Jak to działa
Przejdź do gry Football Team
Football Team
1.0 1 772 0
25.11.2020

Football Team - z perspektywy roku gry

Chciałbyś poruszać się na boisku jak Messi czy Ronaldo? Zostać legendą footballu jak Pele czy Maradona? Zagrać na największych stadionach przy zapełnionych trybunach i milionami osób przed telewizorami?


No dobra, w tym niestety nie jestem w stanie Ci pomóc. Mogę jednak polecić Ci grę przeglądarkową, w której będziesz mógł walczyć o zdobycie wirtualnej sławy i zostanie najlepszym piłkarzem na serwerze. Strona, którą pragnę dzisiaj omówić to FootballTeam.com.


Pierwsza wersja tego symulatora piłki nożnej zawitała na rynku już w 2009 roku i osobiście grałem na tej stronie w tamtym okresie, dlatego mogę z dużo szerszą perspektywą spojrzeć na postęp jaki uczyniła administracja w rozwoju strony. Pierwsze co z całą pewnością rzuciło mi się w oczy po ponad 4-letniej absencji od gry, był całkowicie odświeżony interfejs. Gdy zalogowałem się na stronie, musiałem spytać kolegi, który zaprosił mnie do gry, czy to wciąż to samo FootballTeam, które porzuciłem tak dawno temu.


Co jednak sprawia, że ten symulator piłki nożnej tak bardzo mnie do siebie przyciąga i co sprawia, że odrzuca? Przekonajcie się w dalszej części artykułu.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się nam w oczy po rejestracji konta, jest możliwość wyboru pozycji. To, co bardzo mi się w tym podoba, jest fakt, że mamy bardzo szeroki wybór. Nie jest to zaledwie: bramkarz, obrońca, pomocnik, napastnik; ale także podział na prawą i lewą stronę, defensywnego i ofensywnego pomocnika itd. W tym wszystkim jest jednak jeden problem. Niezależnie jaką pozycję sobie wybierzesz (oprócz bramkarza), nie będzie to miało większego znaczenia. Nie ma żadnych dodatkowych profitów na swojej pozycji, a wszystko będzie zależało tylko i wyłącznie od naszych wytrenowanych umiejętnościach.No właśnie, skoro jesteśmy już przy zdolnościach, omówmy po krótce system treningu. Co do tego aspektu, nie mam do twórców, absolutnie żadnego zarzutu. System szkolenia swojego zawodnika jest naprawdę dobrze rozbudowany i przejrzysty. Poza treningiem podstawowym, który jest po prostu klikaniem, którą umiejętność chcemy wytrenować (1 kliknięcie = 1 punkt energii zużyty do 300 treningów) mamy do dyspozycji także centrum szkoleniowe, które daje możliwość hurtowej nauki jednej umiejętności, raz na dzień (na dzień dzisiejszy maksymalnie można wykorzystać 500 punktów energii), a także w przypadku przynależności do klubu - trening klubowy.Co się w takim razie tyczy klubu, widać że z aktualizacjami cały czas administracja stara się poszerzyć różne możliwości i z tego co czytałem w aktualnościach, system zarządzania klubem ma zostać jeszcze bardziej usprawniony. Na ten moment właściciel klubu nie ma aż tak wielu opcji jak w dużych produkcjach pokroju Football Managera, ale wiadomo, że jest to tylko gra przeglądarkowa, więc nawet nie przyszło mi do głowy, żeby tyle wymagać. Ze swojej strony jako właściciel klubu na serwerze, czekam z wypiekami na twarzy na dalsze ruchu twórców w tej sprawie.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Jeszcze bardziej rozwijając wątek klubu, chciałbym się teraz skupić na rozgrywkach. W FootballTeam mamy cztery różne ligi (polska, włoska, hiszpańska i angielska), składającej się z 5 klas rozgrywkowych z podziałem na kilka grup. Wszystko byłoby z tym w porządku, gdyby nie fakt mieszania lig i grup, co kilka sezonów. W związku z tym nie da się ułożyć długoterminowego ligowego planu i niestety sam się na tym wyłożyłem w bieżącym sezonie.


Co jeszcze tyczy się rozgrywek, to kompletnie dla mnie nie zrozumiały system spotkań. Pomimo, że w FAQ wszystko jest opisane, odnoszę wrażenie, że ten system nie działa tak jak powinien. Wiele razy miałem po prostu dość tej strony, gdy mój zespół wysoko przegrywał z rywalem o dwie klasy słabszym, tylko po to, żeby w następnej kolejce wygrać 5-0 z aktualnym liderem tabeli.


Ale może dość już narzekania, bo jednak dziwnie się czuję, wyrażając jakieś negatywne emocje w kierunku gry, na którą wchodzę codziennie od ponad roku (6.11.2019). Ze swojej strony mogę absolutnie i z pełną świadomością polecić FootballTeam każdemu fanowi piłki nożnej. Widać po czacie, że serwer nadal żyje i ma się świetnie, a administracja cały czas chce ulepszać swoje dzieło. Jeśli więc chcecie powalczyć o miano najlepszej osoby na serwerze, zarejestrujcie się poprzez bananki lub pod linkiem poniżej:


https://www.bananki.pl/gry/football-team-354/

https://footballteamgame.com/pl?ref_id=187735


Gwarantuje, że nie pożałujecie!

1.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Baldur

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Margonem Moja ocena Margonem!

Tutorial Eton
2

Czy to faktycznie takie proste. Boty do Wolni Farmerzy.

Poradnik Cesere
3

RETRO: Castlevania: Symphony of The Night (1997)

Recenzja LiquidSnake
4

Roblox ROBLOX Recenzja Epic Minigames , Zombie Rush , Silent Assassin

Recenzja Dziadek_Wiesia
5

Roblox Roblox - Event Imagination

Poradnik Fragorski
6

Team Fortress 2 Jak zrobić profit w Tf2 i nie tylko

Tutorial Grisho
7

Ile gry pokazuje grafika?

Poradnik LiquidSnake
8

World of Tanks World of Tanks - Czyli gra, dzięki której poczujesz się jak w prawdziwej bitwie pancernej!

Recenzja pashtet
9

Warface ogólny poradnik dla początkujących

Poradnik SzymeqX
10

Minecraft Jak zrobić własny serwer? Najważniejsze pluginy!

Poradnik OSKKKKAAAARRRRR
Chat