Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 11876 0
05.10.2017

Jak hodować zwierzęta i romnażać je.

Dla każdego gracza, który wybudował już swój wymarzony dom, przychodzi moment, w którym zachodzi potrzeba założenia hodowli zwierząt. Hodowla taka dostarcza nam ciągły przychód mięsa, skór, wełny, jajek. Zacznijmy od krów, krowy są potrzebne nam do pozyskiwania: mięsa, mleka oraz skór, co czyni dość potrzebnymi zwierzętami, zwłaszcza w początkowej fazie gry (możliwość wykonania uzbrojenia ze skóry). Zwierzęta te reagują na zboże, najlepiej przed sprowadzeniem ich do osady, wybudować zagrodę, w której nasze krówki zostaną zamknięte. Następnie udajemy się na poszukiwania, jeśli uda nam się znaleźć krówki, bierzemy do ręki zboże, przez co skupiamy na nas ich uwagę, i prowadzimy do zagrody. Zamknięte tam krowy możemy rozmnażać poprzez naciskanie zbożem (prawym przyciskiem myszy), na dwóch osobnikach, w rezultacie po chwili otrzymujemy małą krówkę, wiadomo im więcej ich mamy, szybciej jesteśmy w stanie rozwinąć hodowle.
Następnym zwierzęciem są kury. Gdy uda nam się odnaleźć kurki, nie zabijamy, ich tylko staramy się poszukać w ich okolicy jajek, potrzebne nam będą do wyklucia małych osobników. Jeśli zbierzemy kilka jajek, możemy spróbować zaciągnąć kury do zagrody za pomocą nasion, jeśli to nie zadziała, w naszej zagrodzie rzucamy jajkami o podłogę, mamy wtedy szansę na wyklucie kurczaka, jeśli uda nam się zdobyć dwa osobniki, możemy już spokojnie rozwijać naszą hodowlę poprzez karmienie naszych kur nasionami. Kurczaki dostarczają nam stały przychód: jajek, mięsa, piór, (pióra- potrzebne do robienia strzał, jajka- do wykluwania się, lub robienia ciasta).
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Kolejnymi zwierzętami hodowlanymi są świnie. Aby zaprowadzić świnie do zagrody, będziemy potrzebować zboża, a w nowszych wersjach marchewek, aby zwrócić ich uwagę. Świnki rozmnażamy tak samo, jak resztę zwierząt, tylko że za pomocą wyżej wspomnianych marchewek lub zboża. Jeśli ktoś ma problem za prowadzeniem zwierząt zawsze może skonstruować wędkę i "łowić" zwierzęta przyciągając je do siebie. Świnie dostarczają nam zapas mięsa, który możemy, a w zasadzie musimy upiec w piecu, aby uzupełniały nam większą ilość paska głodu (pieczenie mięsa dotyczy również krów, kur i owiec w nowszych wersjach, ponieważ w starszych z owiec zdobywamy jedynie wełnę), jako ciekawostkę mogę dodać, że po znalezieniu siodła, możemy jeździć na świni, a kierować nią za pomocą marchewki na kiju.
Następnie mamy owce, zwierzę hodowane tylko dla stałego dostępu do wełny, bądź w nowszych wersjach, również do zdobywania mięsa. Nasze owieczki możemy barwić, w celu pozyskania kolorowej wełny do budowania, lub ozdabiania mieszkania.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
A więc wspomnę, też o zwierzętach dostępnych o ile się nie mylę, od wersji 1.6 (i wzwyż), mianowicie o: królikach, koniach, mułach oraz lamach. A więc zacznijmy od królików, możemy rozmnażać je oraz sprowadzać za pomocą marchewek, zdobyć z nich możemy mięso, które możemy upiec i nic poza tym. Następnie mamy konie, są to zwierzęta, które jesteśmy w stanie oswoić oraz ujeżdżać, jeśli posiadamy siodło. Takiego konia możemy również uzbroić i przemieszczać się nim po świecie, nie ma sensu zabijać tych zwierząt, ponieważ możemy zdobyć z nich jedynie skóry, które mamy od krów.
Muły, są to zwierzątka, którym możemy założyć siodło oraz skrzynię, aby przewozić niezbędne nam w podróży przedmioty. Nie można ich rozmnażać. No i na końcu lamy, jedynym lootem z nich są skóry, możemy je oswoić podobnie jak konia (ujeżdżając ją do momentu, aż nas nie zrzuci), możemy prowadzić ją na smyczy, oraz nałożyć na nią skrzynie, oraz dywan. Oswojone lamy możemy rozmnażać jak konie za pomocą siana lub snopów siana.
Podsumowując, mam, nadzieję, że chociaż małe grono początkujących graczy po przeczytaniu tego artykułu będzie miało większą wiedzę na temat rozmnażania oraz zakładania hodowli.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Sittzer

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Grand Theft Auto V (B2P) Recenzja Gry Grand Theft Auto 5

Recenzja Bartu
2

CSGO Prime (B2P) CS:GO - Recenzja popularnej strzelanki

Recenzja mat2mar
3

DOTA 2 Wszystko zaczęło się od prostej mapki z Warcrafta III – teraz gatunek gier Dota to wielomilionowe rzesze graczy. Najnowsze dziecko Valve to strategia kompletna i znakomita, nie mam, co do tego żadnych

Recenzja knur26
4

MovieStarPlanet MSP Szybki sposób na fame!

Poradnik KiriKola200
5

MovieStarPlanet MSP TUTORIAL MSP- zarabianie starcoinsów, dostanie darmowego vipa i robienie Awards

Poradnik bibi.bananek
6

Zielone Imperium informacje o grze - Zielone imperium

Poradnik Duman1222
7

Warface Jak poradzić sobie w Warface?

Poradnik Killeq
8

Minecraft Moja opinia o grze Minecraft

Recenzja Baldi191
9

Apex Legends Apex Legends - Moja Opinia oraz recenzja

Recenzja Kejzer17
10

Enlisted - Nowa gra od Ganji

Recenzja TurboBagiety
Chat