Jak to działa
Przejdź do gry Margonem
Margonem
5.0 6 2468 0
28.07.2017

Margonem - czyli jak właściwie zarobić złoto?

Witam na początku tego poradnika! Z góry chciałbym powiedzieć, że nie jestem jakimś bogiem z 300+ lvl, porady kieruję w większości do nowych graczy oraz do tych, którzy jeszcze ich nie poznali.

Na początek - co to jest właściwie za gra? Margonem to gra w grafice podobna do znanej większości graczom Tibii, ale o całkowicie innych założeniach! Gra odbywa się na zasadzie turowych potyczek w których mamy do wybory akcje takie jak krok do przodu, normalny atak oraz wiele różnorodnych umiejętności które odblokowywujemy wraz z czasem. Gra posiada system tzw. elit, elit II oraz tytanów, o których opowiem w późniejszym czasie. Rozgrywka która z początku wydaje się zbyt łatwa i monotonna z czasem nabiera trudności i wielu dodatkowych atrakcji, możliwości poznania znajomości czy dołączenia do klanu.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Przejdźmy najpierw do najbardziej przydatnych linków w samej grze:

http://www.naszemargo.pl/herosi.php - spis herosów, miejsc ich pojawienia się oraz lootów.

http://www.naszemargo.pl/elity.php - spis elit, ich miejsca pojawiania się oraz lootów.

http://www.naszemargo.pl/elity2.php - spis elit II, ich miejsca pojawiania się oraz lootów.

http://www.naszemargo.pl/tytani.php - spis tytanów, ich miejsca i czas pojawiania się oraz lootów.

http://www.naszemargo.pl/questy.php - spis większości questów występujących w grze.

Dobrze, jeżeli już to zaliczyliśmy to możemy przechodzić do samej gry, na samym początku zbieramy ekwipunek ze skrzynki, zabijamy najsłabsze potworki i wykonujemy questy we wiosce startowej, około levela 8 możemy ją opuścić, przed tym należy wykupić najlepsze eq od npc i ja polecam was dokupić od lekarki kilka potek. Następnie idziemy do starych ruin gdzie expimy na wilkach, po dobiciu ok. 12 lvl'a schodzimy do zamku i wybijamy potworki pokroju ghul i nietoperki, zjawy. Z czasem zabijamy też nieumarłych.

Z levelem około 20 powinniśmy dać już sobie radę ze znajdującą się tam elitą - Astratusem. Czemu jest on warty uwagi? Można zdobyć z niego unikaty warte najczęściej 200k, zależnie od świata. Na owym przedziale jeżeli chcemy pozbierać pieniądze na eq to należy podropić unikaty z elit pokroju: Astratus http://www.naszemargo.pl/mob.php?id=139 , mrówcza królowa http://www.naszemargo.pl/mob.php?id=417 , Kotołak Tropiciel (stoi na nim wiele osób więc mało polecany, lecz leci z niego heroik) http://www.naszemargo.pl/mob.php?id=140 , Paladyński Apostata http://www.naszemargo.pl/mob.php?id=141.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Dobrze, kolejnym sposobem na zarobek na start jest kupowanie dużej ilości zwojów za np. 300k kiedy widzicie, że taki jeden na aukcji stoi po np. 90k. W takim przypadku szybko przeliczacie czy wam się to opłaca, kupujecie, dzielicie na części po 1 i sprzedajecie po cenie jakiej chodzi na aukcji - w taki sposób macie już łatwy zarobek. Kolejnym sposobem, dla posiadaczy smoczych łusek jest częste przeglądanie aukcji i kupowanie drogich her za odwiązanie, ew. odwiązanie z minimalną dopłatą w złocie, po zakupie takiego hera wystawiacie go na aukcje po normalnej cenie w złocie. Kolejnym sposobem dla bardziej zaawansowanych jest zrobienie tzw. kantoru i przelewanie pieniędzy z jednego świata na inny z odpowiednim procentem dla siebie.

Kolejnym sposobem jest robienie questów, ale dających sporo złota jest dość mało więc tutaj nie będę się więcej rozpisywać.

Podsumowując, nie ma jednego najlepszego sposobu na zarabianie złota, do tego potrzeba wiele czasu i szczęścia - niektórym spadnie lega z pierwszej eII którą zabiją i są ustawieni na resztę gry, a niektórym nie spadnie do 1k bić. Polecam wam założyć kilka postaci - jedną expisz jak najdalej a pozostałymi rozstawiasz się po elitach, eII. Tak po za tym polecam wam znaleźć klan na eII które są na czerwonych mapach (np. gobbos) i masz wtedy pewność, póki stoisz z klanem, że zawsze będziesz bić daną eII, niestety wtedy możesz nie zawsze złapać dany item.
5.0 (głosów: 6)
Art napisany przez Fragorski

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

War Thunder War Thunder - Wojenny grom

Recenzja FilipAl
2

Najlepsze internetowe ubieranki

Recenzja TheMaślak
3

Minecraft - recenja Marcina

Recenzja Zuwix
4

Throne: Kingdom at War Średniowieczna Dominacja

Recenzja szeremere
5

Enemy Front - Gra o powstaniu warszawskim z dużym, niestety dość zmarnowanym potencjałem

Recenzja Wiktor0204
6

Gry na komputer - jak stały się tak popularne?

Recenzja GamerBlood
7

CSGO Prime (B2P) Skiny do granatów i całkowicie nowe rangi

Poradnik TalvinPL
8

League of Legends League of Legends - jak stać się pro?

Poradnik Davey
9

Nightmares from the Deep 3 : Davy Jones hit, mit czy kit?

Recenzja _SkyLone
10

Forge of Empires Poradnik jak zacząć gre w Forge of Empires

Poradnik StorkTort
Chat