Jak to działa
2.0 4 1922 0
07.08.2018

Five Nights at Freddy`s-gra która w kilka dni podbiła świat

Pierwszą część Five Nights at Freddy`s stworzył i wydał Scott Cawthon 8 sierpnia 2014. Przez pięć podstawowych nocy sterujemy stróżem nocnym, Sprawdzamy kamery, dzwi i zamykamy jeśli zobaczymy któregoś z czterech animatroników: Freddy, Chica,Bonnie i Foxy. Po nocy 5 dostajemy 1 gwiazdkę. W nocy 6 pojawia się kolejny animatronik: Golden Freddy który jest halucynacją. W przeciwieństwie do innych przyjdzie nawet kiedy mamy zamknięte drzwi. Kiedy dostaniemy jumpscare pojawia się na ekranie cała jego twarz ze spowolnionym dźwiękiem jumpscarów pozostałych animatronsów. Cała gra ma w sobie wiele ciekawostek i tajemnic. Wielu youtuberów bardziej zagłębiło się w całą historię tworząc to coraz nowsze teorie, robiąc ciekawostki, prześcigając się kto pierwszy wygra tryb 20/20/20/20. Kiedy przechodzimy w następną dostajemy wiadomości od tajemniczej osoby. Fani nazwali go Purple Guy.
Scott Cawthon tworząc grę i nie spodziewając się tak wielkiej popularności swojej gry pozostawił ukrytą fabułę. Otóż gra opowiada o zaginionych piątce dzieci których ostatecznie nie znaleziono ponieważ zostały zamordowane przez Purple Guy. Z każdą nową odsłoną gry dowiadywaliśmy się coraz to nowszych informacji.

Ciekawostki:
-w grze możliwe są do zdobycia 3 gwiazdki: za przejście 5 nocy, 6 oraz trybu 20/20/20/20
-o obecności Golden Freddyiego możemy się dowiedzieć patrząc się na kamerę 2A kiedy na plakacie pojawi się jego twarz
-w grze możemy odblokować pluszaki animatroników
-kiedy foxy dobija się do drzwi zabiera nam 7% energii
-freddy w nocy 7 jest najaktywniejszym animatronikiem tak bardzo że za każdym razem kiedy podnosimy kamerę musimy zamykać drzwi do biura
-w grze sterujemy Mikie`m Schmidtem
-gra była tworzona w silniku Clickteam
-pierwszą osobą która przeszła tryb 20/20/20/20
-kiedy Golden Freddy siedzi w naszym biurze widać u niego źrenice jednak kiedy dostajemy
-plakat na kamerze 2A może mieć trzy wersje:zwykłego Freddyiego, Freddyiego który urywa sobie głowę, jak i Golden Freddyiego
-animatroniki próbują nas złapać żeby potem włożyć nas do kostiumu Freddyiego
-podnosząc kamerę jumpscare Bonniego i Chica możemy kontynuować w nieskończoność
-co jakiś czas grając pojawia nam się 'IT`S ME"

Dla mnie FNaF jest świetną grą dla fanów horrorów. Gra naprawdę zasłużyła na taką sławę. Chociaż fani mówili że gra skończy się na trzeciej części to Scott zaskoczył wszystkich robiąc kolejne części. Ode mnie gra dostaje 10/10 pomimo swojej ceny która jest dość duża.

Dzięki za czytanie artykułu (;
2.0 (głosów: 4)
Art napisany przez Greyberry

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Shakes & Fidget SF GAME - PODSTAWY, PORADY JAK ZACZĄĆ

Poradnik kondziu1212
2

Łowcy Zombi Łowcy Zombi” – Strzelanka kooperacyjna w postapokaliptycznym świecie

Recenzja Negros
3

Brawl Stars Bitwa w kieszeni – recenzja Brawl Stars i analiza systemu postaci

Recenzja kpi06m
4

Star Stable Baba z wozu, koniom lżej

Recenzja Nyktofilia
5

DOTA 2 Recenzja postaci Lycan z gry Dota 2

Recenzja Zarabianiewinternecie
6

Recenzja #09 - Watch Dogs

Recenzja dredid12
7

Roblox Roblox - Kreator gier dla wszystkich

Recenzja kret9955
8

O moich przygodach z grami :), czyli ogólnie

Tutorial Seb0L03
9

Momio Momio to spoko gierka

Recenzja ollievier
10

DOTA 2 Recenzja postaci Grimstroke z gry Dota 2

Recenzja Zarabianiewinternecie
Chat