzja KIAM
9

Shakes & Fidget SF GAME - PODSTAWY, PORADY JAK ZACZĄĆ

Poradnik kondziu1212
10

League of Legends League of Legends - Opening 30 Skrzynek

Video ★✘нαcкεd✘★™
Discord