Jak to działa
Przejdź do gry Forge of Empires
Forge of Empires
5.0 1 5960 0
08.09.2019

Wszystko co najważniejsze o Forge Of Empires

FoE - gra przegladarkowa jak i mobilna. Gra, która w sobie jest tak na prawdę klikanką. Najważniejszym aspektem Forge Of Empires jest to, że gra NIE JEST PAY 2 WIN! W FoE widzimy nasze miasto z góry. Gra należy wg. mnie do gier strategicznych, jest grą dla osób z bardzo dużą cierpliwością, ponieważ FoE nie da się przejść. Można w nią grać w nieskończoność aż do znudzenia. Zaczynamy grę od epoki kamienia a kończymy na epoce kosmicznej: Ceres.(Pamietajmy, że coraz więcej epok jest dodawanych. Jak zaczynałem gre rok temu nie było epok kosmicznych Mars oraz Ceres!). Na samym początku gry musimy tworzyć zaopatrzenie oraz monety. Monety zdobywamy z domków (później z pereł architektury) a zaopatrzenie z budynków produkcyjnych (tak samo jak z monetami, zaopatrzenie w późniejszej fazie gry zdobywamy z pereł architektury). Punkty rozwoju także są ważną rzecza w Foe, ponieważ dzięki Punktom Rozwoju możemy rozwijać nasze technologie/badania i dzięki nim możemy przechodzić do kolejnych Epok. Taka mała wskazówka, nigdy nie rozwijajmy naszych technologii przez cały czas tylko starajmy się zatrzymać np. w Epoce Żelaza i porozwijać najważniejsze perły początkowe tj. Posąg Zeusa - daje nam % do ataku i obrony, Świątynie Reliktów - Daje nam relikty, które zdobywamy podczas wypraw. (Są to bardzo dobre udogodnienia w grze, wyróżniamy 3 rodzaje reliktów: Pospolity (srebrny, występuje bardzo często po ukończonej jednym wątku wyprawy), Niepospolity (złoty, występuje rzadziej niż Pospolity, za to może nam wylosować nawet 100 Punktów Rozwoju!), Rzadki (Jadeitowy, bardzo ale to bardzo rzadki relikt. możemy z niego trafić Tarasy Rolne, które są w FoE bardzo ważnym "budynkiem". Jeden taki taras daje nam 5 PR na 24h. Nie przejmujcie się jeśli bardzo rzadko znajdujecie Jadeit. Gram od roku w FoE i miałem go może z 3 razy na 4 poziomie świątyni reliktów).

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Kolejną ważną perłą architektury jest Latarnia z Faros. Perła zwiększa nam % otrzymywanych przez nas młotków (tj. zaopatrzenia). Do tego daje nam towary z epoki, w której się aktualnie znajdujemy.

Katedra Akwizgrańska - daje nam te same bonusy co Posąg Zeusa, z tym że daje nam także cenne monety, które na samym początku gry są bardzo przydatne :)


Najważniejszą w grze perłą jest Arka. Daje ona nam zwrot jak i premie do otrzymywanych nagród z pereł. Jest to dosyć cenna perła, dlatego koszt PR na surowce może wynosić nawet 500PR! Sam pamiętam z autopsji, jak przez ponad tydzień kupowałem te surowce, ponieważ nie miałem tak dużej ilości PR ze zbiorów.


Wyprawy: są one podzielone na 4 etapy. I TURA, II TURA, III TURA, IV TURA. Z każdym kolejnym etapem przeciwnicy są coraz ciężsi do pokonania aczkolwiek nagrody są także coraz lepsze. Pod koniec III etapu na ostatniej walce możemy otrzymać tarasy rolne jak i 100 diamentów (Przypominam, że diamenty to rzecz, którą można zdobyć tylko kupując za prawdziwe PLN). IV Etap już na prawdę jest bardzo ciężki. Wrogowie posiadają aż do 16 bohaterów, gdzie my możemy użyć tylko ośmiu. Przypominam, że jeśli mamy katedre + posąg zeusa to mamy % do ataku. Dlatego są to ważne perły na start ;). W IV etapie wrogowie także posiadają duży % do ataku jak i obrony. Może on wynosić nawet do 50%, lecz nagrody także są bardzo ciekawe bo są to tarasy rolne, fontanny młodości, diamenty oraz dużo innych, ważnych budynków.

W FoE możemy grać na kilku światach. Aktualnie gram na świecie F (Fel Dranghyr) oraz H (Houndsmoor). Na świecie F znajduję się w Rozkwicie Średniowiecza i posiadam takie perły które widzimy na zdjęciu powyżej a na świecie H jestem na epoce żelaza i jest to świat typowo pod diamenty. Posiadam tam Zeusa, katedre na 10 poziom i robię tylko i wyłącznie wyprawy w celu zdobycia diamentów :) (WAZNE: diamenty są na wszystkie światy, nie tylko na jeden. Jeśli zdobędziemy na innym świecie niż głowny diamenty to one przechodzą i tak na ten główny. Nie jest tak natomiast z monetami, perłami, zaopatrzeniem itp!)Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Ważną rzeczą w FoE jest także odblokowywanie map kontynentu. Dzięki odblokowywanym kontynentom zyskujemy po przejęciu prowincji bonus do towarów które wytwarzamy z budynkach towarowych. Pamiętajmy, aby nie stawiać budynku, który wytwarza Marmur, jeśli nie posiadamy bonusu do niego. Stawiajmy tylko takie budynki towarowe, które ODBLOKOWALIŚMY na mapie kontynentu! Kolejną ważną rzeczą jest dołączenie do aktywnej gildii. Gildie takie oferują bonus do szybkości zrekrutowania armii. Dostajemy także dodatkowe Punkty Rozwoju z Ratusza, wątki z łancuszkami pereł np 5 PR za 5 PR itd. Oferują pomoc w handlu/rozmienianiu surowców bez żadnych prowizji w postaci Punktów Rozwoju. Okej, pewnie spytacie co dalej? Dalej po prostu rozwijamy perły do 10 poziomu, przechodzimy wyprawy z których zyskujemy rzeczy jak diamenty (je można kupić jak i zdobyć podczas wypraw). Jeśli czujemy się już na siłach aby przejść do następnej epoki to po prostu to robimy. Ja zawsze stwierdzałem to po tym, że jak przechodziłem IV Etapy wypraw bez problemu to wtedy przechodziłem do kolejnej Epoki. I znów w kolejnej epoce to samo, czyli rozwijanie kolejnych pereł, zdobywanie surowców, atakowanie sąsiadów i plądrowanie ich, przechodzenie map kontynentów.

Krótkie podsumowanie:

- Nie rozwijajmy jak najszybciej drzewka technologii, ponieważ będzie nam bardzo ciężko z lepszymi sąsiadami, którzy nas będą atakować i plądrować!

- Pierwszą i ważną rzeczą jest postawienie posągu zeusa, katedry akwizgrańskiej, światyni reliktów!

- Dołącz do gildii, która oferuje bardzo dużo 'ułatwień, które opisałem powyżej!

- Nigdy nie stawiaj budynków towarowych, których towarów NIE ODBLOKOWAŁEŚ na mapie kontynentu!

- Przechodź do kolejnej epoki gdy czujesz się na siłach podczas wypraw. (Mam na mysli przechodzenie je bez problemu)

- Z czasem stawiaj kolejne perły. Pozbądź się domków i postaw Wieżę Innowacji - daje Ci ona mieszkańców w jednym wielkim budynku.

- Nie kupuj diamentów, zdobędziesz je przechodząc wyprawy :) Mam ich aktualnie 3000 oraz wszystkie tereny odblokowane za diamenty :)

- Staraj się zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, nie stawiaj nie potrzebnych drzew, wszelakich dekoracji. W FoE każda kratka miejsca się liczy!

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez OSKKKKAAAARRRRR

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

MovieStarPlanet MSP To jest NAJLEPSZA GRA

Video bananeczka2000
2

Bananki najlepsza strona

Video Bananusiek050609
3

#6 Ultimate Custom Night - Poradnik

Poradnik TheMaślak
4

Ciekawostki na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - [1#]

Poradnik JestemKacper
5

Gears 5 - Moja Recenzja

Recenzja Kacper12361838
6

League of Legends Sona - Wirtuozka Strun

Poradnik Alisiowa
7

Sweet Amoris - Słodki Flirt Recenzja gry ,,Słodki Flirt''

Recenzja LoveBanankiPL
8

World of Tanks Kolejne newsy z bieżącego tygodnia (3) - WOT.

Poradnik JestemKacper
9

Jakie połączenia są dobre w "the binding of isaac" ?

Poradnik xrey69
10

Ale ten czas szybko leci - Recenzja gry Wiedźmin 1

Recenzja LeonardoPL
Chat