Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 3337 0
30.04.2018

Najlepsze modyfikacje do Minecraft'a [#5] (1.10.2)

Zawsze na początku tej serii pisałem "Przed rozpoczęciem chciałbym tylko dodać, że jest to mój przedostatni artykuł o modach, ponieważ kończą mi się pomysły i chęci. Może mod, który według was powinien tu być pojawi się w ostatnim artykule." Jednak wszystko co dobre szybko się kończy :P To już ostatni artykuł o najlepszych modach. Brak mi już weny i chęci. Może kiedyś zrobię wielki powrót.

W tym artykule opiszę moim zdaniem najlepsze modyfikację, których jeszcze nie opisałem w serii.

10. Biomes O' Plenty
Ulubiony mod wielu osób. Ja nigdy zanim jakoś strasznie nie przepadałem. Ale jakby nie patrzeć jest to mod dobry, więc warto go było tu umieścić, choćby na miejscu 10. Dodaje on do gry niezliczoną ilość nowych biomów. Ale ni tylko. dodaje również nowe rośliny, kwiaty, drzewa, bloki, moby, rudy i wiele, wiele więcej! Długo by wymieniać.

9. Pam's HarvestCraft
Z tą modyfikacją również nie jestem jakoś związany. Używałem jej tylko w modpackach. Dodaje ona wiele rzeczy: 60 nowych upraw, 6 krzewów ogrodowych, 36 drzew owocowych lub przedmiotowych, 19 nowych ryb, proste pszczelarstwo oraz ponad 1400 nowych przedmiotów i żywności. Taka era rolnictwa w Minecraft.

8. Botania (screen poniżej)
Tego moda mógłbym umieścić wyżej gdyby nie to, że samemu zbytnio się w niego nie zagłębiałem. Jest to mod poświęcony naturalnej magii (magiczne kwiaty, mana, itd.) Praktycznie wszystkie informacje są dostępne w książce odnośnie modyfikacji - Lexica Botania. Aby ją stworzyć musimy połączyć w craftingu książkę i dowolną sadzonkę.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
7. GraveStone Mod
Naprawdę świetna modyfikacja, jednak nie jest zbyt rozbudowana, dlatego postanowiłem umieścić ją na 7. miejscu. Bardzo pomaga jeżeli mamy tendencję do umierania. Po śmierci nasze itemy nie rozpadają się na wszystkie strony świata. W miejscu, w którym zginęliśmy tworzy się coś na wzór grobu. Po zniszczeniu go wypadną z niego wszystkie nasze przedmioty.

6. Chisel
Kolejny doskonały mod, lecz tylko estetyczny. Dzięki niemu możemy zmienić wzór prawie każdego bloku dostępnego w Minecraft'cie. Dzięki temu każda nasza budowla może być wyjątkowa i ładnie wyglądać, nawet jak zbudujemy ją z cobblestone'a lub innego, niezbyt ładnego bloku. Do zmiany wzoru służy specjalne dłuto (ang. chisel), który wcale nie jest drogie (jeden patyk i jedna sztabka żelaza lub jeden patyk i jeden diament).

5. Ender IO
Na miejscu 5. czysto techniczny mod. Dodaje on energię, kable, maszyny... Może zamiast wypisywać napiszę to co autor. "Mógłbym skompilować kompletną listę funkcji i uderzyć cię tekstem o długości 2 mil lub możesz przeskoczyć do YouTube i obejrzeć jeden z około 274000 filmów". Gotowi na świetną zabawę? Oczywiście pamiętajcie, że w prawdziwym życiu prąd to nie zabawka. Ale w Minecraft'cie...

4. Better Builder's Wands
Modyfikacja, która strasznie pomaga w budowaniu. Używając specjalnych różdżek, które dodaje mod możemy postawić więcej bloków naraz. Zamiast stawiać jeden klocek możemy postawić ich od 5 do... całego ekwipunku. Jednym kliknięciem cały ekwipunek bloków! Budowanie wielkich budowli nie będzie już teraz takie czasochłonne.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
3. Chisels & Bits (screen powyżej)
Niesamowity mod wymagające dobrego kompa. Ale pomijając sprawę sprzętu, mod dodaje kilka rodzai dłut, które pozwalają tworzyć... nowe bloki o niestandardowych kształtach. Coś niezwykłego! Nasze budowle mogą mieć od teraz dużo więcej detali oraz o wiele bardziej niesłychane kształty.

2. Lucky Block
Na drugim miejscu świetny pomysł, który okazał się być sukcesem. Graczom mod tak się spodobał, że obecnie istnieją dziesiątki addon'ów rozwijających modyfikację. Mod dodaje tytułowe Lucky Blocki. Na czym one polegają? Po zniszczeniu takiego bloku pojawi się niespodzianka. Bardziej lub mniej pomocna. Mogą to być diamenty, kurczaki, niesamowite bronie, albo potężne potwory. To, co wypadnie zależy tylko od naszego szczęścia.

1. Extra Utilities
A na samym końcu, zwycięzca dzisiejszej listy - Extra Utilities. Dlaczego ten mod jest na 1. miejscu? Dodaje wszystkiego po trochu. Znajdziemy tu przeróżne generatory energii, mnóstwo kabli, kolorowe cegły, kolorowe deski, kolce, różdżki do budowania, konewkę, niestabilne sztabki i mnóstwo rzeczy, których nie wypisałem. Po prostu jeden wielki miszmasz wszystkiego.

I tak kończy się seria o modach. Jednak na koniec jak zawsze pytanie. Jak nazywa się wasz ulubiony mod i co dodaje do gry? Odpowiedzi piszcie w komentarzach.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Gerluk

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

MovieStarPlanet MSP Co można robić msp grze? warto?

Recenzja zuziakiki 123
2

Playstation 3 - Czy dalej warto być jej posiadaczem?

Poradnik LiquidSnake
3

Recenzja gry "Terraria"

Recenzja GraczBananowy
4

Retro Sektor XII. Warcraft III: Reign of Chaos

Recenzja Tybero
5

Minecraft Poradnik do gry Minecraft

Poradnik forza harizon4
6

Opera GX | Gaming Browser Najlepsza przeglądarka internetowa dla graczy

Recenzja Bozno260
7

World of Tanks Waffentrager: Dziedzictwo

Poradnik Bart1607
8

CSGO Prime (B2P) Najpopularniejsze metody kradzieży w CS:GO, czyli nie daj się oszukać!

Poradnik JestemKacper
9

CSGO Prime (B2P) Komendy do CS:GO Cz. I

Poradnik TheBartmuz
10

Neverwinter Neverwinter-gra wymagająca dobrych decyzji

Recenzja Antonios007
Chat