Jak to działa
5.0 1 2102 0
11.03.2019

Gry typu poszukiwacz złota.

Witajcie przyjaciele to niestety znowu ja i w dzisiejszym artykule zdecydowałem się opowiedzieć trochę o jednym z moich ulubionych typów gier z dzieciństwa (zaraz po grach Lego) czyli o poszukiwaczach złota. Gdy dzisiaj przeglądałem na bananapedii artykuły master zauważyłem tą ciekawą pozycję i od razu przypomniałem sobie czasy gdy jako mały chłopiec potrafiłem spędzić wieeele czasu na wydobywaniu coraz większych grudek złota jako siwy dziadzio, któremu zachciało się wzbogacić. Największą moją obawą było to, że muszę napisać o tych grach artykuł na 3000 znaków a tak naprawdę są one krótkie i proste jak drut jednak czego się nie robi dla pięciuset bananków. W tym artykule spróbuje opowiedzieć wam na czym polegają te gry, przedstawię najpopularniejszych przedstawicieli tego typu, oraz strony na jakich można znaleźć najwięcej takich gier jednak tak naprawdę wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło "gry poszukiwacz złota" lub "gold miner" i bez problemu znajdziemy je wszystkie.

ROZGRYWKA

Tak jak już wcześniej wspomniałem w grze wcielamy się w siwego staruszka wydobywającego z ziemi grudki złota tak jak to można zobaczyć na obrazku powyżej. Na początku każdego poziomy wyświetla nam się kwota jaką musimy zebrać aby przejść dalej, oczywiście z poziomu na poziom ona rośnie. Poziomy wyglądają tak, że na górze mamy dziadka z kiwającym się na boki hakiem przy pomocy, którego wydobywamy złoto a niżej widzimy wszystkie elementy jakie możemy zebrać są to: większe lub mniejsze grudki złota, cięższe lub lżejsze kamienie, worki z nie zawsze korzystną niespodzianką, biegające na wszystkie strony chomiki i zawsze pożądane diamenty. Każdy poziom składa się z kilku takich map a na ukończenie każdej mapy mamy około 60 sekund. Jeżeli uda nam się zebrać wymaganą ilość pieniędzy możemy ich część roztrwonić w sklepie na różne ulepszenia. Ale jeżeli tego nie zrobimy to sklepikarz będzie smutny i wąsy uroczo mu się zakręcą a zebrane pieniądze przechodzą nam na kolejny poziom.

GRY

Gold miner - tytuł oznacza dosłownie poszukiwacz złota i jest to pierwsza część serii o tym samym tytule oraz chyba najbardziej podstawowa z gier o kopaniu złota.

Gold miner 3 - Jest to kontynuacja serii gold miner tym razem główny bohater wyjeżdża w podróż po Vegas. Gra różni się od poprzedników klimatem, kilkoma nowymi mechanikami np. możliwość przemieszczania wózka oraz trochę odświeżoną grafiką.

Gold miner 4 - W tej grze zamiast grać słynnym dziadziusiem możemy sobie wybrać postać z pośród 4 ciekawych osobowości. To jednak nie koniec różnic ponieważ zamiast grudek złota wykopujemy tu pieniądze z jaskini i zmienia się wygląd sklepu. Cel jednak wciąż ten sam czyli zarobić jak najwięcej.

Goldminer Two Players - to dokładnie to samo co pierwsza część Gold miner z tą różnicą że jak sama nazwa wskazuje ta część przeznaczona jest dla dwóch graczy co moim zdaniem sprawia, że można nazwać ją ciekawszą od konkurencji.

Valentiner - Gdy już uznacie, że ten poczciwy dziadek wam się znudził i macie nadmiar złota to możecie wcielić się w kupidyna i podbijać serca ludzi poprzez łapanie przy pomocy strzał Amora serduszek latających wśród chmurek.

Squid Fishing - A jeżeli nawet miłość nie sprawia wam radości to zawsze pozostaje dryfujący na krze lodowej niedźwiedź łowiący ryby.

Fairy Fishing - To kolejna gra wzorowana na poszukiwaczach złota ale tutaj mamy krasnoludki próbujące złapać jak najwięcej latających dookoła wróżek. Mimo ciekawego pomysłu gra jest dość biedna: nie ma tutaj sklepu, składa się z piętnastu niczym nie różniących się poziomów co sprawia, że szybko się nudzi.

Strony z takimi grami

Najwięcej poszukiwaczy złota znajdziemy na: Grajteraz, Gierki Online, FunnyGames
I to by na tyle było mam nadzieje, że wy też macie wspaniałe wspomnienia z tymi grami z czasów dzieciństwa gdy "cuda jeszcze się zdarzały", świat był bardziej kolorowy a my nie byliśmy tak wybredni jeżeli chodzi o gry.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Porarzo

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

MovieStarPlanet MSP Oszuści na MovieStarPlanet

Poradnik Candy1979
2

Animal Jam Animal Jam - recenzja gry/projektu !

Recenzja Malfour
3

Margonem Jak zabezpieczyć konto w Margonem.

Poradnik Piotrek13299
4

Enigmatis 2 The Mists of Ravenwood dobra gra HOPA?

Recenzja _SkyLone
5

S.K.I.L.L. - Special Force 2 S.K.I.L.L Czy warto w to grać?

Recenzja Cajrek
6

Star Stable Porady dla początkujących graczy

Poradnik rzulty
7

Panie i panowie, oto lordowie. Recenzja scenariusza Uchodźcy do Frostpunk

Recenzja Tybero
8

Grand Theft Auto V (B2P) JAK SZYBKO ZAROBIĆ PIENIĄDZE W GTA ONLINE!?

Poradnik ★✘нαcкεd✘★™
9

Wartune Jak szybko zdobyć duży poziom?

Poradnik ketty
10

Dragon Age II - największy crap uniwersum?

Recenzja toya_xd
Chat