Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
1.0 1 1347 0
22.08.2018

Kwadratowy świat, czyli Minecraft

Na pewno większość kojarzy grę, o której będzie ten artykuł. Minecraft, czyli najprościej mówiąc gra, która została stworzona przez niejakiego Markusa Persson. Wszystko rozwija się pod okiem studia Mojang AB. Cały Minecraftowy świat składa się tylko z kwadratów! Możemy tutaj budować, co tylko nasza dusza zapragnie. Basen lawy, piętrowa willa lub piwnica? Ogranicza nas tylko wyobraźnia oraz brak czasu, aby nad tym wszystkim posiedzieć. Oczywiście mamy dwa dostępne tryby, więc możemy grać z innymi graczami online lub skupić się na samotnej rozgrywce. W grze możemy spotkać różne potwory oraz zwierzęta, które możemy zabić (niektóre zwierzaki można oswoić). Gra na survivalu jest o wiele trudniejsza, ponieważ możemy tutaj zginąć poprzez: utopienie się, upadek z dużej wysokości, zagłodzenie lub zabicie przez innego stwora (lub gracza). Na modzie creative nic nam nie grozi, gdyż jesteśmy nieśmiertelni. Jest również tryb Hardcore, który cóż...po prostu jest jednym koszmarem dla doświadczonych graczy.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Ale może zacznijmy od początku i poznajmy się z zasadami, które panują na modzie Creative, gdyż ostatnio tylko na takim gram.
Po uruchomieniu gry pojawia się okienko, gdzie możemy wybrać odpowiednią wersję Minecrafta. Następnie do wyboru jest gra z innymi osobami lub samemu. Kolejno trzeba stworzyć świat (wybieramy jeden z dwóch modów, ukształtowanie terenu oraz nazywamy swój świat). Trafiamy w randomowe miejsce na mapie i....możemy robić, co nam tylko się podoba. Mamy pełny dostęp do wszystkich surowców, które są nieskończone!
Na początku warto znaleźć ładne miejsce, gdzie będziemy mogli wybudować sobie domek, aby następnie go ładnie ,,umeblować''. Może być on z: kamienia, wełny, drewna lub nawet piasku. Do naszej dyspozycji jest również szkło, które możemy wstawić na miejscu okien. Oczywiście każdy dom potrzebuje drzwi, które również tutaj możemy znaleźć. Ale oprócz tych rzeczy są również:
-drzewa oraz kwiaty,
-skrzynki na nasze rzeczy,
-piecyki, drabiny i stoły do budowania materiałów,
-płotki oraz łóżka,
-obrazy, tabliczki do podpisywania czegoś, doniczki na kwiatki,
-tory, łódki, wagoniki,
-jajka ze zwierzętami lub potworami,
-jedzenie,
-kubły z wodą oraz lawą,
-miecze, siekierki, łopaty...
Oraz inne potrzebne rzeczy, które można jakoś wykorzystać. Warto pamiętać, że można tutaj budować, co się tylko zechce. Mój świat aktualnie składa się z: domu z tarasem na dachu, wejścia do piekła, hotelu z pokojami dla gości, ogrodu z kwiatami, zatoką dla łódek, oborą ze zwierzętami oraz pola.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Podsumowując. Na jednym świecie można stworzyć nawet ogromny zamek z fosą dookoła budowli. Możemy mieć tutaj wszystko, co znajduje się w naszych marzeniach. Gra zdaje się być nudna, bo przecież kwadraty nie mogą być ciekawe i interesujące...Z początku sama myślałam, że jedyne, co mogę zrobić to kwadratowy dom z dachem, ale z czasem zaczęłam coraz bardziej zagłębiać się w świat Minecrafta, aż dojrzałam potencjał tej gry. Teraz po męczącej pracy, lubię siąść do komputera i odciąć się od normalnego świata, aby przejść do kolorów i kwadratów.
Komu mogę polecić grę? Z czystym sumieniem każdemu, kto lubi spędzić trochę czasu nad budowaniem różnych rzeczy. Minecraft jest dobrym oraz prostym sposobem na zabicie nudy, ale również na rozwijanie wyobraźni. Przecież bez pracującej głowy nie można postawić wymyślnej budowli. Plusem gry jest to, że nie wzbudza agresji, bo nawet zabijanie potworów jest przestawione z sposób delikatny i prosty, więc dzieci również mogą siąść i pobudować sobie z klocków.
1.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Julcia1

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) dignitas - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
2

Shakes & Fidget Jak zacząć grę i być dobrym

Poradnik BoBeS
3

MovieStarPlanet MSP Moja opinia o Msp- co o nim uważam i jakie plusy i minusy w nim widzę

Recenzja *_Luna_*
4

3 najlepsze gry bijatyki

Poradnik Jakacz
5

CSGO Prime (B2P) Pick'em Challenge | O co chodzi, jak zdobyć trofeum?

Poradnik lynnSSky
6

MovieStarPlanet MSP TUTORIAL MSP- zarabianie starcoinsów, dostanie darmowego vipa i robienie Awards

Poradnik bibi.bananek
7

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
8

CSGO Prime (B2P) Największe błędy podczas wychylania w CSGO!

Poradnik JestemKacper
9

MovieStarPlanet MSP Jak szybko zarobić starcoins i fame na MSP.

Poradnik bananoowiec
10

Recenzja gry Dying Light 2.

Recenzja ThePaZzI
Chat