Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 2 67 0
02.02.2021

Jak nauczyć się grać? Poradnik dla początkujących minecrafterów

Hej! To artykuł przeznaczony dla początkujących minecrafterów, ale nie tylko. Na początku najlepiej zrobić sobie domek, nie musi to być jakiś full wypas, ponieważ dopiero zaczynamy. Może to być nawet domek z ziemi, aby mieć po prostu schronienie w nocy. Jak już masz ten swój domek to idź pozbieraj drewno, ono zawsze się przyda. Jak już masz wystarczająco drewna, przerób je na deski. Jak nie wiesz jak coś zrobić to pogrzeb w ustawieniach i znajdź craftowanie w którym pokazujecie jak co masz robić. Przerobiłeś już drewno? Idź poszukaj owcy, jak ją zabijesz dostaniesz jedzenie i wełnę. Jak uzbierasz 3 wełny i masz 3 deski to idź skraftować łóżko, wtedy nie będziesz musiał przeczekiwać nocy, a położyć się do łóżka i ją przespać. Zrób sobie kilof. Na początku drewniany. Z tym kilofem idź poszukać kamienia i węgla. Kamień się przyda do zrobienia lepszych narzędzi oraz piecyka, a węgiel do pochodni oraz przypalania jedzenia, albo surowców. Pamiętaj drewnianym kilofem NIE KOP ŻELAZA, ZŁOTA I DIAMENTÓW!

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Zebrałeś kamień? Zrób sobie wspomniany wcześniej kilof i piecyk. Jak udało ci się zebrać węgiel (węgiel przed wykopaniem wygląda jak kamień z dużymi, czarnymi kropkami na sobie), to radzę włożyć go do piecyka, ponieważ potem będzie łatwiej. Najlepiej przypiecz sobie od razu jedzenie które otrzymałeś od owcy i weź je sobie do ekwipunku. Teraz idź poszukaj sobie więcej jedzenia. Jedzenie możemy zdobyć z następujących źródeł:

-Od zwierząt- po zabiciu zwierząt dostajesz mięsa które trzeba przypiec i jest gotowe do jedzenia

-Z farm- jedzenie można zdobyć poprzez farmy gdzie ono jest posadzone. Można pozbierać nasiona i stworzyć własną farmę, ale również można poszukać wioski willagerów gdzie są już posadzone sadzonki.

-Z skrzynek- można pozyskać je w skrzynkach które znajdują się między innymi w: cave'ach i w domkach w wiosce willagerów.

Jak już znalazłeś sobie chociaż trochę jedzenia to zrób sobie skrzynkę i powkładaj tam rzeczy których nie musisz nosić przy sobie.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Chyba już trochę wiecie jak zacząć minecrafta. Potem oczywiście zdobywamy żelazo złoto i diamenty, robimy sobie dom jaki chcemy i budujemy przeróżne budowle. Ta część będzie przeznaczona m.in na pomysły co można zbudować. Bardzo popularną ala budowlą, bo nie można tego nazwać do końca budowlą jest farma. Farma jest nam dosyć potrzebna, aby zbudować taką najbardziej podstawową farmę wystarczy zamknąć jakieś zwierzęta w obszarze otoczonym płotkami. Według mnie najlepsze zwierzęta do farmy to owce, ponieważ za pomocą nożyc możemy pobierać od nich wełnę. Farma może być również roślin. Wystarczy zrobić motykę i przygotować nią ziemię, a następnie sadzić nasiona. Nasiona możemy zdobyć albo od wilagerów albo łatwiejszym sposobem jest po prostu niszczenie trawy, a z niej co jakiś czas wypadają nasiona zboża. Następną rzeczą do zbudowania może być kopalna. kopalnia nie musi być nudna, ze zwykłymi schodami. Jak masz czas zrób ją tak, aby ci się podobała (pomysł na kopalnie zamieściłam na zdj 2).

Mam nadzieje, że mój artykuł był chociaż w 0,1% pomocny

Pozdrawiam i życzę miłego dnia <3

5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez ni.colaa

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

PUBG lite - recenzja darmowego PUBGa

Recenzja cerakpl
2

League of Legends Ashe - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
3

Grepolis Od armii czy rozwoju

Poradnik Tybero
4

Roblox Bloxburg - budowanie

Tutorial bananamother
5

Minecraft Ciekawostki, o których nie wiedziałeś o Minecraft! - [2#]

Poradnik JestemKacper
6

World of Tanks Sposoby zdobywania złota- World Of Tanks

Poradnik mati2819
7

Stronghold Kingdoms Do czego służy honor i jak go zdobyć.

Poradnik Banankowiec2453
8

MovieStarPlanet MSP To jest NAJLEPSZA GRA

Video bananeczka2000
9

Neverwinter Czy fani odsłon RPG mają czego szukać ?

Recenzja Gomoron
10

CSGO Prime (B2P) Tutorial dla początkujących

Poradnik marcin072
Chat