Jak to działa
5.0 1 1133 0
01.07.2020

Najlepszy growy thriller ostatnich lat

Cześć. Pościgi, walka wręcz, straszenie ludzi, ucieczki, walka z demonami i wiele innych. Brzmi jak znakomity horror w kinie? To jednak jest gra. Beyond dwie dusze to znakomity thriller połączony z nutką horroru i po części romansu. Zapraszam was na recenzje znakomitej i wciągającej produkcji z roku 2013.

Beyond dwie dusze została stworzona przez studio quantic dream. Producenci chcieli, aby był to interaktywny thriller i w dużej części tak jest. W grze możemy niemal w dowolnym momencie użyć naszej mocy, która nazywa się Aiden. Istota Aiden towarzyszy naszej bohaterce od urodzenia. Produkcja opowiada o 15 latach z życia Jodie Holmes naszej głównej bohaterki.


Fabuła


Jak wcześniej wspomniałem gra, opowiada, o życiu Jodie Holmes, która jako główna bohaterka mierzy się z wieloma problemami, które są trudne do rozwiązania jak np. walka z demonami.


gra kładzie szczególny nacisk na wątek fabularny. Podoba mi się w tej grze filmowy nastrój jak wrażenie, że jesteśmy w kinie na dobrym thrillerze. Przy kinie domowym efekt jest piorunujący. Wybory, które podejmujemy w grze, mają swoje odzwierciedlenie w następnej części fabuły. Każda podjęta decyzja w grze ma swoje konsekwencje. Podobnie z resztą jak w realnym życiu.


Niestety wątek nie jest ułożony chronologicznie a rozrzucony na przestrzeni lat. Przykładowo raz gramy jako dojrzała Jodie, żeby w następnym akcie grać już dzieckiem, które wspomina swoje życie i sytuacje w niej przedstawione. Być może komuś się taki sposób przedstawienia historii podoba, ale sam uważam to za minus produkcji. Największą frajdą jest Aiden, czyli istota, która pozwala naszej bohaterce zajrzeć w świat niedostępny dla ludzi. Możemy przesuwać przedmioty, zgadywać telepatycznie karty, czytać w myślach, przejmować kontrole nad inną osobą, straszyć innych, mieć w oczach rentgen i wiele innych umiejętności.

Ciekawym pomysłem była tutaj rola Nathana Dawkins a eksperta od zjawisk paranormalnych. Pomaga on naszej protagonistce od samego początku. Nawet pojawia się wątek w grze, jak pierwszy raz Jodie spotyka Nathana i opowiada mu o swoich umiejętnościach, oczywiście prezentując je. Jak wiadomo nie wszystko, poszło po jej myśli i jej moc wymknęła się spod kontroli.

Scenariusz poprowadzony jest tak, żeby Jodie nie zginęła. Gra może zrobić wiele czynności za gracza, jeśli sobie nie radzimy. Oczywiście zależy jeszcze, na jakim poziomie trudności gramy.

Bardzo dobrym i dużym plusem gry jest fotorealistyczna grafika, która zachwyca za każdym razem, kiedy odwiedzamy lokacje z gier. To dzięki technologi motion capture możemy zachwycać się taką grafiką.


Podsumowanie


Czas na podsumowanie. Zacznijmy od plusów, w których grze jest bardzo dużo.


Plusy produkcji

  • Fotorealistyczna grafika
  • przesuwanie przedmiotów
  • czytanie w myślach
  • straszenie innych
  • walki wręcz
  • pościgi i ucieczki
  • wciągająca historia
  • świetne QTE
  • klimat interaktywnego filmu
  • każda decyzja ma swoje konsekwencje w dalszej części gry
  • polski dubbing
  • klimatyczna i dobrze dobrana muzyka
  • unicestwianie demonów
  • ratowanie świata przed złem
  • gra jest długa
  • daje mnóstwo emocji

Minusy produkcji

  • brak chronologii w historii jest denerwujący
  • maksymalnie rozgrywka 60 klatek
  • optymalizacja gry nie jest najlepsza
  • momentami trochę nudzi

Jeżeli podobała wam się recenzja, to napiszcie w komentarzu czy graliście w tą produkcje, a jeśli tak to, co się wam najbardziej podobało.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez adrianos253

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Margonem Margonem to gra dla każdego.

Recenzja Koniczek
2

Crap jakich mało, czyli Symulator Jazdy 2

Recenzja Pink Sheep Lololololololo
3

Nightmares from the Deep 3 : Davy Jones hit, mit czy kit?

Recenzja _SkyLone
4

Retro Sektor VI. Recenzja Celtic Kings: Rage of War

Recenzja Tybero
5

Team Fortress 2 Team Fortress 2 - FPS F2P, w który warto zagrać?

Recenzja Gremlininio
6

4Story 4Story - Recenzja gry!

Recenzja Malfour
7

10 najlepszych twórców gier według... twórców gier!

Poradnik aligdansk
8

Grepolis Witaj w Greckim Polis

Recenzja Tybero
9

Enemy Front - Gra o powstaniu warszawskim z dużym, niestety dość zmarnowanym potencjałem

Recenzja Wiktor0204
10

League of Angels Heaven's Fury Wskrzydleni do zwycięstwa – poradnik do ulepszania skrzydeł w League of Angels: Heaven's Fury

Poradnik kpi06m
Chat